Küzdjünk együtt! Ne vegyék el a beteg gyermekek támogatásait!

angie

/ #1274 asthma

2013-09-23 09:56

Nekem a férjem, legidősebb fiam és kislányom asztmás beteg. A fiamra soha nem kaptam felemelt csp-t, pedig ahol dolgoztam kórházban oda jártunk egy orvoshoz...inkább soha nem mondta ki, hogy asztmás beteg, de leírva az volt a papíron....mintha a sajátját adta volna a doki :(... és szégyen azt mondanom (pláne mivel eü-s vagyok), de volt olyan, hogy nem tudtam megvenni a gyógyszerét, mert olyan sokba került, egyszerűen nem tudtam kiváltani :(. Aztán a kislányom is beteg lett, eddig minden rendben is volt, rendszeresen kapta a gyógyszerét, mindent megtettünk, hogy nem fulladjon. KapTAM rá a felemelt csp-t, GYES-t és KGY-je volt....most elvették :(, pedig jelenleg még a légzésfunkciója is rosszabb lett, pont fulladt, mellkasát fájlalta, stb... Nem tudom mi lesz, hogy fogom tudni ezután kiváltani a gyógyszerét. Sportolni járatom, direkt küzdősportra, mert ott olyan légzéstechnikákat tanul, amivel karban tudja tartani a légzését (remélehetőleg), nem dohányzunk (nem úgy, mint ismerősöméknél, ahol mindkét gyermek asztmás és olyan bagószag volt a házban, hogy majdnem én megfulladtam....de ők megkapták a MÁK-os papírt). Állítólag fellebezhetnék 15 napon belül...azt nem tudom a doki mit szólna, nem szeretném megkerülni, mert jó orvos és tudom, hogy meg van kötve az ő keze is...
Tudom, hogy valahogy meg fogom oldani a gyógyszerelését...de belegondolhatnának, hogy mi kb. havi 5000-7000 ft-t gyógyszerre költünk ugyanúgy, mint aki a kezelések mellett, vagy azok hiányában is fullad (csakhogy ők ezt magkapják ingyen), ez ugyanúgy megmarad az egészséges gyermekek szüleinek is, akik esetleg könyvre, ruházatra, édességre költhetik ezt az összeget...míg mi "kirekesztettek" GYÓGYSZEREKRE, azért, hogy ezután se legyen betegebb a gyermekünk...KÖSZÖNJÜK, ez valóban jó döntés volt!!!