Elegünk van Parászkából!

Kozma Szilárd

/ #187

2016-02-11 07:27

Be kell vallanom őszintén, hogy - Még a Ceausescu-diktatúrából, tehát szatmári színész és rendező korából ismervén a PB apját - nem néztem utána annak, hogy tulajdonképpen miért is szerepel annyit a kurucinfo rovataiban. Megelégedtem azzal, amiket ott olvastam, amikor belebotlottam a navébe, ha ott akadt olvasnivalóm. (Az igazság az, hogy a gyermektelen - családtalan Borikához képest pl., aki szingliként sem képes a riportjaiban szereplő tényeknek alaposan utána nézni, rettenetesen kevés időm van a szakmámon és hivatásomon kivüli vizekre evezve, az interneten szemlélődni - és esetenként: hábborogni.) Ezért, most valósággal mergrettentett az a, lássok be: "magas szintű" költői rafinériával tállalt és cifrázott magyar-, de főként székely-gyülölert és utálat, ami ezekből a PB-cikkekből ömlik ki, mint elromlott vezeékből a szennyvíz.

Nem is akarom itt tovább folytatni, mert a feleségem megszerezte a Borika születési adatait, és a sorsképletét felállítva, nagy megdöbbenésünkre, éppen az ellenünk ezelőtt két évvel indított rágalomháborúnak a kieszelő "mesterlővészének": Gerle Évának a sokat tárgyalt sorsképlete köszönt vissza. Az a híres sorsképlet, amely alig tartalmaz pozitív fényszöget és amely mélyen (rejtetten) agesszív - és öntudati zavarokra, identitás-vesztésre (Kos-Lilith) hajlamosító karmára utaló jeleket tartalmaz.  De, a vad-feminista Gerle Éva sorsképletéhez képest ez, a Hold pozíciója miatt (Az anyaság őserejét: a csángóknak a Babba Máriáját megtestesítő bolygó!)  sokkal határozottabb és körvonalazottabb formában (Erősebben, mert több ismétlődő negatív fényszöggel) jelentkezik.

Ezért, ezt a bejegyzést követően, már csak mint asztrológiai érdekességgel kívánok a nem véletlenül pártában maradt gyülőlködő újságírónő esetével fogalkozni.    Itt már csak, nem is  annyira asztrológusi, mint inkább írói kérdő-gondolatnak szeretnék  hangot adni - remélhetőleg utoljára...-, hogy vajon milyen lehetett ennek a szerencsétlen nőnek, akinek a szíve ennyire meg telt valamiért és valamikor régen elvakult és irracionális otthon- és család-ellenes gyülölettel (Ez ugyanis az asztrológiában azonos a nemzet-ellenes gyülölettel), ma reggel felkelni, és a petíciót megnyítva szembesülni azzal, hogy csekély egy nap alatt több mint 600 ember (Erdélyi magyar) fejezte ki aláírásával azt, hogy határozottan utálja és hogy nem, semmiképpen nem kívánja látni nyomtatott formában megjelenni az általa készített riportokat, vita-cikkeket?