Összefogás az "Alakor" pavilon ellen

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Összefogás az "Alakor" pavilon ellen petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#26

2014-05-29 14:08

hogyan lehetett ez az "izé" második helyezett ?? kikből állt a zsüri?

Vendég

#27

2014-05-29 14:58

Azt nem értem, hogy lett ez a pályamű II. helyezett?! Az egyetemen ha valaki ilyen giccsparádét mutatna be mondjuk egy tervezési szigorlaton, a bizottság már 5 m távolságról tuti egyest adna, arra már a fáradságot sem vennék, hogy alaposabban megnézzék, mert "koncepció 1-es" (Nagyon helyesen!). Pontosan ezeket az ízlésficamokat próbálják belőlünk kiölni 5+x év alatt, erre II. helyezés? Hmmm...
fületlenfiú

#28 Re:

2014-05-29 15:55

#27: -

pontosan! ezért még egy elsőéves építészhallgatót is szemrebbenés nélkül megbuktatnának.


Vendég

#29

2014-05-29 16:13

Itt minden vezető kádernek elment az esze, én nem ilyen Magyarországot szeretnék....

Vendég

#30

2014-05-29 16:39

Kedves rzzla, nem tervező társaink tervezték, mert nem szakmabéli az illető tudtommal... ezért is olyan, amilyen...

Vendég

#31

2014-05-29 17:41

Sok rondát láttam már az életben, na de ilyet!

Vendég

#32

2014-05-29 17:47

Őszintén szólva nekem egyik sem tetszik. Tény, hogy amit meg szeretnének építeni valóban rosszabb az első helyezettnél... Szimplán giccses gagyi benyomást kelt (mégis második lett, szóval ez is elgondolkodtató); viszont a malom egy "tucat modern pavilon" hatást kelt. Tény, hogy szép, letisztult formái vannak, de igazából ha valaki ránéz, nem mondaná meg azt, hogy ez igen, magyar. Kicsit merészebbnek kéne lenni a tervezés szintjén és meg kéne próbálni szakítani ezzel a túlzott kubizmussal (vagy nem is tudom minek lehet hívni).

Például Makovecz azért tudott ilyen szinten alkotni szerintem, Isten nyugosztalja.

szerk.:

#27:

Na erre nem is gondoltam, hogy valóban. Ezt akarják kiírtani belőlünk. Pusztán az anyag és színhasználatnál is meg van határozva, hogy maximum három-négy... De nem ez... Ezért nem értem, hogy hogy a fenébe lett ez második helyezett. Katasztrófa.


Vendég

#33

2014-05-29 18:28

Az Alakor sajnos engem egy közismert amerikai rajzfilm járgányának első kerekeire és tengelyére emlékeztet. Amúgy szeretem a spiritualitást és a hagyományőrző megközelítést, de ezt még csiszolni kellene.
szasa

#34 Aláírók

2014-05-29 18:32

Örvendetes, hogy az aláírók között ilyen sok a szakmabeli fiatal. Sajnálatos, hogy viszonylag milyen sokan nem vállalják a nevüket. -- Szívesen terjesztem, hogy minél többen aláírják, de attól félek, nem ez lesz az első petíció, amelynek lesz valami foganatja.
szasa

#35 Re: "nem ilyen Magyarországot szeretnék!"

2014-05-29 18:35

#29: -

Azért nem vagy egyedül!

Atesz

#36 az van hogy:

2014-05-29 19:26

1. Baromi ciki egy fos ez a löncshús súlyzó, rendesen égünk ha megépül :D

2. Egyébként a Malom se lett valami jó, de az legalább nem égő....

3. KIKBŐL ÁLLT AZ A SZAKMAI ZSŰRI AKI EZT 2ik?!?! HELYRE JUTTATTA ÉS NEM VÁGTA A KUKÁBA AZONNAL ???? :D
szalkaresz

#37

2014-05-29 20:02

Ez egy borzalom !
Érthetetlen döntés!

Vendég

#38

2014-05-29 20:22

Szőcs Géza vigye ezt az alkotást a bukaresti világkiállításra - ha majd lesz olyan...

Vendég

#39

2014-05-29 20:52

Az egyetemen mindig azt tanítják, hogy egy jó tervről 5 másodperc alapján meglehet tudni, hogy valóban jó-e. Ha tiszta a koncepció, tiszta az alaprajz és beépítés, átlátható a szándék akkor a terv magát adja el, nem kell hozzá a sok körítés. Én erről a tervről esküszöm, hogy nem tudtam kisütni hogy mi akarna lenni, amíg el nem olvastam, hogy "sámándob" a téma. Már itt elhasalt nálam ez a terv, az meg hogy esztétikailag minősíthetetlen, az kétségtelen. Van akinek a "Malom" terv sem tetszik (én mondjuk ezzel nem értek egyet), de legalább egy pillantásra elmond magáról mindent ami kell. Tiszta és világos a koncepció és mivel Magyarország egy víznagyhatalom még el is adható, ráadásul tényleg szép és átgondolt terv.

Vendég

#40

2014-05-30 02:30

Logikátlan és ésszerűtlen a sok indoklás! A " Malom " egyszerűségében ábrázolja mindazt, amit a magyar gondolkodás kifejez!
rzzla

#41 Re:

2014-05-30 05:14

#30: -

Kedves Vendég!

