Kisvállalkozók az online pénztárgép vásárlási kötelezettség ellen


Vendég

#1

2013-10-04 11:06

Szigor, meg behajtás az egyik oldalon. De a másikon ott van a pénzszórás! A legutóbbi kimutatás szerinti adatokon rendesen kiakadtam. A sokféle tanácsosztás árán felül még egy szakácsversenybe induló fakanál forgatót is megsegítettek.
Kérdezem, miért? Mi célból?
25 millával' azt hittem, beájulok a gépem alá.
Miért kell ennek így lennie?
Senki nem mondja ki az Állj! és Ne tovább!-ot?!
Nosza, akkor én kimondom, jó hangosan!
ÁLLJ! és NE TOVÁBB! A PÉNZSZÓRÁSSAL!
Nemcsak begyűjteni, de fialtatni kellene. Nem osztogatni, meg fosztogatni a többséget.
Azért nem mindenki csaló, ha nem megy be vásárló a boltba, piaci üzletbe. Akkor nem is megy. Akkor aztán nehogy ötleteljenek a NAV-nál?! Hogy hátha' mégis becsámborgott oda egy vevő, aztán ki is szolgálták, aztán biztosan tuttira, nem ütötték be a megvásárolt áruját!
Így nem lehet normálisan élni!
Azért nem mindenki csaló!
Vagy mondhatnám azt is akár, mindenki magából indul ki.
Hát igen. Itt van a gond!

Vendég

#2 Re:

2013-10-04 18:04

#1: - Nagyon jól látod !!! Pontosan így élem meg én is. Adott egy Bp. közeli falu, ahol alig egy éve nyitottam egy kis gyógynövény boltot.  Akkor természetesen vásároltam pénztárgépet is. Amit ugye, most vonassak ki a forgalomból, - még le sem tudtam írni - és vegyek egy másikat. Sajnos nem túl nagy a forgalmam, úgy kapirgálom össze a pénzt a bérleti díjra, rezsire, járulékról már nem is beszélek - és, mi a leglényegesebb, az árukészlet. Ami elfogy, azt pótolnom kell, ha nem akkor ninc smit eladnom. De ha pénztárgépet kell vennem, akkor csak az lesz a boltban, áru nem. És mindezt hiába próbáljuk megértetni az illetékesekkel, nem sikerül.

 


Vendég

#3

2013-10-18 05:31

Teljesen egyetértek vele!!

Vendég

#4 Re:

2013-10-18 10:52

#3: -

Kérlek, akkor oszd meg Te is a peticíót, és kérd erre az ismerőseidet is. Így talán elérhetjük, hogy mindenki aláírja, aki érintett. Köszönjük.

prolu

#5

2013-11-20 13:43

Tegnap átvehettem a támogatással együtt nettó 100.000 Ft-s online ptgépemet.
Semmivel sem tud többet mint a korábbi, amely szintén regisztrálta a blokkolások időpontját és még 10 évig működőképes lett volna.
A szerviz szerint állítólag 20.000 Ft-ba fog kerülni a kötelező évenkénti átvizsgálás !!??
( sértetlen-e a plomba, jó-e az akku stb )

Mindez csak azért, hogy az adóellenőrnek ne kelljen felállni az íróasztala mellől és helyszínen ellenőrizni ???
József

#6 Holnaptól ismét lesz 100.000,.-es pénztárgép

2013-11-27 16:25