Rokkantvadászat...

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Rokkantvadászat... petíció automatikusan generált fórumtémája

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-12-15 20:26


Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-12-15 20:32


Végleges tervezet

#153 Ez van ...

2011-12-15 21:47


Vendég

#154

2011-12-16 07:10

Ez már egyenesen felháborító amit a Kormány meg enged magának!!!Ne a betegeken spóroljanak,hanem a saját zsebükön!!!!

Vendég

#155

2011-12-16 10:08

Undorító amit a diktátor és bandája csinál.Kívánom nekik hogy őket is érje utol az amit ebben az országban az emberekkel tesznek!

KETYEG ORBÁNÉK ÓRÁJA...
Vendég

#156 EL A KEZEKET A BETEG EMBEREKTŐL, ROKKANTAKTÓL !!!

2011-12-16 16:20

EL A KEZEKET A BETEG EMBEREKTŐL,  A  NYOMORULT  ROKKANTAKTÓL !!!  MI KELL MÉG TŐLÜK, AZ ÉLETÜK  ???  ALJAS GAZDAGOK PÁRTJA:  FIDESZ !!!


Vendég

#157

2011-12-16 18:21

Nincs mit veszítenem....!

Vendég

#158

2011-12-16 19:04

DE HA VÉLETLENŰL EGY IGAZI ROKKANT FOG EGY "FŐ" BÍRKÁT LEVADÁSZNI ????? ,,Mert bármikor bejöhet s hamarabb mint egy ötös lottó!!!!!!!!!!1 ..sajnos, de igazi rokkant,de nem a lopásban-csalásban-hazudozásban-gyárak szétrobbantásában..stb..MUNKÁBAN (tudom,hogy az "ELIT"elképzelni sem tudja,hogy egyáltalán mi is az igazi munka..!)

Vendég

#159

2011-12-16 19:14

Lehet bárki rokkant,de ha a kormány agyilag rokkant..hű ott már nagy baj van s kikell--ene vonni és véglegesíteni...
valuska56

#160 rokkantvadászat

2011-12-16 21:12

én az idén voltam bizottság előtt véglegesítettek,jaanuártól meg orbán rendelet szerint egészséges leszek,az oxigén palackkal a hátamon találok majd munkát?szégyeljék magukat az atyafiak hogy ezt hagyjál.sokszor a gyógyszereimet sem tudom kiváltani én is végezzek magammal?Nem keseredik meg a szájukban a falat?mi meg éhen veszünk,meghalunk gyógyszuerek nélkül.EZEK ROSSZABBAK MINT CHAUCHESKUÉK,VAGY MAGA A HITLER,MERT HITLER LEGALÁBB AZ ILYENEKET MINT MI ROKKANTAK KINYIRTA

Vendég

#161

2011-12-16 22:02

Nem kérek senkit a név szerinti csatlakozásra, hisz jogom nincs hozzá. Csak emlékeztetnék mindenkit arra amit a szociális segítőknek tanítottam. "Hallgattam...." Aztán amikor e3ngem vittek már nem volt aki szót emeljem. Csak kétszázezer emberről van szó. ja meg egy társadalomról. "Megértem", hogy nincs benne pénz kollégák még hallgatnak....
Csaba58

#162 Az ISTENASSZONY meggyógyított!

