Az akác legyen hungarikum!

Az akác legyen hungarikum! / Közlemények / Felhívás a hozzászólások minőségével és színvonalával kapcsolatban / Hozzászólások


Vendég

#26

2014-02-10 11:12

Nem lehet megengedni és nem is engedjük hogy az akác úgy járjon mint a cukorrépa ami oxigént termel (termelt).Harcoljunk az ilyen rendelkezések ellen és NE HAGYJUK MAGUNKAT KISEMMIZNI !!!!!!!!!!!!

Vendég

#27

2014-02-10 14:14

Kedves Pályi Zoltán!
Nálunk, Nagymaroson pár éve kipusztultak a szelídgesztenyefák, s csak a szó folyik róla úgy mint a Duna. Semmi nem történt. A marosi málna Európa hírű volt, s ma már a fajtáját sem lehet szaporítani, eltűnt. Ha aláírásommal tehetek valamit az akácfák megőrzéséért, megteszem, bár felénk a vasút mellett élnek nagy számban, s utazáskor allergiás beteggé válok a virágporra. Ez nem érdekes! A hazai méztermelés megtartásáért kiállok! Erőt kitartást kívánok hozzá! Papp Mara

Vendég

#28

2014-02-10 17:02

Az akácméz gyógyhatású, magyarországi méhészetek sokaságának egyik legízesebb, legaromásabb és tiszta alapanyagát adják az akácok!
EL A KEZEKKEL A FÁINKTÓL!! Nem erőltethetik ránk más nemzetek - a magyarországi viszonyokat, élhetőséget beolyásoló- ötletét az EU SEM!!

A családban több allergiás van már mint nem. Az akácméz mindig segít akár köhög, akár megfázott, de ha csak sütnénk, akkor is.

Génkezelt ez meg azzal is erőszakoskodnak már, pedig a hazai termelők nagyobbrészt a jó hazai fejlesztésű alapokra építve, ízében, állagában és nem utolsó sorban egészségünket nem bomlasztó hatású mezőgazdasági termékeket tudnak előállítani.
Támogassa ezt az Eu, ne irtson irtasson, fejlessze a JÓÓT!!!

UI: Ilyesmibe még anno a CCCP sem akart beleszólni.

Egy generációkon keresztül akácmézet fogyasztó nagy család nevében.

Vendég

#29

2014-02-10 18:08

Köszönöm a lehetőséget!

Vendég

#30

2014-02-10 19:54

Miért bántja a szemüket (az EU) a megyar akác? Kitünő méz, szépen virágzó fa, és a fa felhasználásra nagyon is hasznos.

Vendég

#31

2014-02-11 07:10

Igen, támogatom, az akácméz is legyen Hungarikum!
Pál József

Vendég

#32

2014-02-11 07:27

Az akác akár energiafaként is használható, szegény ember hagyja kinőni, és a nagyobbakat telente kivágja tüzelő kiegészítésként. Megújuló energia, és közben még zöld - és virágzik, mézet ont. :-)))

Vendég

#33

2014-02-11 07:40

Igen legyen Hungarikum az Akácméz melyről úgy tudtom egyedüli gyógyszer is ezért is meg anno azért telepítették hogy megkösse a Nyírség homokját és ha nem e csodás gyógyszer nélkül és nem akarunk sivataggá válni akkor ezt nem szabad hagynunk!!!!!

Vendég

#34

2014-02-11 09:57

Az akácvirágzás gyermekkorom meghatározó élménye.Minden porcikámban érzem, illata örökre bevéste magát az agyamba. Imádtam a nagyanyám tanyájárara vezető akácos fasort,imádom az illatát, a mézet amit ad. Az Akácvirág utcába jártam iskolába, azok voltam fiatalságom legszebb évei!
És most, el akarják venni tőlünk! NE ENGEDJÜK!
Mert ugye, sírva mulat a Magyar,............hová lesz az "Akácos út, ....ha végig megyek rajtad én"!!!!

