Tiltakozás az egész napos iskola ellen

Óvodakerülő

/ #230

2011-12-07 19:46

97-100 hozzászólókhoz/ Én egyáltalán nem jártam óvodába, mert valami kideríthetetlen okból erősen kötődtem családomhoz, és rettegtem az óvodai közösségtől. Nagyon boldog gyerekkorom volt. Ennek ellenére 6 éves koromtól minden gond nélkül beilleszkedtem az iskolai közösségbe ("Egésznapos" iskolába sem jártam, még napközibe sem), a legjobb tanulók között voltam. Egyetem, dupla doktorátus, tudományos karrier, több évtizedes tanári munka (általános iskolától-egyetemig). Kiegyensúlyozott felnőtt lettem, de még mai napig is rémálmaim között szerepel az a három napnyi próbaidő az óvodában. Lehet, hogy én vagyok a kivétel, aki erősíti a szabályt? Bizonyára vagyunk még páran az országban ilyen "óvodakerülők". A hatóságoknak megvannak az eszközeik a hátrányos helyzetű és egyéb veszélyes körülmények között élő gyermekek ellenőrzésére, elválasztására a neki kárt okozó szülőtől és nevelésére. A normális családoktól nem kellene elvenni a nevelés jogát ilyen hamarjában összeütött törvénnyel. Engem ez a rendelet már-már Madách I.:Az ember tragédiája falanszter jelenetére emlékeztet. Valóban tragédia lenne (nemcsak a gyerekekre, hanem a kormányzó pártokra nézve is) ezeket ilyen formában bevezetni.