Közalkalmazotti bértábla

egy gazdaságis

/ #257 Re: közös ügyeink

2014-07-26 16:53

#245: emmpátia - közös ügyeink

Kedves Pedagógus Kolléga!

Köszönöm mindannyiunk nevében a szimpátiádat és a petícióhoz való csatlakozásodat! Megértem a felháborodásodat, mégis azt kell mondanom: nem vagyunk egyformák. Bizonyára vannak közöttünk olyan hozzászólók, akik kevesebb empátiával és nagyobb vehemenciával rendelkeznek. Szólásszabadság van...

Jómagam is nehezen nyelem le a békát, hogy az életpálya modell bevezetését követően a korábban azonos besorolású pedagógus kollégáimhoz képest havi bruttó 100 ezer forinttal kapok kevesebb, mint ők. És ez a mutató évente két alkalommal egyre csak nő! Én is két diplomával rendelkezem, de "csak" gazdasági ügyintéző vagyok. Bizonyára bennem - no nem a diplomáimnak köszönhetően, sokkal inkább a személyiségemből fakadóan -  nagyobb az empátia, és tovább is látok az orromnál, így nem a pedagógusok bérét sokallom, hanem az enyémet keveslem... de nagyon!

Sajnálom, hogy nem találkoztam a tankönyvrendelés módosítását célzó petícióval, szívesen támogattam volna!  A sziszifuszi munkából azonban hidd el, kijutott nekem is...