Küzdjünk együtt! Ne vegyék el a beteg gyermekek támogatásait!

Anyuka

#851

2013-06-02 17:15

#7: Egy szülő!!! -

Ne haragudj, hogy leveledre válaszolok. Én 4 gyermeket nevelek - egyedül - a legkisebb asztmás. Nekem is sokat jelent az, hogy elveszítettük a magasabb családi pótlékot, stb. Azonban nem értek egyet azzal a mondatoddal, hogy a nyugdíjasok emelést kapnak. Miért ne? Ők már dolgoztak értünk. Az én szüleim is nyugdíjasok, 78 és 74 évesek. A kettőjük nyugdíja most nincs 140.000,-Ft. Szerintem Ők ugyanúgy megérdemlik a törődést. Nem tudom, Te mit szólnál, ha nyugdíjas lennél, és az Állambácsi elküldene 68 e Ft-tal nyugdíjba, és mondjuk még 15 évig ebből kellene élned. Az tetszene??

Egy anyuka

 


Vendég

#852

2013-06-02 17:26

Szomorú, hogy szegény beteg gyerekeken akar a Kormány spórolni! Egy Szülőnek épp elég baj ha beteg a gyereke, nem véletlenül kapta meg a "tartós beteg" státuszt!! Az nem lesz egyik napról a másikra egészséges, legyen az szívbeteg vagy asztmás vagy bármi!! Aprópénz amit el akarnak venni!!!!!!!4 Szégyen!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#853

2013-06-02 19:18

Akinek nincs asztmás gyereke, az nem tudja mit jelent ez a betegség. Sajnos én tudom a fiam másfél éves kora óta asztmás.
Régen az átkosban a gyógyszerek többsége ingyenes volt, aztán egyre magasabbra emelték a térítést. Legalább adták az emelt családi pótlékot.

Vendég

#854

2013-06-03 14:34

Szégyen és gyalázat,valóban így igaz! A szegénység BŰN,mert a "menők"-nek nem fáj a fejük,ha orvoshoz kell vinni a gyereket,és fizetni a gyógyszerér'Ergo--könnyen mondják ki az itéletet az elesettekre!--ha elveszik amit még ellehet,csak addig éljenek! Miról beszélnek ,legyen gyermekszaporulat?--minek amikor ők teszik sírba az országot még ezen a szinten is!


Vendég

#855

2013-06-03 19:36

Gyalázatos!!!!

Vendég

#856

2013-06-04 04:42

Nekem is asztmás a gyerekem tőlünk is elvették a támogatást.
Lien

#857

2013-06-04 08:18

Ausztria meg annyi családi pótlékot ad az ott dolgozó magyarok gyerekeinek, hogy autót meg lakást vesznek itthon belőle. A mi kormányunk meg nyomorba dönti a családjainkat, nekik ez a családtámogatás. De a szomszédom, akinek soha a büdös életbe még egy műtétje se volt, a mai napig rokkantnyugdíjas, tőlünk meg egy tollvonással elvettek mindent.Rettegek a szeptemberi iskolakezdéstől, miből fizetek mindent ki két gyerekre.Egyébként, nyilván merő véletlenségből, egy időben ezeknek a támogatásoknak a megszüntetésével nyögték be az orvosoknak a béremelést. Biztos nagyobb szükségük van rá, mint nekünk, bár én még szegény orvost nem láttam.
MAMIIII

#858

2013-06-04 08:24

Nekem a fiam is asztmás volt de szerencsére abból kigyógyult.De sajnos most cukorbeteg(inzulinos). Nem lenne jó ha elvennék a támogatást mert mi sem tudnánk meg venni neki az inzulinokat,mivel négy főre egyedül keresek.Egy fizetésből nehéz megélni és még a gyereket is ellátni!!!!!!!!Amúgy meg kilenc éve nem emelték a családi pótlékot sem!!!!
Lien

#859

2013-06-04 08:34

Ja és még valami. Ha egy csomó olyan van, aki soha nem váltotta ki a felírt gyógyszereket, akkor az orvos mégis milyen alapon állapította meg a betegséget? A gyerekem vérében a szérum totál IgE szint 721 volt a vérvételnél.Asztmás, és gyógyszerek nélkül nem tudott közösségbe járni sem. Aki viszont nem váltotta ki a gyógyszereket, az mégis milyen alapon asztmás? Ezt a betegséget nem lehet gyógyszerek nélkül túlélni, pláne ha még mellette más betegségei is vannak.
anna

#860

2013-06-04 09:43

Sziasztok.Az én kisfiam is asztmás 1éves kora óta,+allergia szinte mindenre.Naponta kétféle szuszi meg a tabbletta,ezekkel a gyógyszerekkel él,ha nem kapná mert esetleg nem tudnám neki megvenni,nem játszhatna,nevethetne mert akkor befulladna.Mi még megkaptuk(pont ma)az emelt családit,13.-án megyünk kontrollra,nem tudom mi lessz.Mindenkinek kívánok erőt,kitartást és egy olyan világot amiben nem a leggyengébben rúgnak mégeggyet.

Vendég

#861

2013-06-04 17:31

Remélem az aláírásokkal célt érünk el!