2011-12-16 22:13

Egy Stroke-kal kezdődött. Ölben vitt fel a beteghordó. Félóra múlva adtak egy injekciót vénásan, ami miatt vissza kellett hozni az élők sorába. A vizsgálatok során agyfestést csináltak, amitől lebénult az arcom, szemhéjcsüngés alakult ki és eltorzultam. Elszakították az arcideget. Fényképész vagyok és a jobb szememnél sikerült elrontani az ideget. Ezzel dolgoztam. Az agyfestés után vissza kellett hozni. Nem bírtam a jódot. Kellemes volt látni, ahogy tanácstalanul körbeállják az orvosok az ágyamat és lemondanak rólam. Viszont még éltem, csak nem tudtam beszélni sem. Majd jött a rokkantság az orvosi műhibák és a betegségek miatt. 28 éves voltam akkor. Az évek során jöttek a betegségek, baleset, elütöttek, leszakadt izmok, gerincsérv, cukorbetegség, eldugult erek és még sok-sok egyéb. 5 centis papírtömeg és egy teli szatyor a többi leletekkel 24 év alatt. Minden felülvizsgálaton egy doktornő volt és nem rehabilitálható voltam, romló állapotban. Aláírás szerint mindig ugyanaz a doktornő volt a 24 év alatt. Tavaly is. Ezt utólag láttam a papírokon. Tavaly már ISTENASSZONY volt a doktornő, 1 perc alatt meggyógyított. Sajnos sikertelenül. Annyira meggyógyultam, hogy már rehabilitáció nélkül mehetek dolgozni. Hurrá! Elvette a nyugdíjamat, nem kaphatok semmilyen segélyt sem. Mindent megpróbáltam. Munka nincs. Ki alkalmazna 54 évesen, betegen. Egyedülálló vagyok. Ha nem volnának jó EMBEREK, akkor már nem élnék. Mindent elvesztettem. Vitték az autómat, vagy 20 helyről végrehajtás, éhezés és hideg télen. Gyógyszer semmi. Miből? Szóval ez vár még vagy 200 ezer emberre. Halálraítélt lettem. Ja és a bátyám az örökségházból kirakott egy tanyára megdögleni. Valakinek meg kéne már nézni, hogyan élnek az emberek vidéken a perifériára küldve. Még jó, hogy nem alkoholizálok és nem dohányzom. Ez a kis magyar valóság. De sokan még sokkal rosszabb helyzetben vannak.

Vendég

#163

2011-12-16 22:42

Gyilkos banda!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#164

2011-12-17 15:48

Sajnos érintett vagyok, közel 30 éves munkaviszony után - már nem bírtam dolgozni, ezért leszázalékoltak. Ma is lenne munkám, ha egészséges lennék...ugyanott!!!
Sokan pénzért vették meg a leszázalékolást, ők ma is azok, tőlem elvették - visszaminősítettek 12 év után !!!
Most 27 ezer ft-ot kapok, és öregségemre eltartott vagyok - amit nem tudok elfogadni!!! Egyre több a betegségem és a gyógyszerem!!! Tőlem ezzel MINDENT elvettek - mert ez NEM ÉLET!!! Pap Jánosné Vésztő
Clarissima

#165 Én ezt a neten találtam. A linken megnézhetik az eredetit.

2011-12-17 18:22

Én ezt a neten találtam. A linken megnézhetik az eredetit.

(http://www.gyakorikerdesek.hu/…ogyultnak-mi)

"A rokkant nyugdíjak megszűnnek 2012 től Sajnos én rokkant voltam 17 évig egyik lábam és kezem amputálását követően, eddig a végleges megállapítás volt, tegnap a szakértői vizsgálat azt adta meg hogy munkaképes vagyok, kérdésemre a szakértő válasza ( hol találok magamnak munkahelyet, Kérem mi a Kormány elrendelését hajtjuk végre, az az rokkant nyugdíjak megszűnnek 2012.től. Kíváncsian várom a folytatást ez ügyben, tegnap mindenkit egészségesnek minősítettek a felülvizsgálaton.Szerintem a kormány ezzel bevételhez jut nem vitás,aztán e betegeket magukra hagyja a kormány s hajléktalanok lesznek, ez a FIDESZ célja ezzel. Rehabos munkahelyek nincsenek ahol van ott csak panasz hallani hogy a beteg embereket hajtsák, normában dolgoztatják, Wc sem engedik, csak ha letudják váltani.Ki fogja ezeket ellenőrizni egyáltalán? S előbb nem munkahelyeket kellene létesíteni e betegek részére ?Jobb lenne a FIDESZ az igazságtalanságok sokasága ellen tenne amiből az Országnak kára származik, Pl ezt az indokolatlan magas bérkülönbözet megszűnése ügyében ami hasznosabb lenne az Országnak mint a rokkantak hajléktalanná tétele. Hiába van a Kőzgyógy igazolványom a MEP a havi gyógyszerkeretemre a negyed összegű gyógyszereimre ad keretet, pedig a maximális összeg havi 12000Ft ha ettől többe kerül a havi gyógyszer ára miért nem adja meg a maximális összeget?De lehetne sorolni a látszat ellátásokat, ezekről a Kormány vagy nem tud, vagy szándékosan nem is akar tudni ezekről.Nos kíváncsian váron a jövőt a rokkant ügyben hozott FIDESZ általi hajléktalan okozást."