TILTAKOZOM!!!!
Farkas Joli

Vendég

#35

2014-02-11 11:35

'Az akác legyen hungarikum!'

Vendég

#36

2014-02-11 12:43

Remélem,sikerül!!!!

Vendég

#37

2014-02-11 14:41

Az akácosokat növelni kell. Kivágásuk gazemberség

Vendég

#38

2014-02-11 15:49

Én nagyon szeretném,ha tovább élne ez a fa fajta. Hiánya nagy űrt teremtene bennem. Igen hasznos fa, nem csak azért, mert szép a virága, az akácméz a népgyógyászatban is jelentős helyet foglal el.Az Alföldön a homokos talaj megkötésére telepítették.
'Az akác legyen hungarikum!!!'
Üdvözlettel: Ágnes

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-02-11 17:06



Vendég

#40

2014-02-11 17:10

Tisztelt Uram.
Csodálatos az Ön kezdeményezése. Drukkolok, és természetesen támogatom az ügy sikerre vitelét.
Engedje meg, hogy egy kis érdekességgel kiegészítsem az ön cikkét. Valamikor a 80-as években olvastam az Élet és Tudomány című akkori tudományos lapban, hogy az akác őshazájában É-Amerikában nem mézel, csak itt Európában, és főleg hazánkban. Tehát ez is alátámasztja azt a kezdeményezést, hogy Hungarikum legyen.
Tisztelettel: Szekér Miklós parképítő.

Vendég

#41

2014-02-11 17:35

Ellenzik és támadják az akácot, mert nem őshonos, valamint agresszív fa, és említik a nitrogénnel való kapcsolatát. Na de ennyiben ki is merült a negatív oldala!

Viszont annyi pozitívumot kapott tőle Magyarország és a magyar emberek (és kapnak tőle mind a mai napig), hogy most ránk van szüksége, hogy mi álljunk ki mellette és védjük meg akácosainkat, akácfáinkat.

Sok család él meg belőle, mert nemcsak kiváló mézelő, hanem tűzifának is első osztályú. Tökéletes szerszámnyél, küszöb, lépcső és faanyaggá, bútoranyaggá dolgozható fel, készíthető belőle. Virágja salátaként fogyasztható, és illata is magas élvezeti értéket nyújt az erdőbe kirándulóknak.
Továbbá megköti a homokot, futóhomok. Annak idején Mária Terézia uralkodása idején Tessedik Sámuel karolta fel és terjesztette el országunk területén. Igénytelen fa, ezért otthagyott bányahelyeken, sziklásabb hegyekben is képes megmaradni, és az elhagyatott területet széppé varázsolni.

Ha veszélybe kerülnek akácosaink, akkor veszélybe
kerül méhcsaládjaink élete, és így közvetetten a mi életünk is. Einstein mondta azt, hogyha a méhek kipusztulnak a földről, akkor az emberiségnek csak évei vannak hátra. És már most tömeges a méhpusztulás a világon! Ne adjunk meg ennek még csak az esélyét sem, hogy Magyarországgal is ez történjen.

Németországban 1998-ban külön kordonokkal védték az akácfákat amikor a főiskolával kirándulni voltunk. Franciaország, a Magyarországot érintő akáchelyzet hallatára, azonnal akáctelepítésbe fogott! Tönkre tették Magyarországot (iparunk már alig), de a mezőgazdaságot, az állattenyésztést, az erdészetet, saját családjaink megélhetését azt már nem hagyhatjuk.

Az ezüstnyarat azt lehet telepíteni, az őshonos ugye? A szöszeire az emberek olyan allergiásak, hogy állandóan vakarják tőle az orrukat.

