Védjük meg a Normafát! Normafa - Természetesen!

Pali44

/ #82 Re: sötétzöldek hajrá

2013-10-03 12:11

#60: Abonyi Nándor Soma - sötétzöldek hajrá

Tartok tőle, hogy a kedves hozzászólónak fogalma nincs arról amiről beszél. Sajnos az ilyen eszementeknek prédikál a kormányunk, hogy tapsolhassanak.

A téli szezon a Normafánál évente ha nagyon sok hó van akkor kb. 20 nap és az se egybefüggően. Aki azt hiszi, hogy ezt a szezont hóágyúval meglehet hosszabbítani az nem tudje, hogy ahhoz, hogy működjön a hóágyú minus öt alatt kell lenni a hőmérsékletnek napokig. Ez kb. azonos a fenti időszakkal. A hóágyúval maximum azt lehet elérni, hogy ne az első nap tólják le a deszkások a havat a hegyről.

Az idősebb csókák mint én is vagyok nosztalgiáznak a régi szép telekről, de sajnos akkor sem volt hó.

 

A hóágyúzáshoz szükséges lennel kb. 20-30.000m3 víztározóra amelyből dolgozni tudna a hóágyú.

Szerintem csak nagyon kevesen tudják, hogy a Harangvölgyben levő évente-háromévente megelevenedő források vízét a Szép Ilona kocsiszínnél is látják. Tudniillik, hogy a Zuglitei út felső részé nincxs csatorna.

Az önkormányzat főépítésze pedig kijelenti, hogy ahhoz nekik semmi közük és nekik nincs arra pénzük, hogy megoldják. Vajon milyen formában szeretnék a hóágyúzott havat levezetni a hegyről.

 

Az egész térképen az látszik, hogy a tervező semmit nem tud a környékről és kissé dilettáns.