ZÉRÓ TOLARENCIA A DEVIZAADÓSOK ÜGYÉBEN

evimeri

/ #137 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 13. bejegyzőnek, a szerencsétlennek

2014-07-03 13:36

#94: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 13. bejegyzőnek, a szerencsétlennek

Szerintem teljesen felesleges egymás torkának esni. Mi is deviza alapú hitelt vettünk fel és egy szóval sem állítom, hogy nem hibáztunk. Igen annyiban hibásak vagyunk, hogy bíztunk olyan emberekben és intézményekben amelyekben nem kellett volna. De ha az ember először vág bele ilyenbe tapasztalat nélkül, sajnos elkövet ilyen hibát. De nem hiszem, hogy ezért az egész életével fizetnie kell. Mi albérletből akartunk szabadulni egy saját kis lakásba. Őrültünk mint majom a farkának, hogy minimális önerővel tudunk venni egy kis házat. A szülők anyagi segítséget nem tudtak adni csak annyit, hogy megengedték az ő lakás is bekerüljön fedezetként. A bankban a forint hitelről direkt lebeszéltek. Amikor rákérdeztem, hogy mennyiben változhat a törlesztőrészlet az árfolyam változás miatt, megnyugtattak maximum tízezer ft. Mivel a pénzügyekben nem voltunk jártasak és úgy gondoltuk egy banki szakember csak ért hozzá - fel sem merült bennünk, hogy átvernek bennünket - bele mentünk. Nos a százezer forintos törlesztőrészlet ma kétszázhúszezer lenne, ha nem léptünk volna be az árfolyamgátba - ami szintén nem oldja meg a problémát, de nem volt más választásunk. Gondoljon bele abba, hogy a kettőnk fizetése elmegy a törlesztőrészletre és a rezsire. A megélhetésről már nem is beszélve: élelem, tisztasági szerek, gyógyszerek - a férjem is és én is rendszeresen szedünk gyógyszert -, néha egy-két ruhára is szükség van, vagy ha a háztartásban valami elromlik pótolni kell. És erre már egy fillér sincs. Az évek alatt teljesen eladósodtunk, mert enni kell. És mi még azt sem tehettük meg, hogy nem fizetjük a részleteket és max. bukjuk az addig befizetett összeget, mert mindíg felettünk lebeg az, hogy az anyósomék is hajléktalanok lehetnek. Szóval azért mert naívak voltunk, most az egész életünkkel fizetnünk kell és a bűnősök, akik szándékosan vertek át embereket, röhögnek a markukban. Nem egymást kellene szapulni és hibáztatni, mindenkinek van baja elég, hanem megértéssel és összefogással lenni egymás iránt. Ma nekem, holnap neked. Senki sem azt kéri, hogy az adófizetők pénzéből kárpótoljanak bennünket - mint ahogyan az állam kifizette az önkormányzatok adósságát, amiből vajon mennyi ment saját zsebbe. Csak azt szeretnénk, hogy a bankokat vonják felelősségre az átverésért és azt az összeget amivel megkárosítottak adják vissza. Sajnos az a helyzet, hogy az országban csak széthúzás van,  ezért tartunk ott ahol vagyunk. Az emberek úgy vannak vele ha megdöglött az én lovam, dögöljen meg a tied is. Ez hova vezet?