A Földes maradjon Földes!

Aton2011

/ #47 Re:

2011-09-29 12:24

#37: gedus -

Kedves gedus!

Bár földesista voltam, de Földes Ferencről semmit nem tudtam abból, amit itt leírtál!! Soha nem volt az iskolában - manapság annyira divatos - ál demagóg ünnepi megemlékezés!

Abból amit leírtál még antifasiszta társadalmi reformer is lehetne (lehet, hogy ma ez a bűn?), így akár ünnepelhetnénk is!

Néztem, hogy mi lehet a baj vele: talán az, hogy munkaszolgálatos volt? Lehet, hogyha a sokezer magyar életért felelős háborús bűnös Jány Gusztáv törzskarába tartozott volna, akkor nem lenne vele baj? Vagy talán a mai viszonyok - tervezett köz- és felsőoktatási reform - között probléma a főműve: "Munkásság és parasztság kulturális helyzete Magyarországon"?

Ma milyen címmel lehetne ugyanezt a problémát feldolgozni, és egyáltalán akadna-e valaki, aki ebbe bele merne fogni!

Köszönöm a gondolataidat, most már még inkább küzdeni fogok , hogy a Földes, Földes maradhasson! 100.000 aláírással már a parlament elé is lehetne vinni az ügyet! "Habár fölül a gálya, és alul a víznek árja - ázért a víz az úr!" Néhány embernek - néhanap eszébe juthatnának ezek a gyakorlatban már többször "bevált" szavak!