Az akác legyen hungarikum!

Az akác legyen hungarikum! / Közlemények / Erdészettudományi és erdőökológiai szakmai vélemény a X. Flóra Konferencia egyoldalú Akácállásfoglalására / Hozzászólások


Vendég

#51

2014-04-04 13:45

Nem kell törödni az EU-val. Egyszerüen nem kell egyetlen fat sem kivagni. Ök dirigaljanak a sajat hazuk tajan, es ne avatkozzanak a mas dolgaba, ami ennyire privat. Igy nezve ki lehetne irtani a 60 even felüli embereket, hogy ne legyenek az aktivak terhere. Nem szabad egyetlen fat sem kivagni, semmi közük az EU.-sok primitiv tagjainak hozza.Vetek es bün a fak megsemmisitese. Aztan kihalnak a mehek, aztan ennek következteben idövel az emberek is.
Üdvözlettel Steuer Ilona

Vendég

#52

2014-04-04 14:15

Legyen!!! Lehet, hogy invazív , de véleményem szerint a jólképzett erdőmérnökök "kordában" tudják tartani. Rengeteg haszna van ismereteim szerint.

Vendég

#53

2014-04-04 14:18

Én már aláírtam,úgy tudom csak egyszer lehet,vagy tévedek?

Vendég

#54

2014-04-04 14:44

Országos aláírásgyűjtést kell kezdeményezni. Talán valamelyik országos szervezet - párt - felvállalhatná.

Vendég

#55 Re:

2014-04-04 14:57

#7: -

Hűűűűűűűűű, mennyi amerikai van!


Vendég

#56 Re:

2014-04-04 15:05

#51: -

Mária-Terézia eperfákat ültettetett, az EU akácfákat vágat ki. Meg szőlőtőkéket. Haladunk a korral. Ehelyt el is gondolkodhatunk, hogy az őshonos  növényzetnek eddig mi ártott többet, az EU-s rendeletek, vagy az akácfa.


Vendég

#57

2014-04-04 15:18

Még egy kérdés! Mit jelent, hogy betiltják? A világon mindenütt??? Vagy csak nálunk? És mi van ha "teszünk rájuk"... Ez a legfontosabb kérdés , hát az jó lenne. Inkább a nem európai népek viselkedésével foglalkoznának! Mindegyikkel, kivétel nélkül!!! Még a kegyeltekkel is!

Vendég

#58

2014-04-04 15:41

Az akacot meg kell menteni nyirfas dezso

Vendég

#59

2014-04-04 15:59

Hazánknak nincs keresnivalója az EU-ban!Ki kell lépnünk! Erre kell kikövetelni népszavazást!Talán nagyobb horderejű kérdés, mint a 300 Ft-os vizitdíj eltörlése, melyről minden további nélkül tartottak szavazást. Akkor bezzeg fontos volt a véleményünk!

Vendég

#60

2014-04-04 16:17

Tisztelt akácvédő társaim!
Jól gondozott,tisztán tartott erdők(akác)nem okozhatnak környezeti ártalmat,csupán az elhanyagolt bozótosok.

Sikerünkben bízva,üdvözlettel:Finna Istvánné
akác emlék!
Vendég

#61

2014-04-04 16:43

Legkedvesebb fa nekem az akác,már gyerekkorom óta szeretem,így az akácmézet is,másik amiért várom is mindig,hogy nyíljon ki a virágjai,május elején születtem,és pont a születésnapom környékén van tőle jó illat,és gyönyörködni szoktam a szép illatos virág-fürtjeiben.Ha ezeket a szép akácfákat megszüntetnék olyan lenne nekem mintha a régi szép emlékeimet és kedvenc virágomat,étkemet a mézet,vennék el tőlem!Nagyon kérek mindenkit,hogy mentsük meg ezt a gyönyörű akácfákat!


Vendég

#62 Re:

2014-04-04 16:45


Vendég

#63

2014-04-04 16:47

Támogatásomról biztosítom. -Az akác legyen hungarikum!
További jó munkát és kitartást kívánok.
Galambosi Gabriella

Vendég

#64 akác emlék

2014-04-04 16:48

egy mondattal :Imádom az akácfákat!


