A szentendrei Pest Megyei Könyvtár megmentéséért
Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével
Ez a(z) A szentendrei Pest Megyei Könyvtár megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája
|
Vendég |
#12011-09-14 18:05Én mindig azt gondoltam, hogy az lesz a civilizáció vége, ha a könyvtárak léte lesz kérdéses. Aki könyvtárat akar bezárni, az közösségellenes tettet követ el, az értéket pusztít, az egy gazember, akkor is ha intézmény mögé bújik. |
|
| |
|
Vendég |
#22011-09-14 19:10Mindenki érdeke!!!! |
|
| |
|
Vendég |
#32011-09-14 21:36Szégyen Szentendrére nézve,amit művelnek a KÖNYVTÁRRAL és a remek SZAKEMBEREKKEL! Nagyon fontos ez a petíció, valahogy kevés az aláíró.Ormai-Smohai Adrien |
|
| |
|
Vendég |
#42011-09-14 23:32Olvassatok!!!!! |
|
| |
|
Vendég |
#52011-09-14 23:36Könyvtárat bezárni a kultúra , az ifjúság, és talán nem túlzok, az emberiség elleni bűntett! szerintem csak azért akarják bezárni,hogy ne keljen a felújítására pénz fordítani! bezárni a legegyszerűbb! |
|
| |
|
Vendég |
#62011-09-15 10:57Én aláírtam,tedd te is! |
|
| |
|
Vendég |
#72011-09-15 21:35Természetesen aláírjuk! |
|
| |
|
Vendég |
#82011-09-15 22:42Nem örülök hogy ilyen helyzetbe jutott a könyvtárunk |
|
| |
|
Vendég |
#92011-09-15 23:42könyvtáramról! |
|
| |
![]() Anonymous |
#10 Az önkormányzatnak2011-09-16 08:56a jelenlegi helyzet feloldására mindössze 9 millió forintot kellene megszavazni. Ezért most összehívják a kistérséget, adjanka bele ők is, miközben a városnak törvényi kötelezettsége a könyvtár fenntartása. De a polgármester azzal érvel, hoyg a város már fenntart egyet, ami azt hiszem klubkönyvtár a lakótelepen. :( mennyit buktunk a V8-on, meg a Malom építésén? |
|
| |
|
vendég |
#112011-09-16 09:25Ez a könyvtár bezárás nagyon hasonlít az elmúlt időszak iskola, posta, vasútvonal stb. bezárásokhoz. Valaki, vagy valakiknek érdekében áll. |
|
| |
|
Vendég |
#122011-09-16 12:23Minden bolti vásárlásból 1 Ft-ot felajánlanék (felajánltatnék) a könyvtár számára. |
|
| |
|
Vendég |
#132011-09-17 16:05Erre tényleg nagy szükség van! Nekem is sokat segített művészi és kutatómunkámban egyaránt. Gyerekemnek meg a gyerekkönyvtárt! Kellll!!!!! |
|
| |
|
Vendég |
#142011-09-17 16:52Mi lenne velünk a PMK nélkül?!... |
|
| |
|
Vendég |
#152011-09-18 21:27Szomorú!!!!!!!!!! |
|
| |
|
Vendég |
#16 Ki hergel kit?2011-09-18 22:33Nem tudok hozzászólni a lényeget tekintve, mert nem tudom mi történik. Egy dolgot tudok. Aki könyvtárban tölti az életét, és ezért ír petíciót, az a kulturálist nem "kultúrális"-nak írja. Ettől még persze legyen és maradjon meg a könyvtár. |
|
| |
|
Vendég |
#172011-09-19 00:03A gyermekeinknek is igen nagy szüksége van a könyvtárra!!!! |
|
| |
|
Vendég |
#182011-09-19 11:40A könyvtárra mindig szükség van, írd alá Te is!!!!!!!!!!!!!!!! |
|
| |
|
Vendég |
#192011-09-19 11:46KELL A KÖNYVTÁR,KELL,KELL,KELL,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! |
|
| |
|
Vendég |
#202011-09-19 13:42Ez egy jó könyvtár.Szükségünk van rá. |
|
| |
|
Vendég |
#212011-09-19 19:29Szégyen, hogy egy város, mint Szentendre nem tud fenntartani a lakosságának egy kultúrális intézményt mint a könyvtár. Minden embernek joga van a kultúrához, kimondja az alkotmány is. Talán nem tellik a sok adóból, amit beszednek. Ingatlanlanadó, idegenforgalmi adó és még sorolhatnám. Ennyit nem érnek az emberek, ha értük van valami, csak elvenni mindent, ami az Ő érdekeiket szolgálja. |
