Ne a puskádat kapd elő, hanem az érveket!

kellene párbeszéd

/ #38 Hogyan igen...

2014-01-10 13:18

Sokat olvasgattam a témában a másik oldal írásait is.
A vadászok sokszor ijesztenek el sétáltatott kutyákat a levegőbe lőve. Ezekből nem lesz cikk.
A jogszabályok egyértelműen a vadállományt védik, így az erdőben pórázon kellene sétáltatni.
Azért sincs kijelölt terület ahol nyugodtan lehet sétáltatni, mert minden erdőben élnek vadak és ha kijelölnének olyat ahol lehet kutyázni, akkor onnan a vadak elköltöznének...
DE. Nekem is van kutyám és nagyon szeretem póráz nélkül sétáltatni. Erdőben pedig én is és Ő is imád sétálni. Rengeteg új szag, sok új inger, felemelő légkör. Fauna ide vagy oda, a kutya génjei több mint 99%-ban még farkas.
Szerintem amit tehetünk ha szeretnénk erdőben kutyát sétáltatni:
1. Olyan helyre kell menni ami közel van a lakott területhez. Ott ritkább a vadászok előfordulása.
2. Jól látható, láthatósági mellényt kell ráadni a kutyára, esetleg hámot, amin felirat van.
3. Ha jogszabályt is követni szeretnénk beszerezhető egy flexi póráz, amellyel szaglászhat is.

A magánvéleményem az, hogy egy üregi nyúl kicsinye és akárkinek a kutyája ugyanúgy egy élőlény, mindkettőt védenie kell az embernek. Védenie! Nem lelőni az egyiket, hogy a másik éljen.
Vajon az a nyúl, vagy őzike amelyik elpusztul, mert egy kutya járt a közelben hány forintba került eddig a gazdáinak? Jártak vele őz-iskolába súlyos pénzekért, chipesítették, ivartalanították? Hány ember vagy kisgyerek kötődik hozzá mintegy családtaghoz?
És végül hány vadász szerette volna lelőni ha felnő?
Az is érdekes, hogy ilyen híreket külföldön nem hallani...
Az a kár, hogy nincs esély sem a párbeszédre, mert mindkét fél fel van háborodva és a vadászoknak van puskájuk. Pont.