Az akác legyen hungarikum!

Az akác legyen hungarikum! / Közlemények / Erdészettudományi és erdőökológiai szakmai vélemény a X. Flóra Konferencia egyoldalú Akácállásfoglalására / Hozzászólások


Vendég

#1

2014-04-02 17:37

Teljesen fel vagyok háborodva az EU határozata miatt. Ezek teljesen butának néznek minket?

Vendég

#2

2014-04-02 18:07

Nem mondunk le az akácról! - idióták mindent megszüntetnének ami nekünk jó.

Vendég

#3

2014-04-02 19:01

Áldás Magyarországra, és az önök áldásos tevékenységükre, a Jó Isten áldja drága hazánkat, és önöket !

Vendég

#4

2014-04-02 19:48

Szólj hozzá!
Minden élőlénynek, úgy embernek, állatnak, növénynek joga van az élethez! Azt, hogy ki (mi) hol kezdi az életét,senki nem határozhatja meg magának! Ezért ne azon legyünk minden részről, hogy azért mert valaki(valami) nem onnan ered, akkor ne is maradhasson! Hanem azt igyekezzünk elérni, hogy ha már valaki(valami) él, akkor becsüljük meg, igyekezzünk magunk közé beépítve elfogadni (és fogadtatni másokkal is)! Tehát ne hagyjunk semmit, és senki elveszni hagyni! Mindennek és mindenkinek megvan az oka, hogy miért pont ott van! Fogadjuk ezt el!

Vendég

#5

2014-04-02 20:53

Az akác legyen hungarikum!!!

Vendég

#6

2014-04-03 04:36

Kedves Zoltán!
Minden elismerésem azért a törekvésért, amit az akác érdekében kifejtett. Bárcsak mindenki hasonlóan cselekedne azok ellen az uniós erőfölényt fitogtató és önös érdekeket sem mellőző döntések ellen, mint Ön és a segítői!A magam részéről támogatom törekvéseit, és egyre több embert ösztönzök arra, szavazataikkal, aláírásukkal védjük meg a magyar akácot.

Vendég

#7

2014-04-03 05:13

"Idegenhonos népek" kipusztítása következik ezután?

Vendég

#8

2014-04-03 05:15

Basszus, ez a brüsszeli banda eddig a legkártékonyabb gyarmatosítónk. Se az orosz, se az osztrák soha bele nem szólt, hogy milyen fát ültetünk meg hogy mivel etetjük a disznótq, beérték bizonyos javak elrablásával. A belgáknak ennyi nem elég...

Vendég

#9

2014-04-03 05:35

Sajnos ,sok embernek olyan alacsony az IQ-ja hogy fogalma sincs ,hogy miből van az akácméz.Előbb adják az aláírásukat egy politikus kampányához ,aki csak ígérgetni tud.

András

Vendég

#10

2014-04-03 05:43

Érthetetlen, elvetemült ötletnek tartom egy ország ökológiai adottságaiba - pl. az akác léte hazánkban - való beleszólást!
Ezen az alapon a Dél-Európai országokból a pálmákat is ki kellene tiltani - bár nem értek hozzá - bizonyára azok is inkább Afrikában őshonosak.

Vendég

#11

2014-04-03 06:00

Igyekszem további támogatókat szerezni!

Vendég

#12

2014-04-03 06:12

Gyalázat,amit az UNIO művel,nem csak velünk,hanem több tagállammal is! Nem volna szabad engednünk,hogy az ilyen és ehhez hasonló esetekben/ügyekben ők határozzanak!

Vendég

#13

2014-04-03 06:35

AZ UNIÓ döntésének a hátterében mi áll vajon? A háttéranyagokat nem igazán ismerem. Meg tudná ezt valaki válaszolni?

Vendég

#15

2014-04-03 06:38

Üdvözlöm,egy korábbi hozzáoszlásban már jeleztem én kézzel lábbal gyűjteném az aláírásokat,úgy látszik érdektelen amit írtam :D
Gyuri

#16 Az akác, a szuverenitás.

2014-04-03 07:00

Én vagyok a Vendég 13. Elnézést a technikai malőrért.
Egyenesebben fogalmazok: kinek szúrja a szemét az akác? Jó volna tudni.
No meg kinek mi köze van ahhoz, hogy nálunk az akáchoz ragaszkodunk? Adnak érte valamit cserébe? Ha igen, akkor azt tudnunk kell, és ezt követően dönteni. Nekünk és nem másoknak a sorsunk egy része felől. Ha nem adnak érte cserébe semmit, akkor meg milyen alapon követelőznek? Ebben a dologban érzékenyek vagyunk. A külső diktátumok hatásai még igencsak élnek bennünk. És az eredményét a mai napig szenvedjük...... Meg kellene már ezekkel a dolgokkal állni. A történelmet nézve néhány nagy veszteségünk kapcsán 1849; 1867; 1921; 1946; 1956; 1989; Egy közös nevezőre hívnám fel a figyelmet: ÖSSZEFOGÁS HIÁNYA. Ezeknek ellenkezője A nagy lépés: Etelköz, majd VERECKE 895 - 898 (mint szimbólum). Ez egy nagy összefogás volt! Tehát már őseink bizonyítottak. Most nekünk is kell, viszont ésszel, az önbizalomtól mosolyogva. Csak tovább!