"Hát lesznek gondok,sőt még perek is.Egy távoli rokonom elvesztette a jobb karját,ez olyan 6 éve történt.A bizottság megállapitott neki egy minimális r. nyugdijat,ami mondjuk pont az éhen haláshoz volt elég.Azt mondták neki,hogy azért mert hiányzik az egyik karja,még nem teljessen rokkant,mert van egy másik keze!!!!Azzal tud vállalni munkát.Nem szó szerint igy fogalmaztak,de ezt lehetett érteni belőle.Szóval lesznek gondok."

"A sógornőm aszísztens ként dolgozik egy ilyen szakorvosi bizottságban s mondja hogy kiadta a kormány nekik hogy mindenkitől el kell vonni a rokkantsági fokozatot, A szakorvosok körében is felháborodást jelent az e féle kormányzati utasítások, amikkel egyetérteni nem lehet, de mit lehet tenni egy kormány utasításának, hogy betartják."

Vendég

#166

2011-12-17 18:56

Nagyon örülök,mert én is érintett vagyok ebben a témában.Ugyan is fő betegségem agyburok daganat és persze van más bajom is,műtve nem voltam mivel nagyon rizikós.Most voltam November 14-én felülvizsgálaton és az Orszi szerint műtétem volt,így már egészséges vagyok,mehetek dolgozni.Ehhez mit szóltok?Üdv:Keresztesné

Vendég

#167

2011-12-17 19:53

Örülök,hogy segíthetek
Szeretettel
szjuli
Jön még kutyára dér

#168 Csalásra épülnek az érvek

2011-12-17 20:37

A Kormány érvei (sok a rokkantnyugdíjas) egy egyszerű csalásra épülnek. A rokkantnyugdíjasok több mint a fele már betöltötte az aktuális (növekvő) nyugdíjkorhatárt a saját jogosultsága alapján. A világon sehol nem tartalmazzák a statisztikák azokat akik már öregségi jogon is nyugdíjasok csak nálunk. Ha ezt a hamis adatot kivonjuk, már teljesen Európa-konformak az adataink. Tehát itt is mint szinte mindenhol - amióta a fülkeforradalom megdöntötte a demokráciát - csalás, csalás, hazugság, és manipuláció. Ezek mind a diktatúra eszköztárába tartoznak!

Vendég

#169 Re: Csalásra épülnek az érvek

2011-12-17 20:49

#168: Jön még kutyára dér - Csalásra épülnek az érvek

Gratulálok! A fogalmazása pontos, tényszerű, hibátlan! Én is így gondolom!

 

remény

#170

2011-12-17 22:53

Köszönöm,hogy értünk betegekért Valaki,Valakik,felvállalták ezt a petíciót.
Csabeva