Miért kell Magyarország családjainak, egy egész nép életét teljesen ellehetetleníteni minden területen? Miért vagyunk mi útban mindenkinek, amikor a történelem során is mi védtük meg egész Európát a támadásoktól stb.? Ez a hála és köszönet mindezért? Köszönjük szépen ezeket a sorozatos reformokat az illetékeseknek, a mi Mennyei Atyánk jóságukat százszorosan fizesse Nekik vissza.

Zoltán

Vendég

#42

2014-02-11 18:37

Szeretem a mézet! ÉS IMÁDOM AZ AKÁC ILLATOT!!!
Ha az EU.nak nem sikerül,A környékünket " Irtja" az
Erőmű.Lásd a Erdei m3 ár:21500 ft. Zala Eg. Erdészet:10500 Ft kiszállítva!

János


Vendég

#43

2014-02-12 11:41

Nagyon Dicséretes a Kezdeményezés és az emberek számára nagyon fontosnak tartom ezt az Intézkedést." Igen is legyen Magyarországon HUNGARIKUM az AKÁC fa a Mézzel együtt!"Köszönet érte mindenkinek és legyünk csak egyre minnél többen akik ezt így gondoljuk!

Vendég

#44

2014-02-12 12:04

Tiszteletre méltó,okos,célszerű,tehát TÁMOGATHATÓ,
nagyon jó javaslat!Mindenkinek javaslom a TÁMOGATÁSÁT!Varju István Zoltán

Vendég

#45

2014-02-12 14:05

Remélhetőleg senki nem vetemedik ebben a sorsdöntő kérdésben alpári hozzászólásra!
Aki nem ért egyet akácfáink megmentésével,azt csak sajnálni tudom, és abban bízom, hogy inkább hallgatásba burkolózik, mintsem elítélhető
szavakat ír!
Ne hagyjuk veszni nemzeti kincseinket!!!

Vendég

#46

2014-02-12 14:18

Hol lehet ezt hivaltalos EU közleményben olvasni ?
Ki és melyik ország képviselője jogos erről dönteni? és döntöttek-e már?
jó utitársa az akácnak

#47

2014-02-12 16:33

Azt gondolom,nekünk nem az EU-val gondunk,hanem a honi radikális véleményű természetvédőkkel !!!!!!!!Az akác akkor nyeri el méltó jelentőségét,ha a törvényekből is kigyomlálják a negatív megítélést ! A magyar erdész szakma nem felejti el,hogy az akácot hátrányosan támogatták az erdőtelepítésnél !!!

Vendég

#48

2014-02-12 16:44

Tisztelt Pályi Úr!
Bizonyára sokan vagyunk még "öregek" akiknek már nem sok aktív ismerősük van, de a face-n többször is lehetne megosztani ezt a fontos ügyet.Ott találtam én is rá a multkor.Akkor továbbítottam is, és megtenném ahányszor csak találkozom vele. Ezért talán akiknek elkerülte 1x a figyelmét, felhívhatnánk tőbbször is. Kérem tegye fel megint az aláírás gyűjtési oldalt!
Üdvözlettel É.M.
Tóni

#49

2014-02-12 16:53

Aki életében legalább egyszer kirándult már virágzáskor akác erdőben, az biztosan nem szeretné, hogy kiirtsák az akácokat! Aki fogyaszt akácmézet, az szintén kiáll mellette, így én is duplán támogatom a petíciót! Legyen az akác hungarikum
kea

#50

2014-02-12 17:02

Fekete István: Akácfa. Nála szebben és jobban senki meg nem tudná írni,
mit jelent az akácfa a magyar embernek. Az akácfa, ami úgy lett
hungarikum, mint a paprika. Jövevényként.

Egy 12 perces film Fekete István Emberpor című elbeszéléskötetéből: az
Akácfa. Az elbeszélés a magyar ember és az akácfa szoros kapcsolatáról szól az
író utánozhatatlan stílusában.

https://www.facebook.com/photo.php?v=731510166860905&set=vb.700808559931066&type=2&theater

Üdv:
KEA.