Követeljük a PTK módosítását - legyen szabad a fotózás


Vendég

#51

2014-03-19 06:11

Szó szerint egyetértek a petíció szövegével, mint fotós és mint potenciális, az utcán sétáló fotóalany is.

Vendég

#52

2014-03-19 07:04

Támogatom.

Vendég

#53 Majd én azt eldöntöm, hogy mikor fényképez le valaki.....

2014-03-19 07:28

"A petíciót aláírók követeljük, hogy az Országgyűlés törölje a törvényből a személyes képmáshoz fűződő jog védelmét."

Persze! Már a saját képmásomhoz se legyen jogom? Mégis mit akartok elérni? Akinek ez kell, az menjen Kínába vagy Koreába, ott egyáltalán nem tiltakozhatnak, és nem rendelkeznek szinte még a saját testükkel sem.
A tisztelt "fotósművészurak" kitalálták, hogy elérik ezt, mert nekik akkor egyszerűbb  fotózni.  És hogy elérjék, úton útfélen azzal ijesztgetik az embereket, hogy még az asszonyt sem tudják fényképezni, ha valaki hátul beszalad a képbe. Pedig ez nem így van, az egész csak egy műbalhé! Értelmezzétek a törvényt.
Én is a fényképezés megszállotja vagyok. De úgy gondolom, ha csak nem tömeget fényképez az ember, vagy olyan rendezvényen, ahol amúgy is tudja mindenki, hogy felvétel készülhet róla, akkor azt a kép készítője csak engedéllyel hozhassa nyilvánosságra.
És mi lesz ennek a vége? Először a saját képmásomhoz nem lesz jogom, aztán később már a saját testemhez sem, vagy mi? Majd én azt eldöntöm, hogy mikor fényképez le valaki, vagy hogy mikor tesz fel az internetre a "művészi" alkotásai közé, a nagyonmenő faszbúúkos "Jancsifotographie" oldalára.


Vendég

#54

2014-03-19 13:24

Művihar a biliben; a paparazzik tiltakoznak, holott a törvény pont az ő bunkóságaik miatt készült.

Vendég

#55 -

2014-03-20 06:56

A hülyeségnek már rég elhagytuk a határát!

Vendég

#56

2014-03-20 12:40

Azt hiszem,azért lenne némi értelme.Nem biztos hogy mindenkinek tetszik,ha a tudta és beleegyezése nélkül,egyszer csak megjelenik róla egy fotó vagy videó újságban vagy a világhálón.Legyen már joga az alanynak eldönteni,kér-e a nyilvánosságból,vagy nem.Ismerek egy nőt,aki videó kamerával a táskájában járkál-luk van vágva a táskán,mint a filmeken-és mindenkit le filmez.Ha valaki nem tetszik neki,mondjuk eltapos egy csikket,vagy véletlen fűre lép,megy és feljelenti,és bizonyítékúl elfogadják tőle a felvételt.És ez nem vicc!Márpedig a magánéletéhez mindenkinek joga van.

Vendég

#57

2014-03-20 20:12

Ez a rendelet megöli a dokumentumfilmezést. Őrültek?!

Vendég

#58

2014-03-24 09:56

Nem értem a törvényt mivel eddig is mindehol lefotóztak,lefilmeztek.pl trafipax és mindenféle köztéri kamerák.Nekik lehet?Vagy ezután ezekhez is külön engedély kell?

Vendég

#59

2014-03-24 12:45

HAJRÁ

Vendég

#60

2014-03-27 13:29

Vannak esetek amikor, egyszerűen "lehetetlen" az alanytól, alanyoktól engedélyt kérni. Főleg ,hogy az ilyen képek esetében nem portrét, hanem életképet szeretnénk készíteni, egy természetes viselkedést - élethelyzetet megörökíteni, nem pedig egy műmosolyt bele a kamerába.

Vendég

#61 Ez a petíció csak a fotósok érdekeit nézi.

2014-04-08 10:10

Nem akarom, hogy bárhol bárki lefényképezhessen. Ha csak véletlen lennék a háttérben egy családi fotón, nem érdekelne. De ha én vagyok a téma akkor igenis kérjen engedélyt a parasztja, akár hivatásos fotós, akár nem. Főleg ha utána az interneten vagy bárhol mutogatja.

Vendég

#62

2014-04-28 17:58

Én egy kis faluban készítek képeket "társadalmi munkában "rendezvényekről ballagásról stb és a falu Fb oldalára kerülnek fel.eddig nem volt sosem gond belőle.nemrég egy "munkás" rám kiabált ha lemerem fényképezni akkor másnap találkozunk a bíróságon... már ott is hagytam.A kérdésem a kivételeknél :közszereplők és tömeg felvétel, hány ember számít tömegnek???