Tiltakozás az egész napos iskola ellen

egy szülő

/ #319 Re: a másik oldal.....

2013-06-13 11:36

#13: iii - a másik oldal.....

Azért ehez pár szót hozzáfűznék.Kislányom 1-ső osztálytól kezdve iskolaothonos iskolába jár.

Sajnos.Azért sajnos, mert amelyik iskolába jár, az angolt emelt szinten csak az A osztály tanulja.Mi mindenképp emelt szinten szerettük volna tanítattni az angolt,( már most a külföldre készülve) így hát ide irattuk a körzeti iskolánkba.Most már átíratnám egy másik iskolába, ahol szintén emelt szinten tanulná az angolt és csak délelőtt, de most meg már nem tudom, mert időközben cukorbeteg lett és az ő betegsége szempontjábol az a jó, ha közel van az othonunkhoz.Nem egyszer rosszul lett és miközben az iskolában van orvosi szoba és valami védőnő féle, nekem kellett berohannom hozzá, hogy elássa a cukrát.Így esélyünk sincs átíratkozni másik iskolába.B osztályba pedig szintén nem szeretném, mert ott pedig, hogy is mondjam, kicsit sok a hiper pigmentált gyermek.Plusz ugye nem emelt szinten tanulják az angolt.

Az pedig, hogy nem kell neki tanulnia miután hazajön az iskolából egyszerűen NEM IGAZ.1 héten 5 napból 4-et még este 7-ig tanulunk,  mert az iskolában a tanár nem tud odafigyelni mind a 30 gyerekre.( jelzem az ideális osztálylétszám a 20 vagy a 20 alatti volna).A gyerek elsvinglizi a leckét, mert hát gyerek éés nem 1x van olyan is, hogy a tanár direkt pluszba ad fel házit othonra is,sokszor még hétvégére is( Ezt már nem 1x szóvá is tettem).Nem 1 gyereknél látom amikor nyílt nap van, hogy helytelenül fogja a ceruzát,helytelen a testtartása, nagyon csúnyán írnak.Ezeket mindet otthon tanulja meg a gyerek, mert rászólnak otthon, hogy "ne hajolj olyan közel a füzetedhez", " fogd rendesen a ceruzát"stb....

Én egyáltalán nem vagyok megelégedve a mai tanárok munkájával.3 gyerekes anyuka vagyok.A 2. gyerekem jár most ált.iskolába, az első gimnazista.Van tapasztalatom.A 2 gyerek tanárai közül, eddig 2 olyan tanárt tudnék mondani, aki tényleg erre a pályára való.A kisebbnél az egyik tanárát még nem láttam mosolyogni, pedig 2 éve tanítja pedig mindennap megyünk és jövünk a gyerekkel.2.-ban kapta ezt a tanárt, most 3.-kos.Én azt látom, hogy szünetekben a tanárok szépen eltrécselnek egymással, aztán az udvar másik végében meg majdhogynem ölik egymást a gyerekek.(Volt már, hogy én szedtem szét 2 gyereket, miközben az udvaron ott volt 3 tanár is.)Akit kellene jelenteni a gyámügynek nem jelentik (valószinűleg félnek, nem pedig nem törödömségből).Olyan dolgozatot megíratotnak amit nem volna szabad.Pl., betegségéből adódóan bent volta kórházban 2 hétig. Ezalatt az idő alatt új anyagot vettek és miután kijött a kórházból pénteken, hétfőn pedig lelkesen elmenve az iskolába 2. órában megíratta vele is a dolgozatot, abból az anyagból amit addig vettek, amíg a kórházban volt."Köszönjük szépen", mert addig  volt 4 db 5-öse a gyereknek, akkor pedig írt egy 1-es dolgozatot.

Végezetül: A szülő közelében tényleg jobb helye van gyereknek.