Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája

LengyelAttila

#4651 lesz lehetőség az akác termesztésére az Unió szerint

2014-04-05 15:32

Tisztelt Hozzászólók!

Az akác védelmével/korlátozásával kapcsolatos teendők meghatározásához először pontos tájékozódásra van szükség arról, hogy mekkora ténylegesen az akác fenyegetettsége. Ez annyit jelent, hogy az Európa Parlament által kiadott közleményekben meg kell nézni, hogy tényleg ki akarják-e irtani az akácot, nincs-e jogi lehetőség a szakszerű termesztés folytatására. Az általam talált dokumentumok úgy nyilatkoznak, hogy a kiemelkedő gazdasági és társadalmi jelentőséggel bíró fajok adott országokban egyedi engedélyeket kaphatnak. Vagyis az EP biztosít lehetőséget arra, hogy gazdasági érdekek ne csorbuljanak! Ha ez így van, akkor viszont az akác védelmére irányuló kampány egyszerűen téves információkon alapul, egy vaklárma. A kérdés tisztázása végett kérem azokat, akik eredeti dokumentumokkal tudják alátámasztani, hogy az EP ténylegesen, maradéktalanul ki akarja irtani a listájára kerülő fajokat, a gazdasági hasznosítás megóvása nélkül, osszák meg azt itt. A blogom kommentjeiben erről már vitáztunk Pályi Úrral, az aláírásgyűjtés kezdeményezőjével, ez alább olvasható.
http://lengyel-attila.blogspot.hu/2014/03/flora-konferencia.html#comment-form

A következőkben pedig hivatkozom az Európa Parlamant azon sajtóközleményét, amelyben leírják, hogy lesz lehetőség az akáccal való gazdálkodás folytatására. Sajnos ez csak angolul érthető el.
http://www.europarl.europa.eu/news/en/news-room/content/20140127IPR33806/html/EU-wide-plans-to-tackle-invasive-alien-species
A fent idézett dokumentum értelmében tehát AZ EU NEM AKARJA MARADÉKTALANUL KIIRTANI AZ AKÁCOT MAGYARORSZÁGRÓL.

Maradok tisztelettel,

Lengyel Attila
ökológus, MTA ÖK

Vendég

#4652

2014-04-05 15:34

Én már régebben szóltam hozzá,hogy az akác nekünk őshonosnak számít,mert létkérdés a futóhomok miatt,a méhek miatt,amellett gyönyörű,csodálatos illata van,mikor virágzik.Vidéken lakom és mindíg akácvirágzás idején csodálatos a lég.A méhek miatt,az általuk termelt méz miatt,a futóhomok miatt,a faanyag miatt és általában a magyar tjhoz tartozása miatt az akác KELL,KELL,KELL.!!! -és ki az az őrült,akinek ez szemet szúrt?-Az LMP pedig inkább az akáccal kampányolt volna,mint a zöld almával. Dr Szarkáné,Dr Szerdahelyi Katalin

Vendég

#4653

2014-04-05 15:37

a "kopár szík sarja " megkötése az Alföldön nem számít???

Vendég

#4654 Re:

2014-04-05 15:40

#4652: -

Persze, hogy kell, de nem mindenhova. Van, ahova kell, van, ahova nem kell. Az árvalányhajas homokpusztagyepre, ahol több olyan növény- és állatfaj él, ami akár sehol a világon nem, oda nem kell. Ezt kellene megérteni. Az EU nem mindenhonnan akarja kiirtani, csak onnan, ahová nem kell.

 

Ezt érdemes elolvasni: http://www.novenyzetiterkep.hu/magyar/hirek/node/875


Vendég

#4655

2014-04-05 16:20

Az akácfa életünk része és nem engedjük, hogy életünket pusztítsák.

Vendég

#4656

2014-04-05 16:56

Egyetértek !

Vendég

#4657

2014-04-05 17:03

Támogassátok, osszátok a petíciót minél többen!

Vendég

#4658

2014-04-05 17:09

Kedves Aláírók, és Aláírás Szervezők!
Amit lehetett, megtettem. Kaposvár francia testvérvárosi egyesületének is elküldtem a petíciót. Azt a választ kaptam, hogy onnan is jött aláírás, ugyanis amikor idelátogatnak, mindig szívesen fogyasztják az akácmézet, sőt, rendszeresen visznek magukkal is, további fogyasztásra, és ajándékba.
Nagyon remélem, hogy sikeres lesz az akció!
Üdvözlettel, Biharyné Katalin

Vendég

#4659

2014-04-05 17:48

az akac elvalaszthatatlan a magyar tajtol.Hasznossaga is rendkivüli, tüzelöfa, épitöanyag.Sajnos az eu ujra csak olyan dolgokkal foglalkozik, amihez nem ért.!Kéry Laszlo
PS.schweizban a magyar akac a draga tölgyet is helyettesiti mint cölöpök.

Vendég

#4660 Re: Éljen az akác és a magyar méhészek

2014-04-05 18:06


Vendég

#4661

2014-04-05 18:38

Akinek/akiknek eszébe jutott az akácerdők korlátozásának ( ne adj Isten, kivágatásának) gondolata az/azok közönséges multibérenc-merénylő idióták! Nem akarok hosszasan indokolni , csak annyit , hogy nem indulatból írtam a kezdő mondatomat hanem meggyőződésből!

Vendég

#4662 Re: lesz lehetőség az akác termesztésére az Unió szerint

2014-04-05 18:58

#4651: LengyelAttila - lesz lehetőség az akác termesztésére az Unió szerint

Kedves Lengyel Úr! Itt ma már nagyon sokan csak a saját szemüknek és fülüknek hisznek,nameg majd a helyi rendeleteknek amit az Eu nyomására vagy meg kell hozni,vagy nem. Várjuk csak ki a végét!

