MONDJ NEMET A NEPTUN ÁLTALÁNOS ISKOLA BEZÁRÁSÁRA!

egykori diák

/ #102

2015-04-15 23:15

Én 33 éves vagyok, a Neptunban (Frankovicsban) töltöttem gyermekéveim. Alsóban Stadler Erzsi néni, felsőben Benedek Anna néni volt az osztályfőnököm. A nővérem is oda járt. Tanulmányi versenyekre, szakkörökre jártam, sportoltam, a legkedvesebb emlékeim között vannak a kupák, amiket nyertünk. Az akkor kapott érmeket ma is nagy becsben tartom. Nem rohantunk haza, amikor vége volt a tanításnak. Nem utáltatták meg velünk a tanulást. Egy egyszerű számítástechnika szakkör terelt abba az irányba, hogy ma mérnöknek mondhatom magam.

Nem tudom mit jelent manapság, hogy 300 gyerek jár ide, mi annak idején kb 600-an voltunk (a háziasszonyképzősökkel együtt). Mindenhol kevesebb a gyerek. Tudok olyan vidéki iskoláról, ahol kb 60 gyerek van, és a 7-8. osztály másik faluba jár, de életben tartják...

Nem hiszem, hogy olyan irányba kellene vinni ezt a dolgot, hogy "miért kínaiak", stb. Ez csak félreviszi az egészet, nem hiszem, hogy a kínaiak rámutattak a Neptunra és azt mondták, na az kell nekünk... Engem nem zavarnak, legyen nekik is iskolájuk. Csak ezt meg lehet másképp is csinálni. Nem kell, hogy mindenképpen rosszul járjon valaki. Aki az ellenkezőjét mondja, az hazudik.

Politikáról lehetne itt sok mindent írni, de ma ebben az országban ez teljesen felesleges. Talán annyit mégis, hogy senki ne hivatkozzon ésszerűségre, anyagiakra vagy ilyesmire! Hiszen itt dől a pénz mindenféle hülyeségre, csak arra nem, amire kéne...

 

Üdvözlettel:

Dubniczky Pál

egykori "b" osztályos tanuló