Küzdjünk együtt! Ne vegyék el a beteg gyermekek támogatásait!

UNOKA-NAGYMAMA

#1251 Felháborító!

2013-08-26 14:09

Betegeken segíteni szoktunk nem pedig rontani a helyzetükön.Nagymama vagyook most várom unokámat ,soha nem lehet tudni mit hoz az élet ,ÉN csak CSATLAKOZNI TUDOK , SZORÍTSUK MEG A KORMÁNY AZ EREDETI ÁLLAPOT VISSZAÁLLÍTÁSÁHOZ
KHENi

#1252 Ez LENNE A GYERMEKBARÁTKORMÁNY

2013-08-26 14:26

Akinek van asztmás betegséggel küzdő gyermeke az tudja hogy a tünetek ha nem állandóak akkor sem dőlhet hátra egy szülő sem.Senki csak akik nem érték át ennek a betegségnek a lefolyását azok,irigylik azt amit eddig ezek a gyerekek a betegségük elviselése érdekében kaptak.Ezek a gyerekek cserélnének ezekkel az emberekkel ,de biztos a betegség már nem kellene!
TARTSUNK KI ÉS NE ENGEDJÜNK !
Anyuka

#1253 Állítsák vissza!

2013-08-26 14:36

Egy asztmás gyermek nagyon meghatározza egy család életét.Egyedül álló szülő esetében ez még nagyobb gondot jelent.Felháborító hogy már ezt is elveszik azoktól akiknek ez jelentett egy kis segítséget,mert sokszor mg így is nehéz napokat élünk meg.Kérek minden érző embert aki olvassa ezeket a hozzászólásokat aláírásukkal segítsenek ezeken a családokon.KÖSZÖNÖM
Iri

#1254 FELHÁBORÍTÓ

2013-08-26 14:48

Tényleg felháborító a kormány ezen intézkedése ,beteg gyermekektől is elvenni,nem találok szavakat mert amit leírnék az nem tűr nyomdafestéket! VISSZA KEL ÁLLÍTANI A MEGÁLLAPÍTOTT KEDVEZMÉNYEK. azt felelősségteljes orvosok állapították meg és most az ez ellenük is irányul.
Ne hátráljatok minden egészséges gondolkodású ember az ügy mellé fog állni, csak kiratás!

Vendég

#1255

2013-08-26 16:01

csak imátkozni tudunk hogy az intézkedö politikus,orvos,társaság semjut hamarosan lavagöhöz és nekik nagyobb szükségük legyen hasonlo szerekre!

Talán az is kifog derülni hogy az intézkedö politikus csak beszélni tud de érteni SEMMIHEZ!


Vendég

#1256

2013-08-27 10:51

Ezek nem tudják, milyen betegség az asztma, csak pöfögnek fullasztó gázokat a levegőbe a milliós autójukkal!!!!! Ne hagyjuk!!!!

Vendég

#1257

2013-08-27 13:03

Gazemberseg tobbet azt hiszem nem kell mondani.

Vendég

#1258

2013-08-27 13:24

A betegség megmarad, segíteni kell, azokat a családokat, akik beteg gyermekekről gondoskodnak. Nekik épp elég a lelki terhet cipelni.

Vendég

#1259

2013-08-27 17:07

A luxus adót kellene minél hamarabb be vezetni!!!

Vendég

#1260

2013-08-29 19:35

nekem is ket beteg gyermekem van és szégyen ide vagy oda de igenis erre a tàmogatasra szűksége van a gyermekeinknek és ezzel minden anya igy van eleg baj hogy a kormàny a beteg gyermekek tàmogatásat akkarjàk elvenni remélem ezzel a peticioval fel figyelnek rànk és elgondolkoznak hogy hàny beteg gyermekkel szúrnanak ki és sajnos sok csalad a gyogyszereket lehet hogy meg se tudja majd venni de bizok istenbe ha van is isten hogy segit nekűnk anyààknak es gyermekeinknek hogy ne vegyek el a gyermekeinktől a tàmogatàsokat !!!
moncs

#1261

2013-08-30 17:28

Nagy szemétség ez kormány részéről!!!!!Sajnos a családban van aszthmás gyerek,igy pontos rálátásom van arra, hogy mennyibe kerülnek a gyógyszerek! Sajnos az ilyen gyerekek sokkal hamarabb betegszenek meg mint egészséges társaik, és nehezebben is gyógyulnak, náluk egy megfázás is komolyabb következményekkel jár! Azoknak akik meghozták ezt a törvény biztosan nincs gondjuk azzal, hogy kifizessék a gyógyszerek és a kezelések kötségét!SZEMETEK!!!!!!!
anya*

#1262 Re:

2013-08-31 07:16

#1: -

Nincs még semmi változás?? Én csak most találtam "Rátok", és gyors aláírtam!