A pavilon tervezői:

Sárkány Sándor – projektvezető, vezető kreatív tervező
Ertsey Attila – vezető építész tervező
Herczeg Ágnes – vezető táj- és kertépítész tervező
Stocker György – vezető konstruktőr
Tompos Lajos – vezető belsőépítész
Scharer Mihály – vezető statikus tervező
Zöld Béla – vezető épületgépész tervező
Tóth Zoltán – vezető elektromos tervező
Bozsódi Zsolt – belsőépítész tervező

Oda jutottunk, hogy már csak a feltűnően botrányos megjelenésre kapjuk fel a fejünket és ehhez elismert szakemberek adják a nevüket.

rzzla

#42 Re:

2014-05-30 05:21

#22: fületlenfiú -

Kedves fületlenfiú!

Lehet, hogy a többi ország cégére is egyre botrányosabb és ebből mi (politikusaink) sem akarunk kimaradni.

 

fületlenfiú

#43 Re: Re:

2014-05-30 07:39

#42: rzzla - Re:

Kedves rzzla!
Bankettre nem megyünk susogós nadrágban, hawaii-ingben, olcsó kínai napszemüvegben és nagy piros krumpliorral. Azért, mert ez a mi kultúrálatlanságunkat bizonyítja. Nem a botránykeltés a szakma kifogása, hanem az, hogy ízléstelen, zavaros, fennhéjazni próbáló pavilont küldünk ki az Milanoba. Ezzel pedig azt állítjuk magunkról, hogy nem számítanak a gyökereink, semmiféle értéket nem képviselünk, viszont jó hangosak vagyunk, és mindent megteszünk mások figyelméért. Ez a szánalmas magatartás fog azonosulni a tervezőn keresztül az országunkkal és a szakmával. Ezért tiltakozunk.


Vendég

#44

2014-05-30 08:32

Katasztrofális az "Alakor" pavilon, egy öncélú marhaság.
Seehund

#45

2014-05-30 08:51

Ha mindenáron meg akarják építeni ezt a borzadályt, tudok neki egy jó helyet: a felcsúti stadion mellett, Orbán házának közelében. Oda való. A finanszírozást meg vállalja Mészáros Lőrinc, van neki miből - bár az is közpénz...
Juhász Dávid

#46 válasz

2014-05-30 09:02

#42: rzzla - Re:

Kedves rzzla!
A médiában ez egy eszköz amiről beszélsz. Én ott is elítélendőnek és gusztustalannak tartom az ilyesféle tömegmegbotránkoztatáson alapuló figyelemfelkeltést. Jót nem tudnak csinálni, ezért kell hogy nagyon rossz legyen, hogy nézze a nép! Nem tudhatom hogy az ilyesféle emberek közül való vagy, vagy sem, de ez most nem az rtl klub. Ez építészet, illetve annak kellene hogy legyen. Ha közénk tartozol érted amit mondani szeretnénk.
üdv: Juhász Dávid

Szász János

#47 Tárgy

2014-05-30 09:45

Volt már ilyen nem is olyan régen! Elékezzünk csak! Nemzeti Színház!
Akkor nagyon vártam, hogy az, aki valamilyen ismeretlen okból megkapta a tervezés jogát úgy, hogy nem nyerte meg a pályázatot, lesz annyira tisztességes, hogy nem fogadja el a nem neki járó megbízást és visszalép.
Most is ezt várom! Sokkal nagyobb szakmai elismerést és emberi megbecsülést jelentene a tisztességes szakmai és nem szakmai körökben.
Amennyiben ez nem történne meg, úgy elvárom, hogy a Magyar Építész Kamara indítson eljárást az etikai vétséget elkövető tagjaival szemben!
Egy az építész kollégákat és a kamarai szabályokat tiszteletben tartó építész.
mits

#48 Re:

2014-05-30 10:48

#21: rzzla -

lehet hogy második helyezett lett, de ezt is kérdésre vonták, hisz nagy volt a vita körülötte

Gelli Tibor

#49 nem találunk szavakat

2014-05-30 13:38

Elkeserítő, még elképzelni is szörnyü, hogy egy ilyen giccs képviselje Magyarországot egy VILÁG-kiállíításon. Nem találunk szavakat, meg vagyunk rökönyödve amikor annyira büszkék voltunk amikor a zsüri a malomnak itélte az első díjjat. Reméljük, hogy ez aa döntés még nem végleges.

Vendég

#50

2014-05-30 14:44

Az alairasnak peticióban felsorolt indokain tul talán a legfontosabb: ha pályázat volt akkor annak a feltételeit es eredményét tiszteletben KELL tartani. A nyerteseknek a pályazat elkészítese nyilván pénzbe került amit a siker reményében elölegeztek meg. Ez egy szerzödés... A meg nem épült objektum miatt több féle, részben penzben is keményen mérhetö, részben igen jelentös (a jövöbeni munkákat érintö) kár éri öket.
Ezért ezt a peticiót AKKOR IS aláírtam volna, ha a helyettesitö épület jobb lenne. De nem jobb - nem is épület vagy környezet hanem egy nagy darab zavar.