Küzdjünk együtt! Ne vegyék el a beteg gyermekek támogatásait!


Vendég

#401

2013-05-11 18:38

Én magam is asthmas vagyok 2 éves korom óta,és tudom hogy mivel jár.Azt is tudom,hogy a gyógyszerek nem 2 ft-ba kerülnek,és még igyis h dolgozom nem könnyű kifizetni havonta a 4 különböző gyógyszerre a pénzt.és sajnos akinek sulyos asthmája van,annak az életébe is kerülhet...

Vendég

#402

2013-05-11 18:39

Nem kéne elvenni a támogatást mert az Astma is egy nagyon sulyos és nagyon rossz betegség és halálos is lehet. Ebben a Világban már mindent el akarnak venni. Én nagy családos vagyok és így is nehéz hát ha ezt is elveszik nem tudom mi lesz.

Vendég

#403

2013-05-11 18:39

kerem a jo nepet es a jo Istent, segicsenek beteg gyerekeknek akinek nincs penze a gyogyszerre




Vendég

#404

2013-05-11 18:41

Egy barátnőm egyedül állóként nevel 2 gyermeket és a kisebbik asztmás! Kérdezem én hogyan mennyen el dolgozni ha a gyerek egy hónapban 1 hetet jár óvodába? Melyik munkahely tolerálja? Így sincs kenyérre sem nekik!
törpe

#405

2013-05-11 18:50

A kormány azért csinálja ezt mert jön a 2014-es választás és már nentud honnan elvenni pénzt.És a BETEG gyerekektöl veszi el.Akik nem gyogyultak csaka ORBÁN VIKTOR szerint gyogyultak meg.Akkor is igy döntött volna ha az Ö gyerekéröl lenne szo.

Vendég

#406

2013-05-11 18:57

Azok a szülők, akiket érint, már nem csak feltételes módban kell, hogy gondolkodjanak, hiszen attól kezdve, hogy a Magyar Közlönyben megjelent, életbe lépett a rendelet. Mindezt tette a Fidesz-KDNP kormány nagy titokban, az érintetteket nem értesítve. Persze ez nem került óriásplakátokra, mint az, hogy 100 Ft-tal kevesebb a villanyszámla. Hánynom kell ettől a rendszertől, ami ellehetetleníti a családokat, és képes BETEG gyerekekkel ezt megtenni!!! De igenis vegyük tudomásul, hogy ezeket az "embereket" megválasztotta ez az ország!!! 2/3-os többséggel!!! Ezt akartátok??? Tűrjünk el mindent??? A köv. lépés a családi pótlék lesz...

Vendég

#407

2013-05-11 18:57

Nekem is van sajnos asz más gyerekem fel háborítónak tartom én is bele nem gondolt abba ,hogy eszik az a gyerek vagy a gyógyszerét vészibe mert aki assz-más annak kell a gyógyszer is mert szüksége van rá.De én szerintem ott fent át se gondolták azt,hogy mit tesznek azokkal a szülök-el akiknek ilyen beteg a gyereke.Mert szerintem egy szülő se lenne fel háborodva ha nekünk is parlamenti fizetésük lenne akkor szerintem mindenki le szarná az egészet.De mivel minimál bérből élük ezért nem szarjuk le ha nem harcoljuk érte és a gyerekeinkért.

Vendég

#408 Re:

2013-05-11 18:59

#403: -

Már elnézést, de nem a jóistent kellene kérni, hanem a nagy "vallásos", "családtámogató" kormányt!!!


Vendég

#409

2013-05-11 19:03

Siralmas és katasztrofális ami Magyarországon folyik,már a betegekkel is.Mert én is asztmás vagyok és a kisfiam is

Vendég

#410

2013-05-11 19:03

Itt tartunk... no comment. :(

Vendég

#411

2013-05-11 19:18

Remélem megrohad az aki ezt kitalálta!!!!

Vendég

#412

2013-05-11 19:18

Sziasztok!
Nem asztmás a gyermekem de azért csatlakozom a petícióhoz.
Tényleg felháborító,hogy ez a kormány mindent megtehet!
Üdv.
Icus

Vendég

#413

2013-05-11 19:27

Szólj hozzá...

