Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#976

2014-02-09 08:31

Az energianyár az őshonos? Az nem számít?

Vendég

#977 Re: Re: Re: Akác - az igazság

2014-02-09 08:38

#974: - Re: Re: Akác - az igazság

Szakmai,jól megfogalmazott,de kétélű a hozzászólásod! Oda vissza táncolsz.

El is hittem volna nagy részét,meg is győztél volna ha az utólsó előtti mondataidban nem nyilvánítod ki az aljas cinizmusod, és fordítod ki azzal az eddigi mondandódat,miszerint azokat csak a zsebük érdekli,akik támogathatják az akácot és vitába szállnak az érdekében.

Valóban nem érdemes vitázni,mert teljesen hülyének nézitek az embereket. ;)


Vendég

#978

2014-02-09 08:40

Feltétlenül fel kell emelni szavunkat ezen érthetetlen és ésszerűtlen tiltás-tervezet ellen!

Vendég

#979 Re: Re: Re: Re: Akác - az igazság

2014-02-09 08:47

#977: - Re: Re: Re: Akác - az igazság

"miszerint azokat csak a zsebük érdekli,akik támogathatják az akácot és vitába szállnak az érdekében"

A legszebb, hogy én ilyet nem mondtam! Én azt írtam:

"ám őket elsősorban nem a zsebük, hanem a szakma szeretete motiválja és érdekes módon, velük nem is vitázunk semmiről"

mivel pedig azt is leírtam, hogy:

"sok helyen - szerintem is! - teljes létjogosultságban létező növényről van szó!",

amit írsz, azt jelentené, hogy mivel én is támogatom az akác meglétét azokon a helyeken, ahova való, akkor engem is a pénz motiválna, ráadásul mindezt sajátmagam szerint. És ezt még el is utasítanám, saját magam szerint! Beláthatjuk, hogy ez nonszensz! ;) (Lassan már én sem tudom követni ezt az érvelést, annyira értelmetlen! :D)

Nem lehetséges, hogy én azt mondtam, hogy azokkal, akik nem saját érdeküket szolgáló anyagi alapokra helyezik a párbeszédet, hanem - Uram bocsá' - észérvekre, azokkal nem is kell vitatkozni semmiről, mert meg lehet találni a közös nevezőt? :D

Mivel azt is írtam: "Hiszem, hogy az erdészet, a vadászat és a természetvédelem egyazon nagy kép részleteit alkotják és helyesen gyakorolva őket, a közös jó elérése a cél!", ezért a válasz az, hogy: DE! :D

Most tehát írhatnám, hogy rosszul értelmezted, amit írtam, de ez csak sértődést eredményezne, ezért inkább azt írom, hogy én nem tudtam érdemben kifejteni a mondanivalómat! ;)

Egyébként cinizmus lenne azt feltételezni, hogy itt és most gazdasági érdekszférák is lobbiznak? És, hogy gyakran a pénz mozgatja a világot? Maradjon ez csak költői kérdés! :D

A leírt véleményemben egyébként semmi szakmaiság nincsen, mivel ebbe a valóban szakmai kérdésbe én is csak laikusként ütöttem az orrom. Ezért, ahogy már írtam is: "részemről ennyi volt az "okoskodás", remélem, hogy nem mi, laikus hozzászólok döntjük el a dolog sorsát, hanem a szakemberek" :)


Vendég

#980

2014-02-09 08:49

Az EU ne foglalkozzon a Magyar természettel, termékekkel! Az akác, a méz a miénk, ebből ne engedjünk!!!Trianonban élünk, bennünket még nem rendeztek vissza.Ez a hála, hogy országunk, nemzetünk kincseit tovább rombolni akarják? A sajátjaikat rombolhatják de nekünk hagyjanak békén!
Az EU-ból már elegünk van.

Vendég

#981

2014-02-09 08:51

Ideje, hogy megvédjük magunkat, MAGYAROKAT, ha már megengedtük, hogy Európa csatlakozhasson hozzánk...

Vendég

#982

2014-02-09 08:51

Az akác legyen hungarikum!

