Az emelt angolérettségi 3. részének felülvizsgálatáért


Vendég

/ #75 Tigrisnek van igaza...

2014-05-09 21:02

... és még meg is toldom az alábbiakkal. Meghallgattam a honlapon lévő mp3-at és utána megnéztem a feladatlapot is. A véleményem a következő.
A feladatlap több, mint "barátságos". Még a szövegek tárgyát képező festmény, autó képe is rajta van. Korábban, KÖZÉPFOKÚ (!) állami nyelvvizsgán a 90-es évek elején ilyen nem volt: csak a hallásunkra hagyatkozhattunk. Ez az EMELT szintű teszt ehhez képest kánaán. Emelt szinten én nem tennék bele képeket, mert nagyon sokat segít a szöveg kezdeti megértésében. Tessék tudni hallás után megérteni teljesen a szöveget. Nem kötelező emelt szinten vizsgázni. Annak, aki nem profi angolos ott a középszint. Egyébként az életben sincsenek mindig ott kis képecskék, meg félig leírt szöveg, ami segít. Előzetesen meg végképp nincs mód elolvasni egy beszélgetés részleteit. Meg aztán nem mondják el kétszer, szünetekkel a partnerek, hanem elhadarják és érts meg belőle valamit, ha tudsz. Ez van sajnos, a világ már csak ilyen. Szóval, nem kéne annyit panaszkodni, hanem kicsit többet hallgatni angol szövegeket, filmeket, stb. különböző dialektusokkal is akár. Ennek ma már semmi akadálya nincs (amikor nekem kellett a rendszerváltás után nem sokkal a fent említett vizsgára készülni, akkor szinte semmi nem volt: internet és TV csatornák is alig "Sky ONE", meg ilyenekre emlékszem elvétve, amiben unalmas politikai műsorok mentek csak) tele van az internet érdekes hanganyagokkal, filmekkel, stb. ingyenesen. Mi akkor vettük a felkészítő kazettákat, meg másoltuk, kincsként, a nyelvvizsgára, örültünk, hogy volt valami...