Vendég

#862

2013-06-04 18:23

Szabo Sandorne oroshazi lakos vagyok. Az En kislanyom is hasonlo helyzetbe volt 1972-be, de akkor meg nem volt semmi fele tamogatas, sot a munkahelyemrol is elkuldtek, mert nalunk is az volt, hogy ejjel befulladt es rohantunk az ugyeletre. A gyermekorvos elkuldott Szegedre a gy.klinikara es ott azt tanacsoltak vigyuk fel a Kekesre legalabb 4-5 hetre, ez alatt vesztettem el a munkahelyem, kozbe idehaza epitkeztunk - hazat - es mire visszajottem nem volt munkahelyem, de a gyerkem annyit elert, hogy 9 honapig tunet mentes lett, masik evbe ugyszinten elvittuk, es mire iskolaba ment szerencsere kinotte. Igy nem bantam a munkahelyet, de a gyerkem meggyogyult, igaz orult nagy baj volt, hogy nem jott a keresetem, de nem tudtunk mas megoldast. A szulok videken eltek, igy meg ok is csak keveset tudtak segiteni. Ez sem volt egy leanyalom, de igy tortent, es meg segitseg sem volt, aki a gyogyszereit kifizesse. Udv. Szabone

Vendég

#863

2013-06-05 07:23

Szomorú,hogy aláírást kell gyüjteni.

Vendég

#864

2013-06-05 10:44

Kérem, aki tud csatlakozzon a következő csoporthoz: https://www.facebook.com/groups/196870470459982/208900815923614/?notif_t=like

Vendég

#865

2013-06-05 15:35

nem értem ezzekket a dolgokat énnekem is van 2 kis fiam akkik asztmásak ,mi mosdosra járunk ,05.22.én voltunk ,és sok embernek miért nem tőltik ki a papirt nekunk ,az orvos ki tőltőte
Reménytelen

#866 Csatlakozom!

2013-06-05 18:37

Öröklött asztmás családban 3 gyermekem közül az egyik tartós beteg, asztmás, mi most voltunk június 3-án orvosnál és közölte, hogy ahogy lejár a tartós beteg papírja, nem fogja meghosszabbítani mert nem jár neki. Mivel a súlyosságot "tolerálják" a betegségben, szteroidos gyógyszer nélkül, viszont kiszámíthatatlan, mikor fullad be. Három gyermekemet egyedül nevelem, dolgozni sem tudok emiatt visszamenni, most meg minden támogatást megvonnak. A gyógyszerek is drágák, chf hitel is van, kilátás, remény semmi :(

Vendég

#867

2013-06-05 18:44

Én 46 éves vagyok,3 éve allergiás asztmás.
Tegnap váltottam ki a gyógyszereimet (Symbikort,ill.Histisynt,amik nélkül nem igazán kapnék levegőt .Megnéztem a blokkot.A Symbikortom több mint 13 ezer forint lenne támogatás nélkül/hó..
A fizumból nem tudnám így kiváltani,és a gyerkőcök még fontosabbak !!! Játszani akarnak a gyerekek életével ?? VICC :-((((

Vendég

#868

2013-06-05 19:52

A beteg gyermekek támogatása maradjon meg

Vendég

#869

2013-06-06 06:36

Együtt érzek azokkal a szülőkkel, akik nap mint nap meg kell küzdeni a betegséggel. Bizony sokat jelent a családok kiadásaiknak a fedezéséhez.

Vendég

#870

2013-06-06 07:11

Remélem sikerülni fog.Hisz a gyerekeknek nem mindegy mennyi pénzért jut hozzá a gyógyszeréhez.Tiszt Oné.

Vendég

#871

2013-06-06 15:17

Én alergia végett használok ilyen spréket

Vendég

#872

2013-06-06 17:55

Nekem is egy súlyosan fogyatékos gyermekem van. Mellette nem lehet rendes munkát végezni,hisz 24 órás felügyeletet igényel. Szükségem van az emelt családira,és minden egyéb támogatásra. Ja és egyedül nevelem.

Vendég

#873

2013-06-06 19:56

Nekem is asztmás a legkisebb gyermekem és sajnos tőlem örökölte,így tudom hogy mivel jár.Nagyon sok helyre adtam be önéletrajzot telefonáltam munka miatt de ahogy meghalották hogy beteg a gyermekem már el is utasítottak.Sajnos ha az embernek beteg gyermeke van már elmenni dolgozni nem is tud
Egy Édesanya!!

#874 Re: Sziasztok

2013-06-06 20:02

#7: Egy szülő!!! - Ha emlékszel vmelyik egyszer azt nyilatkozta hogy 47000 Ft-ból meg lehet élni!!!!Szerintem is inkább tőlük kellene elvenni és nem csak az asztmás hanem egyébb súlyos beteg gyermekre fordítani!!!És azt szajkozák mindenhol alacsony a népeség mit tesznek érte , a családi pótlék összege 4 éve semmit nem változot az én tudomásom szerin semmit nem emeltek rajt !!!Csak az ovoda havi 10000 Ft ez az étkezés egyébb díjak.És a maradék 2800 Ft ból meg ruháztasd etesd a gyerköcödet + plusz a gyógyszerek!!Mi meg nem látjuk a férjemet szinte mert este 8 órakor ér haza van mikor később hulla fáradtan én is dolgozom de aki egyedül neveli azzal mi van  koldul majd vagy mi!!?

 


Vendég

#875

2013-06-07 07:47

Nekem három gyermekem van,15,12,és6 évesek,a két kisebb asztma-allergiások,nemrég voltunk felülvizsgálaton és mivel nem sulyosbodott de még tartós a betegségük a közgyógyot megtarthatuk de a kiemelt családit elvették tőlük,néha előfordul hogy a 12 éves eléggé fullad és plusz gyógyszer kell amit nem minden esetben fedez az évi 6000ft közgyógy mikor kiváltom az állandó gyógyszereket!