A harcsák tilalmi szabályozásának módosítása


Vendég

/ #22

2011-12-11 15:59

Ha visszaengedek egy szép harcsát, mindig van a nézők között, aki megjegyzi, hogy "miért nem egyenesen a halász hálójába engedem". Azzal, hogy visszaengedem a fogott harcsát, én megteszem azt, ami tőlem telik. Hogy más úgyis, meg úgyse, az ő dolga. Egy ember nevelése 7 éves korban befejeződik, aztán abból gazdálkodik, amit addig kapott. Én nem akarok senkit sem nevelni horgászetikára, meg mittomén mire. Én aláírtam a levelet, mert ég a pofám külföldi harcsafogó horgászversenyeken, amikor hitetlenkedve kérdezik, hogy miért lehet Magyarországon fészkező harcsára horgászni? Egyetlen sántító válaszom lehet csak, hogy ekkor könnyebb megfogni, mert ösztönének engedelmeskedve jelet ad magáról, és kiszámíthatóbb a viselkedése. Hogy nyissunk az ellentábornak is fórumot, meg petíciós oldalt? Nyissanak ők maguknak. Meg nyissanak az orvhalászok is egyet, ha akarnak, meg a kurvapecérek is, ha nekik úgy tetszik. Hallottam olyan vízről, ahol a "havérok " óradíjban ülnek a fészken, kézben tartott bottal. A mester ültette oda, akinek harcsavér folyik az ereiben...
Üdv Zoltán