Joghézagok a rehabilitációban!!!

zsanna

/ #65

2013-05-11 12:08

Tanácsot kérek! 59 éves teljesen segítség nélkül élő özvegy vagyok. Jelenleg dolgozom egy kifejezetten fogyatékosoknak kialakított munkahelyen.A törvény azt kívánja,hogy csak azok dolgozhatnak tovább 2014 januártól,aki kéri a komplex felülvizsgálatot. No most nálam az van,hogy nekem már a korom,meg egyebek,pl.23-év rokkantság miatt 2011 dec.31 állapították meg nagy "kegyesen" a végleges rokkantsági ellátást.Az hogy dolgozhatok így rokkantan,két bottal,s.t.b segít még emberi életet élnem!! Anyagilag annyit pótol,hogy kiváltom a gyógyszereimet, megfizetem a segítséget ami a ház körül adódik,ill.elromlik... Tehát:beadom a kérelmet,megvizsgálnak,munkaképesnek vesznek,de akár leveszik a százalékot. Így előfordulhat,hogy elveszítem az özvegyi nyugdíjt,akár a fogyatékossági támogatásomat,sőt már eleve kevesebbre állapítják meg az ellátást,mivel tavalytól már ezt is másként állapítják. Tehát dolgozom,amíg van m.helyem,amíg bírok,hogy amiket elvettek,azt megkereshessem. Ha már semmit nem bírok,egyszerűen el lehetlenülök mind anyagilag,mind emberileg. Akkor miért érné nekem meg,hogy felül vizsgáltassam magam?!!