A petesejt adományozás körének kibővítése

egy érintett...

/ #7 tabu?

2013-08-11 10:48

Teljesen egyetértek az előttem szólókkal! Egyes nők megélhetési szándékkal, irreálisan magas áron árulják a petesejtjeiket, miközben a meddőségi intézmények a 40 körüli nőknél folyamatosan a donor petesejtet szajkózzák, nem is igazán foglalkoznak az ilyen korú nőkkel igazán komoly odafigyeléssel, miközben nagyon is tudatában vannak a donor petesejt hiánnyal. Vajon ők miért nem szorgalmazzák a megfelelő szinten, hogy legyen államilag fizetett petesejt adományozás ellenőrzött körülmények között, a visszaélések elkerülése végett? Sajnos igaz, minden kisebb kaliberű dolog miatt ezerszám mennek az aláírások, de ezzel csak a komolyan érintett emberek foglalkoznak, semmi megértés, ez nagyobb tabu, mint bármi más, hihetetlen módon. Pedig fogy a magyar, a nyugdíjnál büntetni akarják ősz halántékú, "jó érzésű úriemberek" a szülni "nem akaró", jaa, hogy nem is tudó nőt, de kit érdekel, hogy nem tud, nem szült, nem ember és kész! Pedig kevesebb lombikból több baba születhetne, tehát az állam anyagilag sem járna rosszabbul.
Nagyon jól írja egy előttem szóló, igen gyorsan és igen tapintatlanul mondják mások, miért nem fogadsz örökbe? Meg kell magyarázni, mi a különbség a félig saját (és általam megszült) baba és egy örökbefogadott gyerek között? A másik: az örökbefogadás sem úgy megy, hogy bemegyek a babaárus boltba és leveszem a polcról a nekem tetsző kisbabát. Igazi megaláztatás vár az ebbe belevágó párok legtöbbjére, míg nagy nehezen, évek múlva kapnak egy babát. Miközben sok ember elítéli az olyan nőket, akik nem tudják vállalni a babát és megszülik, örökbe adják. Miért jobb elvetetni? Sokáig lehetne sorolni még a bajokat a téma körül kis hazánkban, de ez nálunk sajnos szemlátomást tabu, az emberek pedig nagyrészt tudatlanok. Annál inkább tudják, mi újság a celebvilágban, de nem tudják, mi van a szomszédjukban...
A háttérben pedig minden szinten dübörög a meddőségipar....