Vendég

#414

2013-05-11 19:30

Nekem 3 asztmás unokám van, nagyon jól tudom, mit jelentene, ha elvennék ezt a támogatást!!!!
Jelenleg is komoly gondot jelent anyagilag a gyermekek gyógyszeres ellátása, és valóban sokkal gyakrabban betegszenek meg, mint az egészséges társaik. Éppen ezen kell a megszorítást alkalmazni?! Nem lehetne esetleg a "tehetősebb"
emberek zsebébe is belenyúlni már egyszer?

Vendég

#415

2013-05-11 19:51

Az én kislányom most 8 éves másfél éves korában súlyos asztmás beteg lett!Mára úgy néz ki hogy kinőtte,de amikor kicsi volt akkor havonta szinte hetekig fulladva sírt,és nem tudta élni az egészséges kisgyermekek mindennapjait.Nagyon fontos volt hogy mellette tudtam lenni 100%-ban.Nem beszélve arról,hogy a Singulair most Montelucast asztmás gyógszere 28db-os közel 10 ezer Ft lenne közgyógy nélkül,és a többi pld. Ventolin és társai ha beteg volt.Igaz most már egészen jól gyógyul de nálunk is közel 4 évig súlyosan fulladós volt ősztöl tavaszig.Nem a beteges gyerekeken kellene spórolni az államnak!!!!Egy anyuka sem tud állást találni ilyen beteg gyerek mellett,aki asztmában szenved.!! Ez meg a másik HATALMAS gond!!!


Vendég

#416

2013-05-11 19:54

Elképesztőnek találom hogy a beteg gyerekektől meg akarják vonni a támogatást ! Így is nagyon sokat szenvednek a betegségtől, ha meg vonnák még többet szenvednének, és életveszélyes, halálos helyzetbe sodorná a kormány a beteg gyerekeket a támogatás megvonásával !

Vendég

#417

2013-05-11 20:00

Nem vesznek lassan senkit emberszámba!

Vendég

#418

2013-05-11 20:07

Máson kellene spórolni, nem a gyerekeken.
lányom a mindenem!!!

#419

2013-05-11 20:11

Az én kislányom is asztmás rendszeresen hordom kontroll vizsgálatokra ha el veszi a támogatást és a gyermekemnek ebből hátránya származik ne adj isten el veszitem akkor én olyant teszek amit soha nem fogok megbánni erre esküszőm!! hogy lehet ilyen piszkos mocskos otvaros troger az állam élén már rég fel kellett volna akasztani!!!!!!csak itt ebben az országban senki nem tesz semmit!!!!!

Vendég

#420

2013-05-11 20:13

Sajnos mi pont bele estünk, tőlünk most vonták meg a támogatást,de a gyógyszerek azok maradtak!

Vendég

#421

2013-05-11 20:27

Ezt is egy tollvonással intézték el, ahogy mindig, most is a szegény embertől vesznek el, és a szegényeket húzzák le továbbra is! Felháborító! Mindenképp tegyünk valamit! Én egyedül nevelem akislányomat, és nem mindegy, hogy mennyi lesz a gyógyszere, minden forint számít! Én már ott tartok, hogy megölöm ezt a kis hitlert, hogy állandóan azoktól vesz el, akiknek amúgy is kevés van! A több száz ezret keresők meg röhögnek, mert nekik több maradt a zsebükben!

Vendég

#422

2013-05-11 20:40

Nekem a lányom laktóz érzékeny kicsi kora óta,és ehhez társul egy tartósítószer allergia is, ez utóbbi sosem volt támogatott. Május 2.-án voltunk a gastro-n felülvizsgálaton és ott közölte velem a doktornő, hogy nem áll módjában, kiállítani orvosi igazolást, mert megszünteti az állam a támogatást. Nekem nem az emelt családi pótlék kell, de a gyógyszer sokba kerül, bár laktóz diétával nem mindig kell gyógyszer. De tudja ott valaki aki ezt a tollvonást megtette, hogy mindez mennyibe kerül. Az asztmásokról nem is beszélve. Nos kérdem Én, hány "mentálisan retardált" gyermek kapja meg a közgyogyót??? És ők milyen gyógyszert is szednek??

Vendég

#423

2013-05-11 20:56

Minden szülőnek tragédia, ha gyermeke beteg...
terka52

#424 Re:

2013-05-11 20:58


Vendég

#425

2013-05-11 21:09

Nekünk két gyermekünk van és mind a kettő asztmás :(
Igen rosszul érinti a családod, Minden támogatás megvonása!!!!
Nagyon örülnénk ha elérnénk ezzel valamit!
F. Ildikó