MAGYAR NŐK KÉRÉSE AZ AMBULÁNS SZÜLÉS BIZTOSÍTÁSÁÉRT


Vendég

/ #24

2013-05-16 11:30

Annyira jó volna, ha eredményes lenne a kezdeményezés!
Amikor megszületett a kislányom, 2 óra együtt töltött idő után őt jobbra vitték, engem balra. Miért? Meddig? Hova viszik? A férjem miért nem maradhat még 5 percet? Mind-mind megválaszolatlan kérdés maradt, mi pedig akadékoskodó, a rutint hátráltató szülőpáros lettünk. A kórházban töltött 3 nappal semmi bajom nem volt, igaz az ágy, amire fel kellett másznom kb a derekamnál kezdődött, valahányszor elaludtunk végre a gyermekemmel, valaki kivágta az ajtót, nem részletezem, feljebb már leírták....ha éppen tudtam volna aludni, mert volt egy "üresjárat", akkor a szobatársam babája kezdett el sírni.....Ami miatt nekem a kórház mégis problémát jelentett, az az,hogy 3 napig nélkülöznöm kellett a férjemet, a gyermekemnek pedig az édesapját, mert a kórházba a gyermekágyas osztályra senkit nem engedtek be. Egyedül néztem végig, ahogy olyan édesen szuszog a babám, ahogy 3 nap alatt kinőtt a szempillája, ahogy puha, illatos kis bababőre az enyémhez simult, ahogy tekintetünk összefonódott, vagy pl. amikor először pelenkáztam át. Fájó, hogy minderről kizárólag azért maradt le a férjem, mert van egy ilyen nevetséges, meg nem oldott rendszer, ahol a kórháznak az az érdeke, hogy az újdonsült anyuka ne menjen haza. Szomorú, hogy csak óriási cirkusz árán érvényesíthető ez a jog....Őszintén remélem, hogy ez a helyzet rövidesen megoldódik,mert én a kórházi szülést csak így tekintem még egyszer "bevállalhatónak".