Vass Gabit szeretnénk!

Heli

/ #65 Alljon ki minden kismama magaert! :)

2014-07-26 00:01

Hűű, hat en itt elolvastam minden hozzaszolast, es azt gomdolom, hogy a kismamak alapvetoen sem a jogaikkal, sem a lehetosegeikkel nincsenek teljes mertekben tisztaban, sot biztos akad olyan is aki azt sem tudja, hogy van neki ilyen. Csak bemegy, futoszalagon megszuli, mert otthonrol igy hallotta es hazamegy 3 nap utan...persze kivetelek mondog akadnak :)
Valoszinuleg en sem vagyok tisztaban 100%ig vele, hogy mihez is volt szulo nokent jogom, mert nem olvastam utana, persze lehet pont ahhoz van, amit elvartam, akartam, gondoltam... :)
Amikor kiderult gyermeket varok, nem morfondiroztam a szules koruli mizerian, de egyet (illetve tobbet) tudtam. Baba-mama barat korhazban akarok szulni, ahol a nap 24 orajaban velem van a gyermekem, hisz nem a csecsemsoknek szulok! Na akkor keressunk egy ilyen korhazat ami meg kozel is van hozzank. Az Istvanra esett a valasztas. (Elso gyermekemnel meg nem volt divat az anyanal hagyni a gyermeket, plusz csaladi szobak sem voltak (persze ezek fizetosek) csak nehany helyen. Na a korhaz megvan, keressunk orvost aki ott dolgozik. Az addigi nogyogyaszom aki szerzodesben all a Tarcsai korhazzal, azaz mashol nem vezethet le szulest- ajanlotta Dr. Horvath Mihalyt (nyugodjek bekeben, tavaly ev elejen meghalt) kollegak voltak, jo szakember, szivbol ajanlja. Rendben, orvos pipa, jelentkezzunk be. Na innentol indult amire a figyelmet szeretnem felhivni! Nem vagyok szulesz orvos, (bar anyukam a regi idok babaja volt es egyet tudtam a tortenetekbol, csaszarral nem akarok szulni, semmikepp, -kiveve, ha eletmento- mert az sem a mamanak de legfokepp a babanak nem jo! Erre a googleban ra is lehet keresni, szakmailag is le van irva miert is jobb ha a gyerek ott jon ki ahol meg lett irva.) Tehat en igy mentem be az orvosomhoz, hogy jo napot, xy ajanlotta Ont, a legfontosabb nekem, hogy sem csaszart sem fajdalomcsillapitast nem kerek! Csaszar johet ha az eletunk mulik rajta, fajdalomcsillapitast meg auert nem kerek, mert abbol a gyerek is kap, hisz ossze van a lepennyel kotve velem es hat ami en kapok adagot, az nem keves egy 3-4 kilos gyermeknek. Doktor ur, tiszteletben tartotta es orult is neki, hogy nem a csaszart kerok taborat kepviselem, mert sok ilyennel talalkozott mar az akkor mar tobb mint 5000szulesen.
En szulesznot nem valasztottam kulon, ugy voltam vele, hogy akivel a dokim egyutt tud dolgozni, akivel minden rezdulesuket ismerik mar egymasnak, az nekem is jo lesz. :) maga a szules nekem gyors volt (persze ez relativ, hisz 10perc fajdalom is sok lehet, de en a 12oras vajudasokhoz merten nezem, es ahhoz a 2 oram elso szulesre orvosi szempontbol is gyors volt) persze nyilvan en abban a pillanatban nem igy eltem meg. :)
A szuleszno velem volt a vajudasnal, az orvosom a konkret szulesre jott be, persze eloszor vizsgalni, de mondta, itt a baba feje, hat akkor nyomjunk. En meg hitetlenkedtem, hogy de hat meg csak most jottem be, meg csak ctg volt es par fajas (na nem volt setagaloptt felreertes ne essek) de mondta nem baj, itt a gyerek. :)
Bocsanat a kicsapongasert en csak azt akartam ezzel mondani, hogy bar soxor nem tudjuk mihez is van jogunk, de hogy mit akarunk, azt lehet ervenyesiteni. Nyilvan ha nemet mond az orvosom az igenyeimre, akkor kerestem volna mast!!!
Annak meg kulon orultem, hogy nincs beontes, azt nem engedtem volna. (Ha elozetesen azt mondjak nem valaszthatom, akkor masik korhazat keresek)

A masodikat is itt szultem de mas orvosnal, leven, hogy a pozitiv terhessegi tesztem a Doktor ur halala utan egy honappal lett. Uj orvos uj szuleszno, de a feltetleim nem valtoztak. Itt sem utkoztem falakba. Pedig "par" ev eltelt a ket szules kozott. Gatmetszes indokolt esetben van (legalabbis az orvosom ezt vallja) de en ezzel torodtem a legkevesbe, bar biztos van akinek ez fontos es meg is ertem. Nekem a vagasok (mert a masodiknal is kellett, bar eszre sem vettem) ellenre jol funkcional minden tovabbra is. Ugyhogy en ezt ha muszaj, nem ellenzem. Epp ugy mint a csaszart. Ha nem fer ki, akkor jobb vagni mint repedni :(

(ezt a gatmetszesre ertem) En minden kismamanak azt kivanom talaja meg a szamitasat, es ugy szulhesse meg a babajat ahogyan Ő szeretne, ne pedig futoszalagon menjen a dolog!!! Ha kell, keressenek masik korhazat. Van meg par szerencsere. Es ha ragaszkodnak Gabihoz, hat vigyek oda magukkal. Anyukat (nagyit) is be lehet vinni, meg apukat is! Gabit miert ne lehetne ha szulesznokent nem fogadna mas korhaz?! A vajudast vegig tudja kiserni ugyanugy! :) a kitolasnal meg ugyis az orvos "matat"ahol kell. :) alljon ki mindenki magaert :) (vagy naiv vagyok?) :D