Tiszavasváriban vonják vissza a júniusban meghozott ebrendeletet!


Vendég

/ #5 Már nincs mit elvinni!

2014-07-13 06:59

Nekünk 4 kutyánk van, kistestűek, de nagyon jó jelzők. A bűdi városrészben lakunk. 4 éve lemérgezték az imádott két kutyánkat, rá egy hétre már be is törtek. 4 év alatt összesen 12 betörés volt nálunk, a kamrát és a nyári konyhát már nem is zárjuk, mert mindent elvittek, ami ott volt. 4 év alatt ötször volt kint a rendőrség, és még egyszer hívtam őket, amikor a kutyáink jeleztek, de a férjem éppen kórházban volt. A reluxa mögül figyeltem, ahogy három fekete alak szétnéz a kamrákba, de ott semmit nem találtak, ezért elindultak fel a ház felé. Folyamatosan beszéltem közben a rendőrségi ügyeletessel, aki nyugtatott, mindig mondta, hogy hol tartanak a járőrök. Életem leghosszabb és legborzalmasabb perceit éltem át, annyira féltem. A járőrök megérkeztek, de ezek jó helyismerettel rendelkeznek, és a hátsó kerten keresztül meglógtak. Ezt az élményt ellenségeimnek sem kívánom! Ha nincsenek ott a kutyák velem a lakásban, Isten tudja, mi történt volna. Nekik köszönhetem, hogy idejében tudtam hívni segítséget. Igen, még valami. Kertes házban bezárva, a lakásban tartjuk őket éjjel, hajnalban minden nap átellenőrizzük a portát, mielőtt kiengednénk őket, és csak akkor vannak kint az udvaron, amikor otthon vagyunk. A másik két kedvencünket idegméreggel ölték meg, azóta még egy kutyánkat... Aztán ha egy adott területet körbemérgeztek, kezdődnek a betörések. Mi távol élünk a városközponttól, nincs pénzünk drága riasztóberendezésekre, nekünk nem csak házőrzőink, hanem barátaink is ezek a kutyák. Egyikőjük 10, másik 6, a harmadik 4 és negyedik 1,5 éves. A bírságot nem tudjuk majd kifizetni, viszont nem válunk meg egyikőjüktől sem! Nagyon kérjük az illetéseket, intézkedjenek, hogy ez a rendelet vissza legyen vonva. Köszönjük. Egy kis keresetű, de becsülettel dolgozó család, akiknek oltva és csipezve van minden kutyája, és ha a fazékba nekünk csak krumpli jut, ők akkor is jól vannak lakatva!