Tiltakozás a kutyák számára mindenhol kötelező póráz ellen

Pitbulltulajdonos

/ #142 Tiltakozás a kutyák számára mindenhol kötelező póráz ellen

2013-11-22 12:53

"Én egy kedves, idős, mozgássérült, gyengén látó, aktívan dohányzó, halmozottan hátrányos helyzetű nénike vagyok. Nem rég elhoztam egy menhelyről egy nagyon aranyos, ragaszkodó, szerető csehszlovák farkas-kutya hibridet. A farkasok szabadnak születtek, ezért lebontattam a kerítést az unokámmal, hogy a kis 65 kg-os félig farkas kedvenckém bármikor kedvére rohangálhasson az utcán. Sétáltatni mindig póráz nélkül szoktam, mert már nagyon fájnak az ízületeim és nem bírom tartani a pórázt, mert olyan erősen húz. Eleinte még próbálkoztam, de párszor elszabadult és hát emiatt a csodálatos, isten adta vad vére miatt sajnos rátámadt néhány pórázon sétáltató kutyára. Mélységesen felháborít az, hogy arra kényszerít ez az aljas kormány, hogy kerítés mögött tartsam és pórázon sétáltassam szegény kis Fifikét. Pedig nagyon intelligens, a labdát is visszahozza például.És ez a chipezés is felháborító, mert majdnem negyed annyiba került, mint amennyi tápot Fifike megeszik havonta és szerintem emiatt el kell árverezzem a házamat, amit még a Vietnámban elesett áldott jó férjem épített fel a tulajdon két kezével. Képezni, vizsgáztatni nem szeretném Fifikét, mert délutánonként meg kell nézzem a Vad Angyalt és a Mari Mar-t, este pedig kezdődik a Barátok Közt. De azért szeretném őt elengedni sétáltatás közben, mert olyan tüneményes, ahogy vágtat a naplementében és olyan bátran küzd azzal a megannyi szabályosan, pórázzal sétáltatott kutyával, hogy öröm nézni ahogy azok az állatkínzó póráz fanatikus marionettkutya ebtulajdonosok próbálják védeni a kutyájukat. Kérlek titeket, írjátok alá a petíciót és harcoljunk a szabadságért, valamint legyetek oly kedvesek írjátok alá azt a petíciót is, amiben arra fogjuk kérni a minisztériumot, hogy Totókát az aligátoromat is had úsztathassam póráz nélkül a Balatonban. Aki pedig azt mondja, hogy nem vagyunk normálisa, annak öntsük le a házát vérrel és zengjük kórusban, hogy szívtelen állatkínzó! Ha pedig Fifike vagy Totóka kiszalad egy autó elé vagy egy aprócska dominancia harc alatt letépi egy másik kutya fülét, akkor írjunk ki petíciót az autók és a pórázzal kutyát sétáltató pszichopata állatkínzók betiltására. Éljen a demokrácia, ami ugyan fogalmam sincs, hogy mit jelent, de biztosan azt, hogy én azt csinálok, amit akarok, ott, ahol akarok, tekintet nélkül másokra."