Tiltakozunk Pesty László bírósági elmarasztalása ellen!


Vendég

/ #6

2011-11-10 13:51

Pesty László riportot, illetve dokumentumfilmet készített a tönkrement libatenyésztőkről. A dokumentumfilm az elhangzott vélemények rögzítését tartalmazza, azt mutatja be, hogy az állítólag teljesen ártatlan Bajnai Gordon közreműködésével, vezérlésével kialakult helyzetben emberek élete ment tönkre, mivel a munkáért járó fizetségüket nem kapták meg. Emlékezetem szerint 9 fő nem bírta elviselni és feldolgozni, hogy a családja gyakorlatilag megélhetési gondokkal küzd, gond a napi élelem megvásárlása is, ezért öngyilkosságba menekült. Az egyik tüntetésen szerepelt a tönkrement százak-ezrek képviseletében 2 fő, akik elmondták az eseményeket, és a szomorú végkifejletet.Tudtommal, fizetségüket a mai napig sem kapták meg. Úgy gondolom, hogy Bajnai Gordon közvetve mindenképpen felelős a történtekért, az a kijelentése nem mentség, hogy "nem értettünk hozzá" - akkor talán nem kellett volna belekontárkodni!!! Pesty László rendezőnek nem feladata, hogy az érintettek által a részére elmondottakat minden irányból "lenyomozza". A szólásszabadság és sajtószabadság értelmében azonban joga van az elhangzottak alapján véleményt formálni, és publikussá tenni! Az a gondolat merült fel bennem, hogy a jelen bírói ítélet elfogult a volt miniszterelnök javára - nem állítom, nem kijelentem - csak feltételezem -, de nagyon erősen feltételezem! Ezen ítélet azt is közvetíti nekem, hogy a bíróságok előtt "vannak egyenlők és egyenlőbbek"! A bíróság ismét alulmúlta önmagát!
K.Patakfalvy