deviza alapú csalás ellen


Vendég

/ #37

2013-09-12 19:37

T. M. P.!

Napokban hallottam a TV-ben, a bankszövetség elnöke nyilatkozott, hogy "az ország pénzét a forintot elértéktelenítené a forintra váltás, mert ahhoz rengeteg CHF-t kellene vásárolnia a bankoknak"
Lehet hogy én vagyok buta? vagy megint be akarnak vinni minket az erdőbe? Amikor CHF hitelt kaptunk akkor sem láttunk egyetlen frankot sem, sőt azóta kiderült, hogy a bankoknak nem is állt rendelkezésére CHF annyi, mint amennyi CHF hitelt kihelyeztek, azaz csupán a nyilvántartásukat vezetik azért CHF-ben, hogy a hitelekre árfolyam differenciát és egyéb más trükkös költséget tudjanak a szegény magyar fogyasztóknak felszámítani. Ezt már ne hagyjuk ledugni a torkunkon. Nagyon egyszerűen megoldható lenne ez a probléma, nem értem a közgazdászok miért nem tesznek javaslatot. Miután minden devizahiteles forintot kapott, és mindenki tudja hogy a felvétel évében egy egy bank milyen kondícióval adott forinthitelt, csupán a felvett hitelt kellene a futamidőszakra a forint hitel kamatának megfelelően átszámolni, megnézni mennyit fizetett be az ügyfél, megnézni hogy az eltelt időszak alatt többet vagy kevesebbet fizetett, (valószínűleg sokkal többet) és fel kellene ajánlani hogy:
1. Meddig nem kell fizetni a részleteket túlfizetés miatt
2. vagy kiszámolni mennyivel lehet a hátralévő futamidőt rövidíteni,
3. vagy mennyivel lehet a hitelt lezárni
Szerintem ezek nem kivitelezhetetlen lehetőségek, csak ez valószínű senkinek sem rdeke rajtunk hiteleseken kívül. Üdv.