Az akác legyen hungarikum!

Méhecske

/ #4451 Az én akácom...

2014-03-11 18:33

Valamikor ezzel kötötték meg a futóhomokot erre felénk, s tették termővé a közeli földeket.Így lett a futóból arany.A Dél-Alföldön sok tsz választotta az Aranyhomok nevet,ha ezek már meg is szűntek, Kecskemét patinás szállodája ma is ezzel a névvel ˝hírös˝.Gyerekkoromban mindig figyeltük az akác virágzását és énekeltünk a napocskának is, hogy bújjon elő,hadd hordjanak a méhek! Apám ugyanis méhész volt.Amikor itt délen már elnyílt az akác, este felpakolta a kaptárait, s vitte őket északra. Apám 16 éve nem él már, de anyu még őriz 1 üveg akácmézet, ami ugyanolyan áttetsző, mint amikor apu beletette.Én a virágot nem csak nézni,szagolni szerettem,hanem meg is kóstoltam. Finom édes volt.Tudom mások rántva is ették, de én azt nem próbáltam. És már nem is fogom? Mert ugye , ha kivágják az erdőket, az unokámnak hogyan mondjam el, hogy milyen volt az én akácom íze, illata? Idős anyámra akácfával fűtök a cserépkályhában, jó meleget ad. Az is, hogy a felhívást látva és olvasva nem csak én aggódom az akácfák sorsa miatt, nagyon sokan. Szóval NEM az én akácom, hanem a MI AKÁCUNK.