Tiltakozás az egész napos iskola ellen

jethro

/ #97 Re: "Nekem tetszik, tehát mindenkinek ez a legjobb!"

2011-11-02 21:05

#96: Dávid Tisch - "Nekem tetszik, tehát mindenkinek ez a legjobb!"

Kedves Dávid!

tartok tőle, hogy nem sikerült teljesen megértetnem a hozzászólásiam lényegét.

Megpróbálom röviden zanzásítani.

Nekem azért tetszik ez a rendszer, mert szerintem A TÖBBSÉGNEK IGENIS JÓ LENNE. Jó azoknak, akik szülei dolgoznak és egyébként sem érnek haza 4 előtt, és jó azoknak, akiknek a szülei sajnos nem olyanok, mint ami ami a nagy könyvben meg van írva.

Nem vitatom azonban, hogy vannak, akik viszont A JELENLEGI ÉLETHELYZETÜKBEN nem örülnének ennek a rendelkezésnek, mert úgy éreznék, hogy az a csemetéikkel együtt töltött időt csökkentené le. Őket A JELENLEGI ÉLETHELYZETÜKBEN tényleg hátrányosan érinthetné ez a tervezett rendelkezés.

Sajnos azonban  ha meghagyjuk a választás jogát a rendszerben, akkor valószínűleg olyanok is élnek majd vele, akiknél jobb lenne, ha nem tennék.

Van valami ötleted arra, hogyan lehet ezt megelőzni? Ha ki tudunk találni valami konstruktív, jószándékú megoldást (a többségnek előnyös kezdeményezés egyszerű lehúzása helyett), akkor azt még a törvényalkotóhoz is el lehetne juttatni, akár ennek a petíciónak a keretn belül is.

Addig azonban, míg nem tudunk jobbat, nincs okunk kifogást emelni a törvényhozók ellen sem...

Üdvözlettel: Sárándi Ágnes