Összefogás a gyermekek után járó összes támogatás emeléséhez!!!


Vendég

#1

2014-02-08 10:53

Arra még nem gondoltál, hogy elmenj dolgozni és ne a társadalomtól várd a sült galambot?!

Vendég

#2 Re:

2014-02-11 09:32

#1: -

Arra még nem gondoltál hogy esetleg gyesen lehetek egy 2.5 éves illetve egy 8 hónapos kisgyermekkel?Vagy nállatok még a pár hónapos baba mellett is el lehet menni dolgozni?Ja és arra sem gondoltál hogy nagyon-nagyon sokan elmennének dolgozni de nem tudnak mert nincs munkahely,hiába adják le a jelentkezési lapot a környékben az összes vidéki céghez,sehova nem vesznek fel embereket??Én örülök annak ha TE gazdag vagy és nincs szükséged a családi pótlékra,gyesre,stb,de képzeld el nagyon-nagyon sok kis gyermekes családnak az az egyetlen bevétele,amiből a gyermekét illetve a családját persze önhibályából kivűl el tudja látni :@


Vendég

#3 Re: Re:

2014-02-12 12:01

#2: - Re:

Te meg arra nem gondoltál, hogy ezt mind a dolgozó, adófizetőktől vonják le!

Mégis mit gondolsz, mennyit lehet még ráterhelni arra a 1,5 millió tényleges dolgozó állampolgárra?!

A gyereknek 2 szülője van, nem csak anyja!

Nem beszélve arról a népes  rétegről, akik nem is akarnak dolgozni, szülik a gyerekeket tucatszám, hogy a rájuk kapott juttatásokból éljék semmittevő életüket. Ebből elég volt!

 

 

 


Vendég

#4

2014-02-13 13:21

Igen itt lenne az ideje,hogy ne csak a béreket,a nyugdíjakat emeljék,hanem a családit,meg a gyest is!!!
mazsi

#5 Re: Re: Re:

2014-02-13 13:29

#3: - Re: Re:

Ez igaz,hogy 2 szölője van!!De én például 3 nevelek egyedül,a leg kisebb még 1 éves sincs!!A kedves apukák élnek mint hal a vízbe,fízetni alig akarnak,és nem is sokat.Probálkozok munkát keresni,de nem vesznek fel sehova!!Nem mindenki a pénzért szül!!!Pedig van több bízonyitványom,de így jártam!!Nekünk is élni kell valamiből!Sokan gyerek nélkül alig élnek meg,akkor a gyermekes családok?Aki nincs ebbe a cípőbe fogalma sincs az egészről!!!!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-02-13 13:32



Vendég

#7

2014-02-13 16:25

szerintem is emelni kéne

Vendég

#8

2014-02-14 11:51

Írjátok alá, és osszátok !
realista

#9 Re:

2014-02-20 11:16

#4: -

Mikor is emelték a béreket?! Ebben az országban a politikusokon kívül csak akkor kapnak az emberek béremelést, ha emelik a minmálbért és éppen azt keresik.

Ezen nem is kell csodálkozni, hiszen a munkáltatónak még egyszer annyiba kerül a munkás bére, mint amit kézhez kap, csak azt a NAV felé kell utalnia.

realista

#10 Re: Re: Re: Re:

2014-02-20 11:17

#5: mazsi - Re: Re: Re:

Amit neked emelnek, azt a többi családtól veszik el, adó formájában!

családtervező

#11 Re: Re: Re: Re:

2014-02-20 14:23

#5: mazsi - Re: Re: Re:

Apukák?! Na a probléma itt kezdődik! Ma már lehet védekezni.

Miért az tőlem, a dolgozó szülőtől várod, hogy eltartsam az adómmal a te felelőtlenül vállalt gyerekeidet?

családtervező

#12 Re: Re:

2014-02-20 14:23

családtervező

#13 Re: Re: Re:

2014-02-20 14:24

#3: - Re: Re:

Nagyon igazad van!

családtervező

#14 Re: Re:

2014-02-20 14:32

#2: - Re:

Akkor az, akinek van munkája, szakadjon meg?! Utalja esetleg mindjárt a teljes bérét az államkasszába, hogy eltartson téged és a gyerekeidet, meg az apjukat? Miért vállaltál 2 gyereket, ha nem tudod eltartani őket? Hol van az apjuk?

A családi pótlék nevében is benne van, hogy pótlék, nem ennek kell a fő forrásnak lenni ahhoz, hogy eltartsa valaki a gyermekeit. Ha meg nincs biztos munkahely, akkor nem kell addig szülni, amíg nem lesz meg a biztos anyagi háttere.

Nem is értem, hogy mered sértegetni azt a hozzászólót, aki a realitások talaján marad és elege van már abból, hogy mindenki az ő (én és a többi dolgozó ember, szülő) béréből akar élősködni.

Köszönöm, de én inkább kevesebb adót szeretnék fizetni, mint több családi pótlékot kapni és ezzel nagyon sokan vannak így az országban.

A pénzt munkahely teremtésre kéne fordítani, nem pedig szociális kiadásokra, hosszú távon sokkal inkább megoldaná a problémát és jobban megtérülne annál, mint hogy fel akarjátok élni.

Akinek pedig büdös a munka, az úgy járt!

anya

#15

2014-02-21 08:52

Növelték a gyerekek után járó támogatást! Úgy hívják, hogy adójóváírás.
másik anyag

#16 Re:

2014-02-24 10:14

#15: anya -

Adójóváírás nincs, szerintem a gyermekkedvezményre gondoltál.

Ez ténylegesen 2 éve létezik, jelentős emelése volt a gyerekek után járó juttatásoknak, ha az anya Gyes-en van, az apa is igénybe veheti.

Tényleg nem kéne annyit elégedetlenkedni!

Majd amikor már nem jár GYED, GYES, aztán több adót kell fizetni, hogy többet kaphassanak, akiknek még jár, akkor majd hőzöngenétek.


Vendég

#17

2014-03-04 08:58

Sziasztok!
Már éppen ideje volt valakinek ezt elinditani...
Én i s kettő gyermeket nevelek a nagyobbik 15 éves a kisebbik 9, de amióta megszültem 2005-ben azóta nem emeletek a családi pótlékon egy forintott sem!!!!!! Sajnos!!!!!!
Remélem valamit sikerül elérni!!!!!

Vendég

#18 Re:

2014-03-04 09:45

#17: -

A nevében is benne van, hogy pótlék, más pótlékokat sem emeltek, viszont kaptál gyerekkedvezményt, ami gyerekenkét 10 000 Ft havonta! Az 2 gyerek után 20 000 Ft. Nem elég?!