Mentsük meg a terméktervező képzést!

Boglárka

/ #8

2015-04-20 10:56

Az Óbudai Egyetemen végeztem ezen a szakirányon, kiváló érdemjeggyel és dékáni dicsérettel. Képesítésemnek megfelelő helyen, és munkakörben, az egyetem alatt megkezdett gyakorlatom folytatásaként helyezkedtem el. Itthon maradtam, 100%-ban magyar tulajdonú cégnél dolgozok, hazai piacra termelünk, magyar emberek biztonságára vigyázunk. 

Az egyetemi képzésünk komplexitása adja meg az alapot a hozzám hasonló mérnök-dizájnereknek, hogy piacképes, jól gyártható és használható termékeket tervezzünk. Mire van szükség az iparban, ha nem erre? Dolgozhat együtt dizájner és mérnök, de ott két agy kommunikációját kell eredményesen összehangolni. Nem mondom, hogy lehetetlen, de mindenképp kihívás mindkét félnek, hát még a megrendelőnek. Nálunk a rendszerelvű gondolkodás tartja a gyeplőjét a szárnyaló művészelmének, ami szép, használható és sikeresen értékesíthető termékeket generál. Szükség van a mérnök-dizájnerek munkájára, a többirányú képzettségre, a rendszerelvű gondolkodásra mind a tárgytervezésben, az autóiparban, vagy esetemben a könnyűiparban. 

KIÁLLOK AZ ITF MELLETT! NE SZŰNJÖN MEG EZ A SZAK EGYETLEN MAGYARORSZÁGI FELSŐOKTATÁSI INTÉZMÉNYBEN SEM!