A devizahitelesek követelesei

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) A devizahitelesek követelesei petíció automatikusan generált fórumtémája

Kriszike

#76 Re: Budapest

2013-05-03 09:46

#8: Vendég - Budapest

Kedves Vendég,

Magyarországon nem csak a "hétköznapi" emberek, hanem Önkormányzatok és a Magyar Állam is devizában van eladósodva. Ha az Ő szakemberik nem voltak elég felkészültek, hogy előre lássák, hogy ebbe bele fognak bukni, akkor hogyan várható ez el egy normál állampolgártól, akit ráadásul az orránál fogva vezettek, elhitte azt, amit a banki ügyintézők, reklámok stb. mondtak neki? Ezen még nem gondolkodtál? Ráadásul a felelőtlenségbe a banki dolgozók is segítkeztek, mert szerintem a felelőtlenségnél arra gondolsz, hogy ilyen olyan trükkökkel több bevétel látszatát keltették az ügyfelek, hogy több hitelt kaphassanak. Nah ezeket a trükköket a banki ügyintézők mesélték el az ügyfeleknek. 2004-2010 között én is banki alkalmazott voltam, ezért ezt 100%-osan tudom.


Vendég

#77

2013-05-03 10:47

Nagyon jó lenne, ha komoly eredményeket érnénk el, mert sok az álmatlan éjszaka és az anyagi csőd és a család összeomlása már a küszöbön van.

Vendég

#78

2013-05-03 10:49

Nagyon időszerű,hogy valaki kezdeményez egy ilyen aláírást.Még nem láttam szegény bankárt.A mi pénzünkön gazdagodtak meg,és az olyan Polgárok,mint Csányi nem a saját vagyonából támogatja a focit,hanem a bajba jutott hitelesek pénzéből.Sürgős intézkedést kell foganósítani,mert minden nap tovább gazdagítja,a pofátlan bankárokat.
telapu

#79

2013-05-03 11:19

Ősszefogásban az erő.Együtt könyebb lesz talán:

Vendég

#80

2013-05-03 11:47

Jogállamban akarunk élni!

Vendég

#81

2013-05-03 12:38

Ki kell zavarni az országból az összes bankot és a Takarékszövetkezetbe átrakni mindenkinek a pénzét.. ez lenne a megoldás itt Magyarországon.. nem külföldre kivinni a pénzünket... Pffff....

Vendég

#82

2013-05-03 12:56

Ha a nép megérdemli amiért devizát kért hitelbe.Akkor a Polgármesteri hivatal mit érdemel és a kormány kifizeti helyettük a tartozást. És kinek a pénzét adja oda?Nincs munkahely nincs pénz, hogy lehet fizetni.

Vendég

#83

2013-05-03 14:17

Mire van, mire lenne még szükség ahhoz, hogy a nem is létező "devizahitel" súlyos, nagyon sok embert, családot érintő tarthatatlan helyzete visszamenőlegesen és véglegesen rendeződjék? Az hogy banki trükk a devizahitel elnevezés, azt már Christian Wulff volt német szövetségi elnök is elmondta Lindauban, a Nobel-díjas közgazdászok találkozóján is! Szó szerint idézem: A német elnök szerint nyerészkedés volt a devizahitelezés,egyes uniós államok pénzügyi machináció áldozataivá váltak! Az idézet a Helyi Téma 2011. szeptember 7.-i számából való!De idézhetném még Dr Tóth Emese bankszakjogász, nemzetközi pénzügyi tanácsadó írását is a "Jog útvesztőiben" c. írását (a Heti Válasz XII. évf. 16. szám 2013.április 18),mely megfontolásra ajánlott minden magyarországi bank számára, amelyre a bankok nem mondhatják, hogy az egy amatőr megnyilatkozás!!
igazságkereső

#84 Re: re : Nagyrábé

2013-05-03 15:23

#21: - re : Nagyrábé

Ugyanúgy érdemes lenne mindenkinek elolvasnia Dr. Tóth  Emese bankszakjogász írását is a Heti Válasz 2013. április 18.-i számában " A jog útvesztőiben" címmel!Hívatkozik az Európai Jog 2012. évi 9. zámban megjelent írásra, amely kimondja, hogy a devizaalapú kölcsön elnevezésű banki termék jogilag nem kölcsön! De hát ezt már nagyon ok jogász és közgzadász is megírta, sőt Dr.Pásztor Pál ügyvéd a Magyar Nemzet 2011. augusztus 11.-i, csütörtöki számában "Nagy átverés volt a frankhitelezés" címmel meg is jelentette tanulmányát! Akkor most miért hezitál a T.Kúria a precedens értékű ítéletének kimondásával, mely ítélettel legalább másfélmillió ember életét könnyíthetné meg a magyarországi bankok indexálási trükkjeinek visszamenőleges és végleges megszüntetésével és  bankok indexálási trükkjei okozta károk ügyfeleik felé történő megtérítésének elrendelésével akár úgy is, hogy a banki trükk miatti  többletbefizetést jóváírattatja a banki ügyfelek hitelszámláján! Nem oly bonyolult ennek jogi le-és elrendezése, ezért is érthetetlen a hezitálás a T.Kúria részéről!


Vendég

#85

2013-05-03 15:35

Egyet értek a követeléssel!!!

Vendég

#86

2013-05-03 18:36

Elég volt!
Ember életek ,családok az egész ország megy a kukába mert nem képessek az illetékesek semmit tenni a választóikért. Nem ezt igérték,kérem vissza a voksomat!Döntsék el a parlamentben kivel vannak!
Mondjon le aki nem válal felelőséget a választokért a népért!A felelősőknek felelni kell!
A háborus bünök sem évülnek el! Ez bünszövetkezetben elkövetett büntény!Hivatalból üldözendő Europában!

