Tégy a szexista reklámok ellen


Vendég

/ #178

2014-04-16 17:43

Ne is haragudj de a nőknek szóló reklámok nagy része a feminista nőknek bosszantó. Ha tényleg lehet rájuk hatni a reklámmal az sajnos azt jelenti, hogy túl kevés a feminista. Nekem mint feministának nem nyerő arra költeni a pénzt, hogy Barbie babát faragjak magamból a férfiak kedvéért. Inkább befektetem. Én jól vagyok ilyen átlagosan is, egyszerű, a célnak megfelelő samponnal, smink nélkül. A szépség mulandó, inkább a tanulásra áldozok sokat, szerzek sok piacképes diplomát. De igaza van Justice-nek abba, hogy a mai világban ha nem adod el magad és a tudásodat a rendszernek, nem leszel piacképes. Takarékoskodni is szoktam, pénzügyekbe is befektetek, hogy soha ne kelljen függnöm egy férfitól sem. Sajnos ismerem őket eléggé már. Együtt élek egyel de külön kasszán vagyunk. Én a munkahelyen ebédelek, ő szokott magának főzni. Tehát rám feministaként az sem igaz, hogy a családba befolyó pénz nagy részét én kezelem, mert a konyha nem is érdekelt, ő vett bele mindent, ő használja, nem én. Azt megjegyezném, hogy átlagos külsejű nőként is jó pasit fogtam ki, nincs is vele semmi baj, ez a külön kassza az én döntésem volt. Azon elgondolkozott már valaki, hogy az anyagiasabb nők miért Andy Vajna korabeli férfit választanak. Szólhat a szerelemről, de ha nem arról szól, azért, mert minél előbb független nők lehetnek és talán választhatnak fiatalabbat, immár gazdagon. Tibi én neked is javaslom, hogy gyűjts sok pénzt és 60 évesen vegyél el egy fiatal nőt, hogy mielőbb szabaddá, boldoggá és függetlenné tedd, ha már az egyenlőség neked nem fekszik. Az miért lenne példás, hogy nem akarsz gyereket? Én sem akarok, nem érzem magam késznek rá. Engem miért szid mindig a társadalom és miért nem tekintik felelős döntésnek, mert úgy a magad esetében ezt várnád el. Remélem a következő életedben nőnek születsz. Még akkor se fogod egy napig se bírni, ha már ezek miatt is siránkozol. A férfiakat nem kérdezi meg senki, mire vágynak, de én azt hittem, arra, hogy boldogok legyenek a párjukkal és családjukkal, egyenlően, egyenrangúan. Talán nem így van? A hozzászólásaidból és a belinkelt pdf-ből, amit alig lehetett megkeresni, azt veszem ki, hogy nem. Valami régi szerepet sírtok vissza, mert ezek szerint az nem jó, ha a nők szeretőn gondoskodnak rólatok és mellettetek állnak. A szaktekintély asszonyság meg emeljen panaszt a patriarchális társadalomnál, ami még mindig abba az irányba akarja befolyásolni a nőket, hogy feleljenek meg a férfiaknak, ezzel is a saját elnyomásukra áldozzák azt a kis pénzüket. Én is támogatom, ha születik egy ilyen petíció, hogy minden nőt cseréljenek ki férfira!