Megvédjük a magyar nyelvű oktatást a MOGYE-n
Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével
Ez a(z) Megvédjük a magyar nyelvű oktatást a MOGYE-n petíció automatikusan generált fórumtémája
|
Ádám Valerián |
#12013-07-20 22:53Nemzeti összefogást sürgetünk az erdélyi magyar nyelvű orvos és gyógyszerészképzés megmaradásáért! Az erdélyi magyarságnak több éves tiltakozása ellenére sem sikerült elérni a törvények etnikai diszkrimináció nélküli alkalmazását a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemen. Ma csak az anyaországban reménykedhetünk, hogy nem engedi kisemmizzenek az egyetemünkről . Az aláírásuk erre adnak nagyobb felhatalmazást. HA AZ ANYAORSZÁGBA KAPASZKODHATUNK, MEG TUDJUK VÉDENI A SZÜLŐFÖLDÜNKET! KÖSZÖNETTEL ÉS MÉLY TISZTELETTEL: |
|
| |
|
Vendég |
#22013-07-21 11:44Egyértelműen támogatom,ki kell állnunk magyarságunkért,a magyar nyelvű oktatásért a szebb jövő érdekében.Minden felelős magyar így cselekszik! |
|
| |
|
Vendég |
#32013-07-21 13:08Szólj hozzá!... |
|
| |
|
Vendég |
#42013-07-21 22:51Eletfontossagu a magyar oktatas - minden szinten -Erdelyben. |
|
| |
|
Vendég |
#52013-07-22 03:54Gratulálok a kitartásért ! |
|
| |
|
Bedő Zoltán Vendég |
#62013-07-22 07:03Égbe kiáltó igazságtalanság ami a magyar nyelvű felsőoktatással történik, ezért minden rendelkezésre álló eszközzel küzdeni kell a jogfosztás megszüntetéséért. Mivel értelmiségi réteg nélkül egy nép lassú halálra van ítélve, úgy mint eddig, a jövőben is messzemenően támogatok minden olyan kezdeményezést, mely ezen áldatlan állapot megszűntetését eredményezheti.
|
|
| |
|
Vendég |
#72013-07-22 07:35Igen szukseges es elengedhetetlen a magyar nyelvu oktatas minden szinten. |
|
| |
|
Vendég |
#82013-07-22 07:50A hazat is megvedjuk ha kell. a MEGSZALLOKTOL ! |
|
| |
|
Vendég |
#92013-07-22 09:09SOK SIKERT !!! |
|
| |
|
Vendég |
#102013-07-22 11:54magyar oktatást akarunk ! |
|
| |
|
Vendég |
#112013-07-22 19:12Kell a magyar nyelvű oktatás az orvosi egyetemen!!!!!!!!!!!!!! |
|
| |
|
Vendég |
#122013-07-22 19:13Én nem vagyok híve ennek az állandó ellenkezésnek. Igaza volt annak a régi viccnek, hogy a baloldal még akkor se mond igazat, ha azt mondja "jó reggelt kívánok". |
|
| |
|
Vendég |
#132013-07-23 01:08Haragszom nagyon ! Miert beszeltek euroba ha lej van forgalomba Romaniaba , hany lejt keres egy szemely ? es mennyi egy euro ? miafene ! pontaek csak euroba beszelnek de a fizetesek ronba vannak . Lejbe irjak meg az arat a tandijnak , mert lejert arulnak mindent a boltokba , s ha normalis es ertheto lessz mindenki szamara a lej erteke akkor nem merek semmiteuroba es igy a paraszt is megfogja erteni ,ha lanya orvos akar lenni . Persze akarom es megkellvedeni a marosvasarhelyi Orvosi egyetemet !! S ha nem jobb egy hirosimai bomba ami nemcsak a magyarnyelvu oktatast fogja eltorolni hanem oket is orokre !!!!!!! |
|
| |
|
Vendég |
#142013-07-23 09:36sajnos az ,,iskolázott,, emberek(tanárok,docensek,stb) |
|
| |
|
Vendég |
#152013-07-23 09:39Tehetséges magyarjaink tanulhassanak anyanyelvükön... Miért nem lehet ez természetes? |
|
| |
|
Vendég |
#162013-07-23 13:56Egyetértve a petícióval, nem csupán az egyetem ügyét kell fölvetnünk s preferálnunk, hanem a közigazgatási átszervezést is, rámutatván a népszámlálási megbízhatatlanságra, ami tanúsítja, hogy a csalás, a tényferdítés Trianon óta (sőt előtte a széleskörű propagandában) állami szintű! S nemcsak a magyarokra, hanem az ott élő lengyelekre, oroszokra, cigányokra s másokra egyaránt. Tehát a teljes felülvizsgálat szükséges és az európai humanitárius, nemzetpolitikai, kisebbségvédelmi alapelvek jegyében. Románia hatvan év alatt tízszer árulta el úgymond szövetségeseit! Bőven volt ott fasizmus, zsidóirtás, Vasgárda, falurombolás! Tegyék Erdélyt önállóvá! S kiütnek egy súlyos problémát, gócpontot! TaTi |
|
| |
|
Vendég |
#172013-07-23 16:53Ne engedjük, hogy megtagadják az anyanyelvünket! |
|
| |
|
SZOMORU |
#182013-07-23 17:14AZ ANYANYELVEN TANULÁS NAGYON FONTOS |
|
| |
|
Vendég |
#192013-07-23 19:23Nagyon fontos a magyar nyelvű oktatás, képzés! Szalay J. |
|
| |
|
Vendég |
#202013-07-23 23:11Minden ember szabadnak született,hogy beszéljen ,tanuljon az ő anyanyelvén! Ez minden népben és nemzetben érvényes! Magyar nyelvet a magyaroknak! |
|
| |
|
Vendég |
#222013-07-24 10:02Még egy kis türelem,s utána jön a GYŐZ-ELEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Vass Márti |
|
| |
|
Vendég |
#232013-07-24 12:49Anyanyelvünkért és a székely magyarokért. |
|
| |
|
Vendég |
#242013-07-24 13:02Minden embernek természetes joga, hogy lakóhelyén saját nyelvén (is)beszéljen, tanuljon intézze ügyeit! Támogatom a marosvásárhelyi petíciót a magyar nyelvű egészségügyi oktatás érdekében a MOGYE-n! -eszjé- |
|
| |
|
Vendég |
#252013-07-24 13:05Egyetértek TaTi-val (#16) is! Erre van szükség! Az EU Bizottságnak szíves figyelmébe ajánlom a felülvizsgálatot! -eszjé- |
|
| |
|
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak.
A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni?
További petíciók, amik érdekelhetik
Ingyenes tárhelyet biztosítunk internetes petíciókhoz. Készítsen egy professzionális internetes petíciót a mi hathatós segítségünkkel! Petícióink minden nap szerepelnek a médiában, így egy petíció indításával könnyedén felkeltheti a közvélemény és a döntéshozók figyelmét.