Vendég

#65

2014-04-04 16:53

OROMMEL VETTEM TUDOMASUL A HUNGARICUMOT.TEAMAT CSAK
IS ACACMEZEL ISZOM
TISZTELETTEL
STEPHEN LEGENY

Vendég

#66

2014-04-04 16:54

Milyen természetvédelem az, ami ki akarja irtani azt a növényt, amit pontosan a környezet megóvásáért telepítettek hazánkban. Az EU-nak semmi sem jó, ami a kisebb nemzeteknek jó. Jó lenne már, ha mindenkit hagynának boldogulni.
Tisztelettel: Marján Jánosné

Vendég

#67

2014-04-04 17:00

Az egészségünk megőrzésében oly nagy szerepet játszó akácmézről pedig még egy szó sem esett! Nem elég a sok szintetikus 'gyógyszer', még ellehetetlenítenék a rengeteg (sokszor halálos) mellékhatástól magát menteni akarónak, hogy fűben-fában megtalálja gyógyulását?! A köztudottan csodálatosan sok jótékony hatásáról közismert parlagfű után (ami egyébként csak a megműveletlen földön jelenik meg, hogy a földet a kiszáradástól megvédje!) még ettől a finomságtól is meg akarnak minket fosztani? Igazából emberiség elleni bűntett tervének vádjával fel kellene őket jelenteni!

Vendég

#68

2014-04-04 17:12

Szükségük van a magyaroknak az akácra.
Mindenképpen legyen hungarikum a mézzel együtt.
Védjük meg az értékeinket!

Polgár György 8400 Ajka,Nefelejcs utca 25
Vendég

#69 Az akác az életünk része

2014-04-04 17:12

Az unióval való "akác-harc" egyenlőre zsákutca, de, ha annyira akarják, próbálják meg ők kiirtani, ugyanis mi a kert végéből a kerités alatt növekedő erőszakos hajtásokat 10 éve próbáljuk kiirtani, sikertelenül. Azzal együtt az unió mindig mással foglalkozik, nem azzal amivel kellene.


Vendég

#70

2014-04-04 17:25

Kedves Mérnök Úr!
Köszönöm, hogy újból írhatok ebben az ügyben! Igenis: Erdélyben és az Anyaországban is fontos az, hogy az akác legyen hungaricum! Ezt nem hagyjuk!
Nemcsak a mézelőknek fontos, felbecsülhetetlen nemzeti érték, még akkor is ha messzi földrészről származik.
Fontos a jó magyar érzelmű embereknek és azoknak is, akik ide tartoznak, hazafiak!
Tisztelettel és barátsággal: Székely Ferenc, Vadasd, Marosszék, Erdély.

Vendég

#71

2014-04-04 17:34

Én már aláírtam. Mit tehetek még? Megosztom többször is. :)

Vendég

#72

2014-04-04 17:34

Ne hagyjuk a magyarrá vált honos akácosokat!

Vendég

#73

2014-04-04 17:57

Tudomásom szerint az akác egy önmagától megújuló erdő. Vagyis ha ésszerűen végezzük az irtást, a telepítéssel már nem kell foglalkoznunk, megy az magától! Az akác tudtommal egy remek időjárás álló szabadtéri bútorfa. Pad az erdők sétaútja mellett pl., vagy erdei tűzrakóhelyek körüli asztalok, ülőalkalmatosságok, kerítés, stb. Aztán a bükkel megegyező fűtőértékű tűzifa. És akkor még nem is beszéltünk kedvenc csemegénkről, ami akácosok nélkül nincsen, az akácmézről! Hirtelen ennyi hasznosulási formája jutott eszembe, a nélkül, hogy elolvastam volna az értekezését. Majd arra is sort kerítek! (Nem minden jó, ami nyugat felől érkezik!)
Üdvözlettel:
Bognár Istvánné

Vendég

#74

2014-04-04 18:14

Önmagában az Uniós tagság nem jelentheti a nemzeti önrendelkezés teljes feladását! Jelentős népgazdasági érdekünk fűződik az akác fennmaradásához, sőt, terjesztéséhez! Fontos szempont a Magyar méhészet, de hosszan lehetne még sorolni a hasznosíthatóságát. A politikának nemet kell mondani!Számtalan olyan alkalom lehet, amikor az Európai parlamentben szükség lehet a szavazatunkra a "nagyoknak", ezt feltételekhez kell kötni.

Vendég

#75

2014-04-04 18:20

Isten áldása legyen minden magyar fán - akácon- és minden magyar emberen. Őrizzünk mindent, amitől él a Kárpát-haza. Évszázados hagyományaink őrzése valamennyiünk feladata.