Emberségesebb fizetőparkolást 12 pont!


Vendég

/ #9 Re: Re:

2014-04-24 14:28

#7: - Re:

Szerintem nem kellenek parkoló órák a fővárosban, egy darab sem! Teljesen tévút az egész parkolási rendszer és benne a "parkoló órák" szerepe: feleslegesek, méreg drága a telepítésük, drága a fenntartásuk, (áramot fogyasztanak, javításra/karbantartásra/cserére szorulnak, a járdából sok helyet foglalnak el a gyalogosok elől, stb.) ellenőrizhetetlen a pontosságuk (nincsenek bekalibrálva, pontosítva, ellenőrizve) egymástól távol vannak, sokszor utcahosznyit kell gyalogolni, hogy használni lehessen, (annyi idő alatt pont megbüntetnek) elromlanak, (a pénz kiesik belőle vagy elnyeli, de jegyet nem ad ki, ezért megint megbüntetnek) beazonosíthatalanok, hogy melyik óra melyik utcaszakaszhoz tartozik...,(?) így azért is megbüntetik az autóst ha véletlenül egy másik -szomszéd- órába dobja bele a pénzét...! Én aláírtam a petíciót, -elsőként- mert ez a "petíció", a "közgondolkodás" az előrahaladás, a parkolási ügy megtárgyalását, újragondolását, megoldását szorgalmazza, de ezzel a ponttal nem értek egyet! Nem 50 méterenként kellene telepíteni a parkoló órákat hanem "újrahasznosítani", beolvasztani és értelmes dolgokat készíteni az alapanyagból! Egy hasonlattal élve ez a parkoló óra kérdés olyan az autósoknak mint a "rabokon a vaslánc", azért mert 2 láncszemmel több kerül a rabra (lehet hogy "kényelmesebb" lesz) de azért a rab még rab marad..., (hosszabb lánccal is) így ha több parkoló óra kerülne az utcákra attól még az egész parkolási ügy megoldatlan-káosz maradna...!! Nem utolsó sorban kultúrálatlan, elavult, idejét múlt megoldásnak tartom ezt a parkoló órás megoldást. Meg kell nézni, hogy a nagy világban más népek, országok, városok hogyan oldják meg a parkolást a nagyvárosok központjában...? Ott is csak a központban, nem a "külső kerületekben" mint ahogy már ez utóbbi szokássá vált nálunk. Vehetnénk jó példákat, mint a szomszéd Bécsben ahol előre fizetett parkolási jegyekkel a belvárosban mindenüttt unagyanazért az összegért lehet parkolni, a parkolás idejét, kezdetét, hosszát az autós saját maga írja ki a jegyre, és csak azt ellenőrzik időnként. Mennyivel egyszerűbb, "polgár barát", kúltúráltabb, elegánsabb és nagyvonalúbb, az egész belvárosra egységesen bevezetett jegyrendszer, mert ott a "közgondolkodás", a "közbecsület" mindkét oldalról magasabb szinten MŰKÖDIK! Nem hiszem, hogy mi magyarok "rosszabb minőségű emberek" lennénk mint akár az osztrákok, de náluk jól működik a parkolási rendszer, nálunk pedig rosszul. Ez kizárólag a (fő)város vezetésén múlik...!! Tudom, ma nem ildomos közgondolkodókra, írókra, költőkre utalni (a "liberálisnak" mondott gondolkodás felfalja a józan észt) de mégis megteszem: József Attila írta "a mindenséghez mérd magad"! A "mindenség" számomra pedig a "józan ész", a lehető legjobb körülmények biztosítása a társadalom számára, a "közjó" érvényesülése. Ebben a jelenlegi parkolási rendszerben/rendszertelenségben én nem érzem a "józan ész" és főleg nem a "közjó" érvényesülését!