Az emelt angolérettségi 3. részének felülvizsgálatáért

Teacher

/ #88 Re: Tigrisnek van igaza...

2014-05-10 01:08

#75: - Tigrisnek van igaza...

Kedves hozzászóló, én angoltanár vagyok és lenne néhány hozzáfűzni valóm a kommentedhez. Nem véletlen, hogy még egy emelet szintű vizsgán is vannak képek a feladatlapon, és van lehetőség előre elolvasni a kérdéseket. Mindez azért van, mert a való életben általában _sokkal több, a megértést segítő tényező van_, mint egy ilyen vizsgán. Ha valakivel beszélgetsz, ott a beszédhelyzet, a metakommunikáció, és még telefonbeszélgetés esetén is mindig ott a lehetőség, hogy vissza lehet kérdezni. Ilyen fokozottan nehéz, beszűkített szövegértési szituáció a való életben csakis a hangosbemondó-szövegek, vagy mondjuk rádióhallgatás esetén fordul elő. Azzal teljesen egyetértek, hogy nagyobb figyelmet kéne fordítani a hazai nyelvoktatásban a hallott szöveg értésére - ebben tanárként a saját felelősségemet is érzem. (Azt pedig Tigris eredeti hozzászólásánál már kifejtettem, hogy a szövegeket megghallgatni és érteni, illetve a feladatokat az adott időkeretek közöt helyesen megoldani, nem ugyanaz a dolog.)