|
| |
|
Vendég |
#222011-09-20 08:07Jo lenne ha a kultura es tudomany is szamitana ebben az orszagban meg valamit!!Erre is lenne penz,nem csak a korrupt rablasra |
|
| |
|
Vendég |
#232011-09-20 12:25Ha a kultúra közgügy, akkor a köznek kell érte tenni. Ha a politikusokra bízzák, akkor ez az eredménye. Ha valaki tenni akar, akkor menjen oda, dolgozzon, áldozzon a szabadidejéből rá. Aki nem tesz érte, ne várja a csodát. Az email semmi. A szavazás semmi. Ne ábrándozzon itt senki, hogy a döntéshozót bármennyire is érdekli a személyes véleményünk. Mivel ezen már változtatni nem lehet - köszönet ezúton is a többségnek - aki nem áldoz a saját eszközeiből, az ilyen jövőre számíthat. Nem lesz étel, oktatás, kultúra, és egyéb élvezetek .... Minek is az nekünk. |
|
| |
|
Vendég |
#242011-09-20 14:06Szomorú, hogy idáig eljutottunk... :( |
|
| |
|
Vendég |
#252011-09-20 16:03Nagyon fontos szakkonyveket, tudomanyos munkakat talaltam meg a konyvtarban, amik segitettek a felkeszulesben, a tanulasban. Nem kellett Pestre mennem, helyben megtalaltam mindig, amire szuksegem volt, es mindig nagyon keszsegesen es szakszeruen segitettek a konyvtarosok. Nagy kar volna, ha megszunne egy ilyen jo intezmeny. Jegyzem meg, egy ekkora varosban, ahol ennyi iskola mukodik , mindenkeppen szukseg van a konyvtarra. |
|
| |
|
Van valami, amit meg akar változtatni?
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak.
A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni?
További petíciók, amik érdekelhetik
Az idő sürget; mentsük meg együtt Tibikét, ne engedjük, hogy elvegyék a gyermeket a szerető családjától!
2 464 aláírás
675 Aláírások / 7 nap
12 Jun 2026
Vizsgálják felül a GYOD szabályozását a 14 év alatti 1-es típusú cukorbeteg gyermekeket nevelő családok érdekében!
582 aláírás
582 Aláírások / 7 nap
24 Jun 2026
Állítsàk vissza a Kiss vonatokat a Ceglédi vonalra (Z50)
368 aláírás
368 Aláírások / 7 nap
25 Jun 2026
Nyissák újra a XV. Kerületi Tanuszodát a kerületi gyermekek érdekében!
998 aláírás
340 Aláírások / 7 nap
16 Jun 2026
Petíció a biztonságos, támogató és befogadó iskolai környezet megteremtéséért
370 aláírás
296 Aláírások / 7 nap
19 Jun 2026
Biztonságos kerékpárutat a Dunakanyarba, a Szentendrei-szigetre és Tahitótfalura!
235 aláírás
235 Aláírások / 7 nap
23 Jun 2026
Petíció a mendei vízellátás tartós és biztonságos biztosításáért
217 aláírás
217 Aláírások / 7 nap
23 Jun 2026
Székesfehérvár zöldebb, élhetőbb és ellenállóbb városi környezetéért
163 aláírás
163 Aláírások / 7 nap
23 Jun 2026
Gyámhatósági/bírósági nagyszülői kapcsolattartás felülvizsgálata
105 aláírás
105 Aláírások / 7 nap
25 Jun 2026
LEGYEN VALÓBAN VÉGE AZ ÁLLATOK CIRKUSZI SZENVEDÉSÉNEK!
105 aláírás
105 Aláírások / 7 nap
24 Jun 2026
Vonják vissza Nagy Feró és Pataky Attila Kossuth-díját
12 229 aláírás
99 Aláírások / 7 nap
20 Apr 2026
A közérdek építészete – 10 pont a magyar építészet megújításáért
146 aláírás
89 Aláírások / 7 nap
19 Jun 2026
Ne adhasson el telekingatlant a zuglói önkormányzat a lakosság megkérdezése nélkül!
98 aláírás
65 Aláírások / 7 nap
8 Dec 2025
Peticiok.com
Ingyenes tárhelyet biztosítunk internetes petíciókhoz. Készítsen egy professzionális internetes petíciót a mi hathatós segítségünkkel! Petícióink minden nap szerepelnek a médiában, így egy petíció indításával könnyedén felkeltheti a közvélemény és a döntéshozók figyelmét.
