deviza alapú csalás ellen


Vendég

/ #2

2016-04-18 07:55

Kedves Péter! Én személy szerint minden - általad itt közzétett petíciót aláírtam, sőt hosszabb kommentárt is írtam hozzá, amit bizonyára olvashattál is! - , a bankok indexálási trükkjei, majd miniszterelnök által mégis a a deviza egy erős árfolyamán "forintosított" és fenntartott bankok általi pénzügyi trükközés ellen felemeltem, pontosabban írásba adtam tiltakozásomat! Csakis a bank által ténylegesen folyósított kölcsönösszeget vagyok hajlandó visszatörleszteni abban az összegben, amelyet a bank a folyósításkor meghatározott! De mi a helyzet a petíció függvényében azzal, hogy ha bank továbbra is az indexálási trükkjeivel megemelt -majd a miniszterelnök devizás árfolyamú forintosításával helybenhagyott! - tőkeösszeghez és annak kamataival megemelt összeghez ragaszkodik úgy, hogy a bankok közben minden perüket el is veszítették, mégis legalább 3-4 millió forinttal többet követel vissza?! Jó lenne ezzel kapcsolatban valami egzakt választ kapni, mert évek óta homályos ez az egész banki pénzügyi katyvasz, és úgy tűnik, hogy a Kormány nem fog normális, mindenki számára elfogadható törvényt hozni! Érdeklődéssel várom ezzel kapcsolatos véleményed, a petícióban megfogalmazottakkal teljes egyetértéssel és hozzácsatlakozva!! A lényeg: van-e valami lehetőség a bírósági és nagyon költséges pereskedésen kívüli megoldás a tekintetben, hogy a banki ügyfelek valóban csakis a bankjuktól kapott kölcsönt törleszthessék vissza egy normális mértékű kamattal együtt?

Tisztelettel: id. Rucz Tibor Szeged

Szeged, 2016. április 18.