Az akác legyen hungarikum!


Vendég

/ #979 Re: Re: Re: Re: Akác - az igazság

2014-02-09 08:47

#977: - Re: Re: Re: Akác - az igazság

"miszerint azokat csak a zsebük érdekli,akik támogathatják az akácot és vitába szállnak az érdekében"

A legszebb, hogy én ilyet nem mondtam! Én azt írtam:

"ám őket elsősorban nem a zsebük, hanem a szakma szeretete motiválja és érdekes módon, velük nem is vitázunk semmiről"

mivel pedig azt is leírtam, hogy:

"sok helyen - szerintem is! - teljes létjogosultságban létező növényről van szó!",

amit írsz, azt jelentené, hogy mivel én is támogatom az akác meglétét azokon a helyeken, ahova való, akkor engem is a pénz motiválna, ráadásul mindezt sajátmagam szerint. És ezt még el is utasítanám, saját magam szerint! Beláthatjuk, hogy ez nonszensz! ;) (Lassan már én sem tudom követni ezt az érvelést, annyira értelmetlen! :D)

Nem lehetséges, hogy én azt mondtam, hogy azokkal, akik nem saját érdeküket szolgáló anyagi alapokra helyezik a párbeszédet, hanem - Uram bocsá' - észérvekre, azokkal nem is kell vitatkozni semmiről, mert meg lehet találni a közös nevezőt? :D

Mivel azt is írtam: "Hiszem, hogy az erdészet, a vadászat és a természetvédelem egyazon nagy kép részleteit alkotják és helyesen gyakorolva őket, a közös jó elérése a cél!", ezért a válasz az, hogy: DE! :D

Most tehát írhatnám, hogy rosszul értelmezted, amit írtam, de ez csak sértődést eredményezne, ezért inkább azt írom, hogy én nem tudtam érdemben kifejteni a mondanivalómat! ;)

Egyébként cinizmus lenne azt feltételezni, hogy itt és most gazdasági érdekszférák is lobbiznak? És, hogy gyakran a pénz mozgatja a világot? Maradjon ez csak költői kérdés! :D

A leírt véleményemben egyébként semmi szakmaiság nincsen, mivel ebbe a valóban szakmai kérdésbe én is csak laikusként ütöttem az orrom. Ezért, ahogy már írtam is: "részemről ennyi volt az "okoskodás", remélem, hogy nem mi, laikus hozzászólok döntjük el a dolog sorsát, hanem a szakemberek" :)