Tiltakozunk az ebadó bevezetése ellen!!!

Ebadópárti kutyabarát

/ #323 Ebadó mellett voksolok!

2011-11-20 17:26

Hosszútávon semmi baj nincs az ebadóval. Persze ha bevezetik, akkor hirtelen sok kutya utcára kerül, és 1-2-3 évig elég sok kóbor kutya lesz, de ezeket befogják és elaltatják. Szomorú, én is sajnálom őket. De így is nagyon sokan dobnak utcára kutyákat. Évente sok ezret!!! Ha bevezetik az ebadót, akkor ezentúl csak azok fognak kutyát venni, akik igazán szeretik őket, és nem sajnálnak havi +500 HUF kiadást a kutyájukra. Ugye évente 6000 ezer forintról van szó, nem erőszakos ebek esetében, ez 1 hónapra leosztva kb. 500 Forint. Nagyságrendekkel többe kerül a kutyakaja havonta... Aki hajlandó az ebadó ellenére is kutyát venni, az foglalkozni is fog vele, szeretni fogja, nem dobja majd utcára, és néhány év múlva sokkal több boldog kutya fog élni Magyarországon. Az adó szó hallatán nem kell rögtön tiltakozni. Előbb gondolkozni kell. Jah és az el is felejtettem, hogy pillanatnyilag az állatmenhelyek 200%-on üzemelnek. Ha bevezetik, akkor 5-6 év múlva normalizálódik a helyzet ezen a téren is... Gondolkozzatok el ezen! Nekünk két 60 kilós rottweilerünk van. Havonta csak az etetésük legalább 15 ezer, ha nem több. Kettesével vesszük az óriás zsák eukanuba kutyatápot. Ezen kívül a játékaik, amit persze egy hét alatt tönkre tesznek, és újat kell venni, télen a kutyaházuk padlófűtése is pénzbe kerül, az oltások, egyéb napi szinten szedendő drazsé kivitelezésű táplálékkiegészítő, amit persze csak tesco-s emberi fogyasztásra szánt májkrémbe eldugva lehet megetetni velük, de ezeket ne is számoljuk. Dömike és Montika biztos a veszélyeztetett kategóriába fog kerülni, tehát mi évi 40 ezer forintot fogunk fizetni utána amennyiben a helyi önkormányzat bevezeti, de eszünkbe se jutna megválni tőlük, mert szeretjük őket. Havi 20 vagy 22 ezer forintba kerülnek a kutyák, az már majdnem mindegy. Nem gondolok a pénzre, amikor szinte mosolyogni látom Dömikét miközben a hátán fekszik, a lábai az égben és a mellkasát simizgetem. Nem gondolok a pénzre, mikor locsolás közben Montika 1 órán keresztül rendületlenül ott ül szorosan mellettem, és végig a buksiját simogatom :) Főképp nem arra a max +10% "eb-kötlségvetéstöbbletre" sem. Erről szól az ebadó. Aki nem szereti annyira az ebét, hogy 10%-al többet költsön rá, annak nem kell kutyát tartania. Persze tudom vannak, akik nagy szeretik a kutyájukat, még is megviseli őket a +10%. Sajnos mindennek van előnye és hátránya, de véleményem szerint összességében ez egy jó gondolat!