 

 

Ha valamit megtudtok, itt ugye fent lesz????

banya

#1263

2013-09-01 12:22

Kedves Sorstársaim!
Nekem 4 asztmás gyermekem van, így többszörösen érintve vagyok a témában, de sajnos azonkívül, hogy aláírtam ezt a petíciót, mást tenni nem tudok idő hiányában. Ha valaki tudja, hogy van-e értelme ennek az aláírásnak, vagyis eljut-e az üzenetünk az illetékesekhez, ha eljut, milyen formában, kérem írja meg! Én csak azt látom, hogy mióta aláírtam kb. 2000.-ként, szépen megszaporodtak az aláírások, de más változásról nem tudok. Ha Ti tudtok légyszíves írjatok!
Köszönöm

Vendég

#1264

2013-09-07 13:43

Világra szóló szégyen amit ezek a betegemberekkel csinálnak.

Vendég

#1265

2013-09-11 10:51

Igen, felháboritó, amit a kormány tett a sérült emberek megélhetésével kapcsolatban, sajnos érintett vagyok én is , jobban mondva a fiam,aki 28 éves, nyitott hátgerincel született,és vizelet-széklet tartási próblémával küzd amin nem lehet segiteni,és állandó betéthasználatra szorul! elvették tőle az emelt Csp-ot,a rokkantsági járadékát...! a felirt betét mennyiség nem elegendő - a 3 havi adag- csak 2 hónapig,igy meg kell vásárolni még egy havi,azaz 4 csomagnyi betétet,ami 8 ezer Ft, de enélkül nem tud létezni,élni!!! Szó szerint értendően!!!!!!!!!!! Ezért irom alá gondolkodás nélkül ezt a peticiót,mert ez a kormány hozzáállás türhetetlen!!!hogy a sérült emberek pénze szükséges az ország kasszájának a kiegészitéséhez!
Üdvözlettel: Kis Ágnes - Szatmári Gábor édesanyja!
Timi

#1266

2013-09-12 15:38

Ha a nagyokosok közül bármelyiknek lenne egy asztmás gyereke vagy sùlyosabban allergiás ez a hülye törvény tuti senki eszébe sem jutott volna.
Az én lányom 5 éve aszmás és annyira nem sùlyos hogy korházba kellett volna mennünk még eddig, de attól függetlenül ha szarul van szarul van! Ugyanúgy gondoskodni kell róla is hogy beszedje a gyógyszert,éjszaka fel kell kelni hozzá ha nagyon köhög, orvoshoz kell járni stb....Nemhiszem hogy a sok beteg gyereket ìgy kéne büntetni azok miatt akik kihasználják a helyzetet és nem váltják ki a gyógyszereket talán a rendszeren kéne változtatni hogy ellenörizhető legyen , és nem buta törvényeket hozni.
Bogaca

#1267

2013-09-12 20:14

szánalmas miket képesek megtenni még... :( undorító...

Vendég

#1268

2013-09-15 19:21

Talán azért szedik a gyógyszereket a gyerekek hogy ne kerüljenek korházba!
Máté

#1269

2013-09-16 19:53

Remélem mindenki levonta a következményeket a dologból,jövőre nem szabad a Fideszre szavazni!

Vendég

#1270

2013-09-17 05:18

Csak egy átvirrasztott éjszakát töltsön az az okos ember aki ezt kitalálta egy asztmás gyerek mellett!!!!!!

Vendég

#1271

2013-09-18 04:49

Segítsük minnél többen a beteg gyerekeket Ha többel mással nem is legalább egy aláírással vagy megosztással.
eszter7701

#1272

2013-09-20 11:04

Nekem is mind két kisfiam tartós betegnek számított, napi 3 féle gyógyszerük van, de sajnos elvették tölünk, mert nem voltunk az utolsó 1 évben kórházban, de csak azért mert otthon adtam neki fél óránként a ventolint amikor befulladt, mert a kórházban se csinálnának mást és így legalább otthon lehetett nem egy pici szobába bezárva. (Sajnos sokszor voltunk korházban, de nem számított, csak az utolsó 1 év) Így most mindent elvettek tölünk havi 45 ezer forintot és akkor még nem is mondtam a közgyógyigazolványt és az iskola és óvoda támogatást. Eddig is nehéz volt megélnünk, hát még most... Nem is tudom mi lesz ha ez így marad.

Vagyok aki vagyok

#1273 Re:

2013-09-20 11:49

#1272: eszter7701 -

Kedves Eszter!