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2014-02-09 09:01



Vendég

#984

2014-02-09 09:19

Ez már felháborító, hogy az EU. mindenbe bele avatkozhat. Igen is ki kell állnunk az igazunkért.

Vendég

#985

2014-02-09 09:24

Egyszerűen felháborító, nincs rá megfelelő szavam.

Vendég

#986

2014-02-09 09:25

bozzasztó

Vendég

#987

2014-02-09 09:28

csillag

Vendég

#988

2014-02-09 09:29

Elegem van már abból,hogy keresztbe tesznek nekünk az Unioban,ha valamiben jobbak vagyunk. Legyen az a magyar paprika vagy az akác.

Vendég

#989

2014-02-09 09:46

Az akác még a népdalainkban is megtalálható! Mit akarnak a brüsszeli "diplomaták"? Egyszerűen azt felmutatni, hogy dolgoznak, mert különben mehetnének haza, ahonnan azért küldték el őket, hogy ne legyenek útban. Hasonló ötleteik (pl. uborkagörbület) már voltak. Elég belőlük. Nekem van egy ötletem: minden üres hegyoldalt be kéne telepíteni fákkal. Munka + jobb környezet. Ezen kéne a vízfejnek elgondolkoznia!

Vendég

#990

2014-02-09 09:51

Szólj hozzá!...

Vendég

#991

2014-02-09 09:52

az akácméz nem csak egészséges, de gyógyhatású is!

Vendég

#992 Az akác legyen hungarikum

2014-02-09 09:53

Támogatom. Úgy legyen!

Vendég

#993

2014-02-09 10:01

Maximálisan támogatom.

Vendég

#994 Re:

2014-02-09 10:11

#15: -

Talan, pont ezert akarjak betiltani. Szerintem nem veletlen: egyedul a karpatmedenceben terjedt el Europaban, gyogynoveny, a belole keszult mez kivallo minosegu, tuzifakent kivallo, stb. Mellesleg:imadom az illatat, mikor viragzik. :-)


Vendég

#995

2014-02-09 10:13

Kérem aki szereti az akácmézet és ismeri az összetételét ami nem MŰŰŰ... ! az akácvirágbol gyűjtik a méhek és már évtizedek ota tudjuk . hogy milyen egészséges Szolaljon fel minden forumon ahol dönteni akarnak a fehér akác sorsárol.Kérjük hogy nyilvánitsák minden termékét az akácot magát Hungarikumnak.

Vendég

#996

2014-02-09 10:13

Igazság szerint a baj ott kezdődött, amikor Szent István rossz döntést hozott, és a nyugatot választotta, s sajnos mi is. Az EU csak bajt, szenvedést, szegénységet, kilátástalanságot hozott. Rabszolgák lehetünk saját hazánkban. Annyi Dr. tudományos fokozattal rendelkező disz barom, mint az UNIOBAN a világon sehol sincs. Na és az EUT kiszolgáló tudatlan semmihez nem értő politikusainkról nem is beszélve. Nem szabad meg engednünk, hogy megint kárt tegyenek Magyarországnak, minden lehetséges törvényes eszközt fel kell, használjunk, hogy megvédjük az AKÁCFÁINKAT. Tessedik Sámuel nem a Bodonyai szempontok szerinti egyetemeken tett szert tudásra, hanem igazi egyetemeken, ha Ö jónak ítélte meg az akácfa meghonosítását és az ALFÖLD fásítását, akkor nincs, miről beszéljük a sok idióta barmokkal EUS szakembernek mondott élőlényekkel.
Egyetértek, az AKÁC legyen hungarikum!

Vendég

#997

2014-02-09 10:27

Brüssel és az EU a liberális csürhe gyülekezézi KÖZPONT. Üdv... Vilibá

Vendég

#998

2014-02-09 10:27

Szeretem a mézet és szeretem az akácvirág illatát.

Vendég

#999

2014-02-09 10:35

Valóban sok mindenre felhasználható, nekem a leg vonzóbb az AKÁCMÉZ!!!

Vendég

#1000

2014-02-09 10:39

Felháborító ez a fa irtás. Főleg egy értékes fáról van szó.