#171 Orvosok vagyunk

2011-12-18 00:11

Én kardiológus, a feleségem belgyógyász szakorvos. Soha életemben nem adtam ki hamis leletet és a feleségem sem, nem is kért tőlünk ilyet soha senki. Még nem vagyunk 40 évesek, mindketten kórházi osztályon dolgozunk, nem vagyunk rokkantak.
Aljasság amit a beteg emberekkel művelnek, akik éppen a betegségük miatt több odafigyelést, segítséget igényelnének. Ehelyett 20-30 év munka után mit kapnak? Megélhetési gondokkal küzdenek, tél van, de nem tudnak fűteni, részben tudják kiváltani a gyógyszereiket, egészségtelenül táplálkoznak, mert az egészséges kajára már nem futja!
Aki törekszik arra, hogy ne közgyógya legyen és ne segélyért kuncsorogjon, ezért pár órát - amit az állapota szűkösen megenged - dolgozik, az már csaló. Felháborító némely emberek hozzáállása!
A kormánytervezet ezeket a szerencsétlen embereket az utcára hajtja, hogy elpusztuljanak, pedig egy jó érzésű ember még egy kóbor kutyát sem hagy nyomorultul az utcán elpusztulni, nemhogy egy embertársát. Munkahely nincs még az egészséges fiataloknak sem! Hogy a fenébe akar a kormány beteg embereket a munkaerőpiacra visszaterelni? Hiszen Ők legfeljebb részmunkaidőben alkalmasak könnyű munkára, de amellett éhen halnak, megfagynak, hontalanokká válnak. Mihez kezd egy több éve beteg, munkába megrokkant ember, aki a saját szakmájában alkalmatlan a munkavégzésre? Szúrja szíven magát Ő is?
Milyen jogon akarnak táppénzszerű ellátást vagy segélyt adni munkaviszonnyal szerzett saját jogú nyugdíj helyett?
Én azt látom, hogy betegeink viharosan amortizálódnak a cilibuli kezdete óta. Megbolondulnak a jól beállított vérnyomások, az eleve gyakori szívpanaszok még gyakoribbá és súlyosabbakká váltak. Miért jó ez a FIDESZ-nek?
Miért jó Orbán Viktornak, hogy 10 millió emberből 6-7 millió ember naponta elátkozza, még ha csak gondolatban is - felmenőivel együtt?
Nem csak rokkantakat nyúzzák! Mindenkit, aki nem tartozik a gazdagok, a nagy fizetésűek közé. Ahol nem kompenzálják az megvonások miatt kiesett jövedelmet, átlagosan 15 eFt-tal lesz kevesebb a bér, és előre láthatóan elvész a hidegétkezési utalvány. Ez 25 eFt/hó! - olyan embereknél, olyan családoknál, aki most se tud megélni normálisan a fizetéséből.
Az eddigiek szerint csak és kizárólag azoknak jó a FIDESZ, akiknek vagyonuk van, akiknek eleve nagyon magas a fizetésük - eddig is kizárólag Ő fizetésük nőtt, az összes többi csökkent.
Megígértek mindent, de napról-napra azzal kerülök szembe, hogy pont az ellenkezőjét teszik és még ideológiát is gyártanak hozzá.
Mindenkit megnyomorítanak, miközben milliárdokat adnak az Orbán-féle focicsapatnak például, maguknak nagy-nagy fizetést, sok-sok nagy értékű juttatást, sok-sok jutalmat. Pfuj! Undorító ez egész!
A saját zsebükben kellene turkálni, onnan kellene elővarázsolni a deficitet, ami a költségvetésből hiányzik!
Mi nem szavaztunk rájuk!- Hála a jó Istennek! Soha nem bocsátottam volna meg magamnak, ha rájuk voksoltam volna.
Ne hagyják magukat a betegek, és a (most/még) egészségesek álljanak melléjük, mert a betegség egyik pillanatról a másikra jöhet stroke, szívinfarctus, daganat, vagy akár egy baleset révén is, és aki most ellenük pofázik, csalózik, akkor fog majd sírva fakadni, amikor ugyanabban a helyzetben lesz, mint ezek a szerencsétlen emberek.
"Uff, Én beszéltem!"

Vendég

#172

2011-12-18 12:39

A férjem nagy műtéten esett át,érszükület miatt.A bizotságon vissza vágták 40%-ra.Fellebeztünk kapott rá 1%-ot de folyamatosan küldték a rokkant nyugdiját és mire ezek ki derültek hogy vissza vágták ,eltelt közben 3 hónap.Jött ezután egy levél jogtalanul vettük fel a nyugdiját és fizessünk vissza közel 300 ezer forintot.40 évet le dolgozott ez idő szakaszában jó ha volt összesen 3 szor táppénzen.Sajnos ennyit ér ha beteg valaki.Nem gyógyult meg a műtét után sem ,de azt mondta el fáradt a herce -hurcába meg aláztatásba.

Vendég

#173 Re: Orvosok vagyunk

2011-12-18 17:32

#171: Csabeva - Orvosok vagyunk

Kedves Orvosok!