Vendég

#87

2013-05-03 20:15

Üdvözlöm a kezdeményezést!

Vendég

#88 Re: Budapest

2013-05-04 15:54

#8: Vendég - Budapest

Ne ítélj el senkit mert sokan nem felelőtlenül vették fel a hitelt.Csunyán be csaptak minket én a házam szigetelésére vettem fel a deviza hitelt mivel forint hitelt nem adtak.Nem költöttem luxus holmira csak a lakásra és a többiek is arra költötték.Nem meg gondolatlan döntés volt akkor még volt munkahely és nem közmunka 47 ezerért.


Vendég

#89

2013-05-05 17:23

tetszik
terjeszre

#90 re:A devizahitelesek követelesei / #8 Budapest

2013-05-06 22:50

#8: Vendég - Budapest

nem a hiteleket vettek fel felelotlenul,hanem a bankok tisztessegtelenul,kenyuk-kedvuk szerint emelgettek a kamatot.te hogy tudnad fizetni a 23 ezres hitled,amikor 75ezerre no??elore kitervelt kifosztas tortent.persze az allam osszejetszott veluk.ezert fontos,hogy mindenki alairja.az is,akinek nincs hitele.

terjeszre

#91 Re: Tanulságos

2013-05-06 23:03

#44: bibi - Tanulságos

uristen,megnezted a zeitgeistet,es meg elhiszed azt a fideszes dumat,amit itt leirtal???a bankok az allammal osszejatszva tudjak csak ezt megtenni...a rezsicsokkentes egyakkora kamu.amiota uralkodnak 27%kkal nott a rezsi,es levettek 10%ot,nem kell nagy matekosnak lenni,hogy rajojjel,micsoda parasztvakitas...a felelotlen hitelesekrol annyit,hogy ha a 23 ezres hiteledet 75re emelik,elegge nehezen kohogod ki a kozalkalmazotti fizubol.de nincs ertelme egy verfideszessel sem vitatkozni.jol tudom.tanulsagul nezd meg ezt a videot,hogyan szavaz viktorunk a MAGYAR FOLDEK ES VIZEK ALKOTMANYOS VEDELME ELLEN! NA EHHEZ MIT SZOLSZ???? http://www.youtube.com/watch?v=tjXEKcJZBiw

 


Vendég

#92

2013-05-07 07:10

Azt kívánom ,hogy érvényesüljön minden amit kérünk, és szűnjön meg a népek kifosztása, hogy mindenki boldogan,békességben ,nyugalomban élhessen ebben az országban. Ne keljen a gyermekeinknek más országban keresni a megélhetésre valót!!!
Válassz egy nicknevet

#93 Devizahitelesek követelései

2013-05-07 07:57

Igen a személyi igazolvány számát én sem tartom jónak. Maximálisan támogatom a devizahitelesek követeléseit /hisz én is érintve/ vagyok. Ha nem lennék akkor is ezt a nagyfoku csalásnak a végére kell járnunk. Olyan követelésünk van ami nem jogos! Ráadásul a ma kaptunk egy felszólitó levelet, melyben a hitel teljes visszafizetésével fenyeget bennünket sőt átadja végrehajtásra. Valamit tennünk kell!! Szólj hozzá...

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-05-07 10:04


vendég

#95

2013-05-07 19:07

Egyetértek a deviza hitelesek megsegítésével,a reményt nem szabad elvenni.

Vendég

#96

2013-05-07 21:58

Hát nem volt egyszerű megtalálni a petíciót! Hirdetésben is fel kellene rá hívni a figyelmet, hogy hol és hogyan található meg! Köszönöm!
filona

#97

2013-05-07 22:30

Szomorú, hogy vannak emberek, akik felelőtlennek neveznek bennünket! Én pl nagyon is megterveztem a jövőmet. Arra azonban nem számíthattam, hogy a részleteket úgy felemeli az OTP, hogy a nyugdíjamat teljes egészében levonja törlesztő részlet címén! Még egy zsömlére sem marad! Sőt közli, hogy tartozom még a számlavezetéssel is! Senki nem azt gondolja, hogy a felvett hitelt nem kell visszafizetnie, de NEM UZSORAKAMATTAL! A PARLAMENTBE AZÉRT VÁLASZTOTTUNK KÉPVISELŐKET, HOGY TEGYÉK A DOLGUKAT! EZ MÁR TOVÁBB NEM TŰR HALASZTÁST! HÁNY EMBERNEK KELL MÉG MEGHALNI? HÁNY CSALÁDNAK UTCÁRA KERÜLNI, TÖNKREMENNI?

Vendég

#98

2013-05-07 22:44

A fiam külföldre kényszerült dolgozni menni, hogy a családját el tudja tartani, a diplomás lányom a felemelt lakáshitel miatt az unokámnak a turkálóban vesz ruhát, az én jövedelmemet is utolsó fillérig elviszi a bank. Mostanra megtapasztaltam mi az éhesnek lenni... Ez normális? Ha a szüleink feltámadnának, mit szólnának, hogy milyen világban élünk mi itt Európa közepén 2013-ban? Ez az Európai Unió? Hol a jog? Hol a jövőkép? Hol a biztonság? Hol az állam, akinek feladata lenne mindezt garantálni? Birkák vagyunk, hogy ezt hagyjuk?

csak előre

#99 Re:

2013-05-08 09:25


Vendég

#100

2013-05-10 02:49

Köszönet azoknak az ember társaimnak akik igy tesznek értünk! Én sajnos le ültem mint az iszap mert ezt a nyomást nehezen viselem.Tudom tennünk kell, hogy meg védjük az igazunkat. Csak remélni tudom, hogy az igazság győzni fog! Fogjunk össze!