Bocsánat kérés Izraeltől.

figyelő

/ #261 Kedves Péter!

2013-04-24 15:15

„Ugyan is a kereszténység szorosan összefügg a zsidósággal és Izraellel. (Persze ha a Bibliát vesszük alapul)” Izrael egyenlő a zsidósággal…..huha ezzel nagyon sok zsidó is vitatkozna, még Izraelben is. A történelmet nézzük 200-1948 között nem létezett Izrael. Palesztinnak hívtak mindenkit beleértve az arabokat, zsidókat. Ha belegondolsz, hogy ez mekkora része a történelemnek akkor láthatod, nem semmi. 1948.05.14. az alapítás éve. A Palesztina idősebb mint mi. Persze a Biblia nekem is alap, de az értelmezésén (félre értelmezésén) nagyon sokan, sokat keresnek. Persze ki vagyok én, hogy én tudjam a tutit. A Biblia az Biblia szerintem olvasni kell és nem felolvastatni valakivel, aki megmagyarázza mi, mit is jelent. Akinek fontos a Biblia és olvassa, az tudni fogja anélkül, hogy a szájába rágnák. Érdekes, látod én nem írtam, hogy külső hatásra indítottad a petíciót, de már is védekezel. Az, hogy nem vállalom a nevem az nem jelent semmit. Én is kívánok minden jót. „Csak gyűlölet ne legyen, csak szeretet.” remélem ezt sem törlöd :)