Szolidaritás az egészségügyben dolgozókkal – OSZSZ

Szümgülaga
Vendég

/ #4

2013-10-05 23:23

Szégyenteljes, hogy mennyire semmibe veszik az egészségügyi dolgozókat, na én nem hatódtam meg az utóbbi fizetésemeléstől, s talán aki tolja a kocsit, v. takarít???? Ők is eü. dolgozók. Ők is kaptak????Mikor a Medgyessy adott 2002-ben 50 %-ot, kinyilt a bicska a zsebemben, az adminisztratív dolgozók többet kaptak, mint a konkrét orvosok, nővérek .... stb. volt akinek több százezer Ft volt a fizetése, de 80%-ot adtak neki .... nem orvos volt, meg 8 általánost végzett , aki mellettem dolgozott ..... 100% emelést, ott dolgoztam a gazd.i főigen a Soté-n, saját szememmel láttam a jóváhagyott listát ..... a bicska kinyílt a zsebembe, adtak ..... de, eü-ön belül a szétosztás???? Olyanok döntötték el, akiknek semmi közük az egészségügyhöz, nem gyógyítanak ... iróasztalnál ülnek, s pofára megy minden, akik talán orvost sem láttak életükben, fogalmuk nincs, hogy mennyit dolgoznak, mekkora a súlya a felelősségnek ...... emberfeletti, s fillérekért .... míg egy orvos az már menő .....nagytudású orvos, aki akkor keresett 90 és 150 eFt között, addig pl. egy kontrolling osztályra frissen kijött diplomával 250 eFt és 300 eFt-ot adtak egy asztalnál ülőnek, s ezek készítették a következő év ktg-vetését ... s mellé még jó jutalmakat ..... meg amikor 2002-ben pályáztatás volt a főig állásra, már előtte fél évvel tudták ki jön oda, de a kb. 30 embert hülyére vették, akiket meghallgattak, s visszautasítottak, mindenhol, minden pofára megy .....
Az is igaz, hogy az orvosok elég szép manit kapnak borítékban, nekem beteg gyerekem van 31 éve, de az is igaz, dacára, hogy Soté-s voltam, mindenki kivétel nélkül elfogadta a hálapénzt, magánügyem, szívesen adtam, mert megérdemelték, mert a kóklerek után nekik kellett rendbe tenni azon orvosok tévedéseit, mint akár ki tudja krumpliért vásároltáka diplomájukat ..... már elmondhatom, nyugger vagyok, nem tudnak ártani nekem .... esetleg kirúgnak ..... s mikor jött a váltás 2002-ben akik elmentek, helyettük jövőknek 3x annyi fizetést adtak, mint nevettem a folyosón, régi évfolyamtársam, együtt jártunk, végeztünk a Marketing főisk.án.
Kérdezem, mennyi a fizetésed, válasz 450 eFt, a meglepetéstől megszólalni sem tudtam, aztán pár hét múlva köddé vált .... Na mert ne csak a kormányt szídjuk .... akkor jött Szócska is az új eresztéssel, de hogy eü-i államtitkár lesz ????? ill. lett .... no komment .....