38 év munkajogviszonnyal két fiúgyermeket egyedül felnevelő  58 éves, IV. stad. tüdőbeteg nő vagyok. Soha betegállományban a betegségem kialakulása előtt nem voltam. Sajnos az én leszázalékolási procedurám, átnyúlt a kormányváltások peruódusán. Az I. fokú bizottság a saját irányelveinek is ellentmondva 34%os össz-egészségkárosodást állapított meg. A II.fokú fellebbezésemben kinyomtattam a saját irányelveiket, majd ismételten csatoltam a szakorvosi leleteket. Szembesítve azzal őket, hogy még a sajátmaguk által kidolgozott irányelveket sem tartják be. Mit mondjak? A II.fokú szakvéleményt a főigazgató írta alá (aki nem is vizsgált) kaptam 45%-ot, amely szintén nem felel meg az irányelvekben kidolgozott "légzőszervi károsodás" mértékének, de arra jó, hogy 27.000,- Ft-os szocális ellátásra szorítsanak. Ha a kisebbik fiam nem segítene már régen az utcán meghaltam volna, mert a tüdő gyógyszereimet képtelen lennék kiváltani és a rezsit is fizetni.Jelenleg ügyem a Munkaügyi Bíróságon van III. fokon. Az egész procedura második éve húzódik. Ilyen párt-vezérelt, embertelen, megalázó "orvosi bizottságokat" még egyik kormány sem produkált.Szerintem a Mengele elmehetne melléjük rezidensnek. Azt azért - az objektivitást szem előtt tartva - ne felejtsük el, hogy a 2007-es törvénymódosítást az MSZP "követte el", a FIDESZ csak "hozzá méltőan" befejezi.

(Ha én orvos lennék és komyolyan vettem volna az eskümet ezt a munkát én megtagadnám.)

A munkaügyi per első tárgyalására eljött a Nyufig jogásza, a tisztelt NRSZH nem méltóztatott megjelenni, ezért a bírónó a tárgyalást bizonytalan időre halasztva úgy rekesztette be, hogy a következő tárgyalás időpontját sem tudom. Nem tudom mennyi reményem lehet egy olyan Munkaügyi Bíróságon amelynek vezetője és családi kapcsolatai már a médiában is közismert. Ha még életben leszek szeretnék megjelenni azon a tárgyaláson.

Kárpótlásul a Mikulás viszont nekem nagyon szép ajándékot hozott, ugyanis az intenzív osztályon ért utól, mivel infarktust is kaptam. Most már nem csak szigorú tüdőgyógyászati, hanem szigorú kardiológiai követés is szükséges a gyógyszereim duplázódtak, így a kiadásaim is.

Az infarktus éjjelén arra gondoltam, hogy nem ébresztem fel a fiam és reménykedten benne, hogy a "magasabbrendű intelligencia és Isten" elrendezi a helyzetem. Be kell vallanom gyáva vagyok az öngyilkossághoz. Aztán erősebb lett az élni-akarás, mert eszembe jutott, hogy talán nagyobb fájdalmat okoznék nek  halálommal.

 

Csabeva

#174 Re: Re: Orvosok vagyunk

2011-12-18 19:04

#173: - Re: Orvosok vagyunk

Kedves "Vendég"!

Pontosan erről írtam olyan hosszan! Látom a betegeimen mi a helyzet, és hatásokat napi szinten érezzük. (felnőttem annyira, hogy meg tudjam érteni!)

"Solferino", aki feltette a összefogásra felhívó levelét a MEOSZ üzenőfalára, ezzel elindította a tiltakozó lavinát, és a háttérben most is ügyködik, szintén az én betegem. Ő egy nagyon beteg ember, aki harcol betegséggel és megőrizte a lelkét, mindig mosolyog, feltéve, ha éppen nem újraélesztem, mert sajnos volt rá példa.  Ő mesélt nekem a fórumról, az ottani esetekről, a saját és mások életéről, kilátásairól, ebben az antihumánus világban. Nagyon sok mindent megértettem általa, és mostmár a az Önhöz hasonó helyzetben lévő betegekkel is nyíltan tudok beszélni. Ezt a linket is Solferinótól kaptam, és miatta olvasom a rokkantnyugdíjasok fórumát.

Praktizáló orvos vagyok, osztályon dolgozom, nem az NRSZI-nél.


Vendég

#175

2011-12-18 20:38

Még ök is megrokkanhatnak!
Remélem a saját törvényhozásukkal éhen is halnak!
Persze Ök milliókat keresnek igy félre tudnak tenni ha megrokkanának.Isten nem ver bottal /csak doronggal és apró trükökkel/.A mostani törvényhozók még nem tudják, hogy a mosoly körbe jár!