Petíció az Autisták gyógyításáért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Petíció az Autisták gyógyításáért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#26 Re: kati

2014-02-16 11:25

#15: KNiki -

igen, jó lenne ha minden ember megértené:Nem sajnélni kell minket hanem segíteni, és minden segítséget megadni ahoz hogy tovább tudjunk lépni!

Nagymama

#27 Re:

2014-02-16 14:16

#19: FVÁ -

Szia!

Sajnos Nekem is van egy 17 éves Asperger szindrómás autista kisfiú unokám. Nagyon aranyos, nagyon kedves, és azon a területen amit Ő szeret /mindent szerelni.../ jó eredményeket ér el. Sajnos nem álmatlanságban szenved, ami sok gondot okoz az anyukájának, aki egyedül "neveli" Őt és hugát.  Ráadásul itt a kamaszkor, a "mindent jobban tudok" állapot. Amikor a végletekig felidegesítette a húga, bizony csúnyán viselkedett, de az anyuka akkor sem értette meg, hogy ezeknél a gyerekeknél az erőszakkal nem sokra megy, a kislány mellé állt. Sorolhatnám még az eddig téves nevelést, vagy éppen nem nevelést, de felesleges! A lényeg, hogy mint egyedülálló anyuka, idegileg kiborult, vagy csak elege lett a "beteg" fiából, és pszihiáterhez vitte. Az beutalta egy felnőtt intézetbe, ahol a kartonjára az agrisszivástól kezdve a kutyával való kötekedésig mindent bediktált. Nos, magyar egészségügy! Anélkül hogy egy pszihiáter is is elbeszélgetett volna a gyerekkel, elkezdték begyógyszerezni. Meg kell mondjam még, hogy a kisfiú minden hétvégén, sőt szönetekben is itt van, itt kenyérre lehet kenni, 3 éves unoka hugával is képes játszani. Nos, a nem létező agresszivitásra, szerelési mániájára, csúnya beszédére... kapott 2 féle pirulát. Az egyiket Parkinson kóros embereknek írják fel, a másikat pedig szkrizofénes betegeknek. Ez utóbbit azért kapja, hogy ne jöjjön ki rajta a Parkinson kór tünete. Nagyon szomorú vagyok, mert nem tehetek semmit, de azt tudom, hogy gyógyszerrel csak rontanak a helyzetén, az pedig hogy leszokjon a szerelésről, teljesen "zombinak" kellene lenie. /lehet hogy az is lesz a végén???!/ Ez a gyerek, igaz hogy kicsit "gyengébb" iskolába jár, de a történelmen kívűl mindene 5-ös volt, még a magatartása is! Nos, akkor agresszív, kötekedő az ilyen gyerek?! Nem tudom mi lesz a vége, ugyan is az anyuka elzárkózott minden beszélgetéstől, úgy mond nem beszél velem mert nem értek egyet vele a gyógyszert illetően. /elgondolása szerint a gyereknek egy otthonban lenne a helye!!/

Azért címeztem Neked a válaszomat, mert esetünkben éppen arról van zó, hogy a szülők nem tdják elfogadni ezt a betegséget, nem fogadják el hogy ez a gyerek nem kérte magának hogy beteg legyen, nem tudják elfogadni a hobbiját. Nem tdnak vele türelmesek lenni, sőőőőt.....! Egyébként is mit tehet egy örökmozgó, 17 éves gyerek egy panellakás egyik szobájába?! Egyetlen szórakozás a TV és a zenehallgatás, mert az olvasás sajnos nem az erőssége. Tudom hoyg ezeket a gyerekeket nem szabad sajnálni, Én még is sajnálom, mert szedi a "mérget" szorgalmasan, mert attól meggyógyul...A sírás környékez most is miatta!

Elnézést kérek a hosszú írásért, jobban nem tudtam lerövidíteni helyzetét.

 

 


Vendég

#28 Re:

2014-02-16 16:23

#19: FVÁ -

Kedves FVÁ!

Nagyon örülünk Neked, s gyermekednek, vagyis a jelenlegi állapotának.DE!
Sajnos nem csupán Ti vagytok ebben a kategóriában, hanem sajnos sok más, egyéb, de ugyanakkor sokkal súlyosabb tünetekkel.
A Te gyerekednek vannak düh rohamai, amikor tör-zúz? Vagy esetleg vert már Téged el? Okozott a lakásban,illetve a mindennapi életben több ezer forintos kárt?
Az ellátás6 kezelés/diagnosztika kiharcolása nem azt jelenti, hogy kötelező. Ki is lehet hagyni, de ha valakinek ez kell, akkor ugyan legyen már számára elérhető, s ez által talán nem fog sok szülő elválni, idegösszeroppanást kapni, vagy esetleg öngyilkos lenni!


Vendég

#29 Re:

2014-02-16 16:26

#20: -

Ezek a "szélhámosságok" sok gyermek és szülő számára megkönyebbülést, kellemesebb együttélési lehetőséget hoztak!
Szemmel láthatóan, bizonyítottan!
Ha, ez számodra nem elfogadható, akkor lépjél túl rajta, de hagyd meg a lehetőséget azok számára akik gyógyulni/gyógyítani akarnak.

