Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!


Vendég

/ #791

2016-04-14 09:04

Kereskedelemben dolgozom. Vendéglátásban kezdtem 6 évvel ezelőtt és 2 éve váltottam kereskedelemre. Örültem, hogy zárva voltunk vasárnap, mert így láthattam a 3 éves unokaöcsémet vasárnaponként. De ezt is elvették tőlünk... a családot. Elvből nem mentem az elmúlt 1évben vasárnap boltba( ami nyitva volt) vásárolni. Tudtam hogy milyen vasárnap dolgozni... Igaz, hogy mi előnyben vagyunk a vásárlásban mert munka előtt után megoldjuk, de azt azért engedtessék megy, hogy a nyugdìjasok és a kisgyerekesek is oldják meg ezt 6 nap alatt. Ugyanis ők fognak jönni vasárnap a 2 db kifliért és az 1 db tejért. A másik dolog oké, hogy választani "lehet", hogy vállalod e a vasárnapot vagy sem. De ezt kitől fogják megkérdezni???? Mert a mi boltunkban 2 db ember jönne vasárnap. Akkor ők ketten eltudják vinni az egész napot????? És egyébként ha nemet is mondasz azt fogják mondani semmi gond az ajto nyitva áll kifelé. Az a baj, hogy mások abba nem gondolnak bele, hogy újra kezdődnek a tizen napozások!!!! Amivel relativ nincs gond. De akkor igenis a vásárló vegyen emberszámba, ne beszéljen úgy a dolgozokkal mint akit a seggéből rángattak ki, tanuljon meg köszönni és igenis rakja le a telefont mikor a kasszához ér. És a legfőbb legyen türelmes, mert nem tudhatja, hogy hányadik napodat húzod egyben és ki tudja mikor láttad utoljára a családodat. A vasárnapi pótlékról megy annyit, hogy az ember meg se érzi, mert levonják az adot és kb nem marad semmi belőle....