Gyógyszer!!!!!

#4663 Re: AKÁCOS ÚT...

2014-04-05 19:09


Vendég

#4664

2014-04-05 19:40

Legyen hungarikum.

Vendég

#4665

2014-04-05 19:40

Ezt a petíciót csak támogatni lehet,sajnos nem ez az egyedüli diszkriminációs lépése az EU-nak Magyarországgal szemben.Sebaj,megvívjuk harcainkat
az észszerűség és a szabadság jegyében.A döntéshozók
pedig törődjenek a víz és a levegő szennyeződésével
valamint a család,mint egyedüli társadalom-jogi intézmény védelmével..........

Vendég

#4666 Re: lesz lehetőség az akác termesztésére az Unió szerint

2014-04-05 20:11

#4651: LengyelAttila - lesz lehetőség az akác termesztésére az Unió szerint

Kedves Lengyel Attila!

Elnézését kérem, de aki a politikusoknak hisz, hát szerintem naív és itt finoman fejeztem ki magamat. Már nagyon sokszor megszopatták a magyar népet. Én már azt sem hiszem el amit kérdeznek. Másik csapás ami mostanság ért a Vámosszabadin lévő menekülttábor. Pintér azt mondta ideiglenesen lesz. A helyi fideszesek, azt mondták választásra megszűnik. Hazudtak? Persze, hogy hazudtak. Pintér azt mondta marad és kész. Mellesleg a környék többsége akkor sem hitte el nekik amit ígértek. Kb. ilyen megbízható az EU képviselők szava is.


Vendég

#4667

2014-04-05 20:40

Szólj hozzá!...
bpetya75

#4668 Re: Re: lesz lehetőség az akác termesztésére az Unió szerint

2014-04-05 20:50

#4666: - Re: lesz lehetőség az akác termesztésére az Unió szerint

"Elnézését kérem, de aki a politikusoknak hisz, hát szerintem naív és itt finoman fejeztem ki magamat. Már nagyon sokszor megszopatták a magyar népet. Én már azt sem hiszem el amit kérdeznek."

Khmm. Hadd kérdezzem meg, hogy Ön szerint ez a vaklárma honnan indult? Csak nem egy fideszes ep-képviselő "fedezte fel" az akácot "fenyegető" hatalmas veszélyt? És csak nem a választási kampányra időzítve a dolgot? Mondhatja a petíció kezdeményezője, hogy ő pártpolitikától függetlenül indította el ezt az aláírásgyűjtést, de ugyanazt a hullámot lovagolja meg.

 

Azt hiszem, hogy arra, aki egy politikai indíttatású hisztinek felülve aggódik az akácért, jobban illik az öntől idézett rész.

öcskös

#4669 Re: Re: Re: lesz lehetőség az akác termesztésére az Unió szerint

2014-04-05 21:49

#4668: bpetya75 - Re: Re: lesz lehetőség az akác termesztésére az Unió szerint

Egyetértek. A folytatást is mondom. Ki fog derülni hamarosan, hogy "nagy meglepetésre" nem kell majd kiirtani minden akácost. Utána pedig ez úgy lesz tálalva, hogy a fidesznek, az akáckoalíciónak és az aláírásgyűjtésnek köszönhetjük, hogy megmenekültünk a "veszélytől". Attól, ami egyébként sem állt fenn.


Vendég

#4670

2014-04-06 07:15

mindenkivel egyet értek csak rakjuk még hozzá, hogy parketta!

Vendég

#4671 Re: Re: Re: lesz lehetőség az akác termesztésére az Unió szerint

2014-04-06 08:37

#4668: bpetya75 - Re: Re: lesz lehetőség az akác termesztésére az Unió szerint

A baj ezzel az bpetya75, hogy soha nem szavaztam a fideszre és nem is fogok. Ismerek jó néhány fideszes képviselőt (nem tudom mind ilyen-e), de azok vagy sunyi, kétszínű emberek, vagy pökhendi f.szok. Tehát engem ezzel az akácos dologgal tuti nem befolyásolnak, illetve nem is befolyásoltak, mert már szavaztam. A befolyásolhatókat, meg szerintem nem ezzel győzik meg. Itt az érve sántít és az ön előtt hozzászólónak van igaza, mert ha a fidesz indította el, ha nem, a politikusok akkor is hazugok!


Vendég

#4672

2014-04-06 08:47

Szerintem is legyen az akác hungarikum! Honnan legyen finom akácméz, ha nem lehetnek akácfák.Kordában lehet azt tartani, hogy csak ott nőjön, ahol akarják.

Vendég

#4673

2014-04-06 10:45

A Szentkorona tant kellene minden Magyar és Magyar érzelmű embernek megismernie,olvasnia. Az igazi megoldás a történelmi Alkotmányt beiktatni alkalmazni és az megvédené a Magyar földet,a rajta élő állat és növényvilágot az itt élő emberekkel egyetemben.
Áldott szebb jövőt !!

Vendég

#4674

2014-04-06 11:22

Szeretem az akácmézet!!!
Szeretem az akác illatát!!!
Szeretem a fája melegét!!!
Szeretem az akácos látványát!!!
Viszont nem szeretem azokat, akik ezt el akarják venni tőlem!!!
Tisztelettel: Mátyás László

Vendég

#4675

2014-04-06 11:49

Az akácból kítűnő méz lesz , nagyon egészséges annak , aki eheti . Kár lenne kivágni a fákat .