Autista fiatal

#30 Legyen gyógyítható bármelyik életkorban az Autizmus

2014-02-16 18:12

Elég volt láttam egy nagyszülőt miképp tanította a gonoszsáágra, az egészséges óvodás gyermekét félre ülve a másik emberektől aki nem olyan mint a többi. Az ilyen embereket tartók elmebetegeknek elutasítják a más embereket, arra nem gondolva ők is lehetnek ilyen fogyatékosok akkár pl. agyhártya gyulladás következtében véglegesen.

Ezért azt képzelem el: zseni vagyok jobb memóriám van dátumokban stb. Sajnos az egyik ötletem nem tud megvalósulni, amit 5 évvel ezelőtt találtam ki Húsvéti csomagolású cipős dobozos ajándékozás Húsvétra a rászoruló gyermekek részére.
SORA

#31 Re:

2014-03-05 18:00

#15: KNiki -

Ha a "terápia" nem válna be, nagyon hálás lennék, ha azt is megírnád, miután abbahagytátok. Természetesen NEM ezért drukkolok, de ez a GAPS/DAN történet szöges ellentétben áll a tudomány, orvoslás jelen állásával, semmilyen nagymintás klinikai kutatás nem bizonyítja ezen módszerek hatékonyságát - kismintás vizsgálatok pedig cáfolják a diéta szorosan autizmusra vonatkoztatott hatását.

(Természetesen olyan, hogy ételallergia létezik - de semmi köze nincs az autizmushoz!) Biztos vagyok benne, hogy ha mindenki megírná, hogy használt/nem használt ez a megközelítés, akkor az interneten is pontosabb képet kaphatnánk a dolgok igazi állásáról...


Vendég

#32

2014-03-27 19:26

Autistaként szeretnék tiltakozni ez ellen az agresszív, félrevezető és sok tekintetben sértő írás ellen. Először is a címmel ellentétben az autizmus - mai információink szerint - NEM gyógyítható, ugyanakkor nem is nevezhető joggal betegségnek. Ez egy velünk született idegrendszeri elváltozás, ami a tudomány mai állása szerint elsősorban genetikai, másodsorban környezeti hatásokra vezethető vissza (röviden a hajlam genetikus és bizonyos behatások válthatják ki). Mivel az ember agyát "lecserélni" nem lehet, így az autizmus sem szüntethető meg, ám a sérült képességek (pedagógiailag illetve önerőből) fejleszthetőek, a hátrányok ellensúlyozhatóak. Továbbá az autizmus nem csak negatív tulajdonságokat foglal magába, együtt jár vele a fokozott koncentráció képessége, a speciális érdeklődési területek, a szokatlan, elvont gondolkodás. A petíció szövege arról is hallgat, hogy az autizmus un. spektrumzavar, azaz a tünetek igen széles skálán mozognak. Vannak valóban súlyos értelmi fogyatékossággal élő érintettek is, de pl. az Asperger-szindrómának (amivel magam is érintett vagyok) az egyik diagnosztikai kritériuma az átlagos vagy a fölötti intelligencia. Ebből látszik, hogy a szöveg által nyújtott kép az autistákról igen egyoldalú és szélsőséges. Már Magyarországon is létezik az autista szubkultúra, közösségi oldalainkon rengetegen vannak akik tanúsíthatják, hogy az itt lefitymált pedagógiai és arra vonatkozó tanácsadás, hogy a szülők hogyan bánjanak érintett gyerekeikkel nagyon is hasznos, illetve az lenne, ha többen komolyan vennék. Mi emellett elutasítjuk, hogy az autizmust "gyógyítani" kell, mivel az identitásunk szerves része, akárcsak valakinek a vallása vagy szexuális beállítottsága. Sokuknak az egész életük, karrierjük az autizmusra visszavezethető készségeikre épül, de a személyiségünket is nagyban meghatározza a neurodiverzitásunk. Ha valaki "meggyógyítana" minket, azzal más emberekké válnánk, megszűnnénk létezni. Számunkra tehát kifejezetten sértő és politikailag inkorrekt a petíció tartalma és hangvétele. Mindemellett hozzáteszem, a GAPS egy létező elmélet, és számos példa van, ahol az autista gyerekek és felnőttek negatív tüneteit enyhítette vagy megszüntette a glutén és kazein mentes diéta. Ugyanakkor ez jelenleg alternatív eljárásnak minősül, aminek hatékonyságára legalább annyi ellenpélda van, mit ahány igazolás - azt állítani, hogy ez a megfelelő kezelés MINDEN érintettnek, egyszerű, arcátlan félrevezetés. Én mindamellett támogatom a GAPS módszer alkalmazását és vizsgálatát, hogy minél többet tudjunk meg az autizmus jelenség (és nem betegség) hátteréről - jelenleg azt is elképzelhetőnek tartom, hogy ugyan azok a tünetcsoportok több különböző okra is visszavezethetőek. Viszont egy olyan autista gyereknek, akire a szülők csak mint családromboló, megoldandó problémára tekintenek, és ahelyett, hogy próbálnák megérteni és elfogadni, varázspiruláért kiáltanak ami egy csapásra "normálissá" teszi, nem jósolok könnyű életet. Megkérek mindenkit, hogy tájékozódjon a témában és csak utána döntse el, hogy a nevét adja-e a petícióhoz. Kezdetnek belinkelek egy általam írt cikket, ami a másik oldalról mutatja be a dolgot, de ezenkívül még rengeteg, sokkal kimerítőbb és pontosabb írás található az interneten.  Megköszönöm mindenkinek, aki nem erősíti aláírásával a petícióban leírt sztereotípiákat. http://www.volgysegportal.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=4736&Itemid=86