Vendég

#17 Re:

2014-04-03 07:03

#15: -

Üdvözlöm! Elnézést, nyilván figyelmetlen voltam. Kérem, tegyen egy egyedi jelzést a hozzászólásához, hogy tudjam figyelemmmel kísérni. A hozzászólásoknál csak sorszámot találok. Üdvözlette, Gyuri

Gyuri

#18 Re:

2014-04-03 07:05

#7: -

Logikusnak tűnik az adható válasz. Így talán a kérdésben benne foglaltatik a válasz is. Ez nagyon veszélyes dolog már.... De szerintem reális téma felvetése.

Gyuri

#19 Re:

2014-04-03 07:08

#4: -

Én elfogadom. Lehet, hogy valakik torkán még mindig nem ment le Attila és népének hatása.... Vagy most emésztetlenül felbüffent. Ismét.

Gyuri

#20 Re:

2014-04-03 07:09

#1: -

Lehet, hogy butának. E mögött én azt találom, hogy félelem.


Vendég

#21

2014-04-03 07:11

Tisztelt Pályi Zoltán!
Sajnálattal láttam én is a tv-ben az elutasítást. Érdekelne, hogy teljesen lefutott-e az ügy? Lehet-e fellebbezni? Én is elküldtem az aláírási lehetőséget rokonoknak, ismerősöknek, de úgy látszik nem voltunk elegen. Ha még Önnek van energiája az ügyet képviselni, ki tudna valamit még találni? Akár reklámot, akár újabb aláírási remény-programot. Hátha most már az emberek inkább összefognának, ha előzőleg nem vették elég komolyan a felhívást, a finom akácméz eltűnésének lehetőségét. Reménykedek még a pozitív változásban. Kovács M.
zsezse11
Vendég

#22 Igzságot az akácnak!

2014-04-03 07:35

Ez felháborító!!!! A burgonya se őshonos, és még sok más növény sem.Sőt! Sok - önmagát európainak vélő - nemzet sem "őshonos" itt. A magyarság közel 30.000 éve él a Kárpátmedencébe. Akkor a többieket tiltsuk be/ki, mert nem őshonosak? Nekünk a saját földünk által adott táplálék helyett ( növények, állatok), más népek, számunkra szokatlan és sokszor rosszabb minőségű élelmiszereit kéne fogyasztanunk? Milyen jogon szól bele az EU, hogy milyen körülmények között élünk? A gondolatinkat is meg akarják tiltani? NEM AKARUNK MÁS NÉPEK ÉLELMISZER SZEMETJÉNEK A PIACA LENNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A SAJÁT ÉLETÜNKET ÉLJÜK ÉS SAJÁT FÖLDÜNK TERMÉSEIT ESSZÜK.ÁLDÁS A MAGYAROKRA!!!! (úgy vagyok magyar, hogy nem vagyok jobbikos!)ÉS ÁLDÁS MINDEN NEMZETRE A FÖLDÖN, AKI ŐRZI A NEMZETI IDENTITÁSÁT ÉS ÉLETTERÉT, ÉLETMINŐSÉGÉT ÉS KÖZBEN TISZTEL MÁS NÉPEKET!!!!!!


Vendég

#23

2014-04-03 07:44

Én továbbra is az akácfák kivágása és betiltása ellen vagyok! Gyermekkoromban a futóhomok megkötésére ültették. Ha kivágnák őket a futóhomok gyorsabban sivatagosítaná el az Alföldet. A méz termelés is nagyon fontos.
"Majdnem 75."

Vendég

#24

2014-04-03 09:35

Tisztelt Uram!

Nem olvastam egyelőre végig, de beleolvastam a szakmai véleményébe és élvezettel olvastam a fejtegetéseit. Én nem értek az erdőgazdálkodáshoz, de az az érzésem, hogy körültekintő és részletes leírást adott a témakörről.
Támogatásomról biztosítom, ahogy eddig is tettem.
További jó munkát és kitartó energiát kívánok a harchoz.
Jó szerencsét!
Rontó Viktória (kohómérnök)

Vendég

#25

2014-04-03 10:13

Ez sajnos nem az első és gyanítom nem is az utolsó érthetetlen és szemellenzős, hogy ne mondjam sunyi megnyilvánulása a rosszul felfogott természetvédelemnek. Gondolok itt a libahizlalással és más témákkal kapcsolatos - "négy mancsos jellegű" - akcióra is. Mert ahogy minden ilyen ügyben, úgy ebben is kilóg a lóláb. A PÉNZ vezető szerepe.
Tisztelettel: HG(idősb)