A nevem Csendes Csaba, és csak most találtam rá erre az oldalra, mert csak napokkal ez előtt csatlakoztam a Facebookhoz ahol egy kedves ismerősöm megosztotta ezt az oldalt! Nekem nem a gyermekeim szenvednek ettől a betegségtől, hanem az édesapám! Előrehaladott asztmája van, és egy tüdeje, mert 1994-ben dahanat miatt eltávolították a másikat! Olyan súlyos állapotban volt, hogy Áprilisban napi szinten volt 7-8 rohama, Ventolin, Berodualen, Simbicort nem segített! Az orvosok széttárt karral mondták, hogy ők mindent megtettek! Ez nem egy reklám, és hogy ezt bebizonyítsam ide írom a telefonszámomat is 0630/433 45 82, és az e-mail címemet is: csendes0523@freemail.hu  Ekkor ajánlottak nekünk egy cseppet! Íme egy Szegedi orvos cikke, és előadásainak hanganyaga erről a cseppről! http://www.borgyogyaszat.com/lexikon/oxigen.html Ön bizonyára tudja milyen mikor az ember tehetetlenül kénytelen nézni, hogy akit szeret az zihálva magán  kívül a földön vonaglik, és ön felé nyújtja a kezét, hogy segítsen miközben görcsösen szorítja a megmentőnek hitt puffert! Biztos vagyok benne, hogy szeretne segíteni a gyermekeinek! Mi is nagyon nehéz helyzetben vagyunk az említett kormányrendelet miatt, mert ez nem csak a gyerekek ellátására vonatkozott, hanem mindenkire aki ezeket a "gyógyszereket" szedi! Az édesapámnak ez a csepp segített! Reggel, és este 10- csepp 2 dl vízben oldva! Azóta teljesen elmúltak a rohamai pedig nem használ puffereket sem! Kérem olvasson utána, és használják egészséggel! A csepp neve OxyMax!

Tisztelettel:Csendes Csaba

Ui:Remélem tudtam segíteni!

angie

#1274 asthma

2013-09-23 09:56

Nekem a férjem, legidősebb fiam és kislányom asztmás beteg. A fiamra soha nem kaptam felemelt csp-t, pedig ahol dolgoztam kórházban oda jártunk egy orvoshoz...inkább soha nem mondta ki, hogy asztmás beteg, de leírva az volt a papíron....mintha a sajátját adta volna a doki :(... és szégyen azt mondanom (pláne mivel eü-s vagyok), de volt olyan, hogy nem tudtam megvenni a gyógyszerét, mert olyan sokba került, egyszerűen nem tudtam kiváltani :(. Aztán a kislányom is beteg lett, eddig minden rendben is volt, rendszeresen kapta a gyógyszerét, mindent megtettünk, hogy nem fulladjon. KapTAM rá a felemelt csp-t, GYES-t és KGY-je volt....most elvették :(, pedig jelenleg még a légzésfunkciója is rosszabb lett, pont fulladt, mellkasát fájlalta, stb... Nem tudom mi lesz, hogy fogom tudni ezután kiváltani a gyógyszerét. Sportolni járatom, direkt küzdősportra, mert ott olyan légzéstechnikákat tanul, amivel karban tudja tartani a légzését (remélehetőleg), nem dohányzunk (nem úgy, mint ismerősöméknél, ahol mindkét gyermek asztmás és olyan bagószag volt a házban, hogy majdnem én megfulladtam....de ők megkapták a MÁK-os papírt). Állítólag fellebezhetnék 15 napon belül...azt nem tudom a doki mit szólna, nem szeretném megkerülni, mert jó orvos és tudom, hogy meg van kötve az ő keze is...
Tudom, hogy valahogy meg fogom oldani a gyógyszerelését...de belegondolhatnának, hogy mi kb. havi 5000-7000 ft-t gyógyszerre költünk ugyanúgy, mint aki a kezelések mellett, vagy azok hiányában is fullad (csakhogy ők ezt magkapják ingyen), ez ugyanúgy megmarad az egészséges gyermekek szüleinek is, akik esetleg könyvre, ruházatra, édességre költhetik ezt az összeget...míg mi "kirekesztettek" GYÓGYSZEREKRE, azért, hogy ezután se legyen betegebb a gyermekünk...KÖSZÖNJÜK, ez valóban jó döntés volt!!!
angie

#1275 folyt

2013-09-23 10:05

közben olvastam...igen, egy asztmás gyermek szülei soha sem dőlhetnek hátra, éjjel nyitottszemmel kell aludjanak, volt olyan, hogy egy jóízű nevetés kapcsán fulladt be a gyermekem, vagy éppen sírás kapcsán...soha nem felejtem el az egyik szülőtárs riadt arcát, miután fogócskázott a saját és az én gyermekemmel a játszótéren és a gyermekem befulladt egy játék miatt, amit más gyermek egy minimális fáradtsággal megúszott...vagy amikor azt látod a 6,5 éves gyermekednél, hogy odamegy a konyhapuulthoz és Ventolinozza saját magát :(, mert ÉRZI azt, hogy fullad :(. Akik ezt a törvényt hozták, tuti nem láttak, hallottak fulladó gyermeket