A Magyar Holokauszt-2014 Emlékbizottság részére


Vendég

#101 Re: Ugye?

2013-01-26 05:29

#100: Johhnyboy - Ugye?

Akkor tulajdonképpen, ha az autódon van Nagymagyarország matrica is tárolhatnak a rendszámod alapján!

Ferenc vezér

#102

2013-01-26 13:44

"És annyi balszerencse közt,
Oly sok viszály után,
Megfogyva bár, de törve nem,
Él nemzet e hazán."
Ferenc vezér

#103 Re: Re:

2013-01-26 14:05

#83: Pozsonyi csata_907 - Re:

Köszönöm hogy helyettem is válaszoltál! Már éppen készültem felvilágosítani a Tisztelt "csongorbela" hozzászólót, de Te nagyon is jól megoldottad. Áldás, s békesség Rád és Családodra, Minden Magyarra, és Minden tiszta szívű Emberre a Világon!

Még annyit: a "név" amin írsz, vagyis ami akkor történt, számomra az egyik legfontosabb Magyar torténelmi és Világtörténelmi esemény. Büszkévé tett annak idején, amikor magam utánaolvastam, mert ugye a "hivatalos" történelem oktatásunk nem tanítja. Ami ránk vár, az nem lesz vidám és könnyű mókás kacagás. Azt amit már elrabolt, kicsalt s hazudott a befogadottak patkány hada, tudjuk hogy szép szóval nem fogja visszaadni. S elmenni sem fog. Ha harc jön, s újra meg kell mutatnunk a Világnak kik vagyunk, örülök hogy lesz majd olyan Testvérem mint Te vagy! S ha nem is vagyunk közel egymáshoz, világítanunk kell a sötétben, mert a Fény utat talál, utat az Igaz és Jó emberekhez.


Vendég

#104 Re: Re:

2013-01-26 15:30

#83: Pozsonyi csata_907 - Re:

Tisztelt Apáthy Úr!


> Hol van benne szó azokról a személyekről, akiket a 28-as hozzászóló említ?
> Hol van benne szó a cigénykérdésről (ki lehet mondani, nem kell körülírni)?
Sehol. Én egy példának írtam a 28. hozzászólóhoz hasonlóan, s akkor én is leírom még egyszer: míg mi az elődeink bűneiért hárítjuk a felelősséget "nem is éltem akkor" felkiáltással, addig más ügyekben egy gyilkost egy egész nemzetiséggel azonosítunk, 56 bűneiért pedig a mai szocikat ekézzük, mint jogutódot.
Félreértés ne essék, nem védem ferit, 2006-ban hónapokat töltöttem az utcán a MOSTANI aljasságai ellen tiltakozva önökkel együtt. Csak gondoltam szólok, hogy ez szerintem kettős mérce.

> Önnek is jelzem: A petíció arról szól, ami benne le van írva, vagyis:
> Ön, én, mások bűnösök-e a zsidó deportálásban?
> Igen - bűnhődjön! Nem - mi közöm hozzá olyanszinten,
> hogy bocsánatot kérjek, fizessek kárpótlást?
> Ön vagy az ön rokonsága, hozzátartozói személyesen érintettek
> a '44-es deportálásban?
Akkor én is leírom még egyszer ezt is: mi vagyunk a magyar állam jogutódja, és őseink - az öné és az enyémek, pl. a nagyapám, akiből sosem tudtam kicsikarni egy valódi választ a kérdésben, hogy szerinte mi vezetett ide - egyetlen szóval sem tiltakoztak a diszkriminatív törvények ellen. A hallgatásban személyesen érintettek voltak mindannyian.
http://infovilag.hu/hir-22501-quot_amikor_ertem_jottek_mar_senki_sem_m.html
A kárvallott pedig kitől kérje a kárpótlását, ha nem a mindenkori államtól. Tőlem személyesen nem kérte egyikük sem. De ha az államtól kéri és én ezt úgy aposztrofálom, hogy én fizetem a kárpótlást - hisz mi vagyunk az állam, ezt a mi zsebünkből veszik ki - akkor a másik oldalról nem mondhatom, hogy az elkövetett bűn tekintetében viszont nincs közöm az állam akkor elkövetett bűnéért.

> Jézus meggyilkolásáról mi a véleménye?
:)))
Idézem a néhány bekezdéssel fennebb írt mondatait:
"nem akarja elfogadni, hogy őt, szüleit, rokonait bárki is olyanokkal vádolja meg, amit soha el nem követtek és az ő nevében is esdekeljen" - s emlékeztetnék az általam írt kettős mércére. Amúgy a mai zsidók sem állami, sem döntéshozói értelemben nem tekinthetők az ottani "bűnösök" jogutódának.
Vallásunk, s a ma létező keresztény egyházak amúgy is azt tanítják a bibliaértelmezésekben hogy ezt nem lehet "zsidó-bűn"-ként számon tartani. Igen hiteles keresztények emelnek szót ezért. De ha még vallanám is a zsidók kollektív bűnét Jézusért... nos akkor sem - sőt a kettős mércét elutasítva még inkább nem - gondolnám, hogy joggal háríthatom nemzetem múltját.

> ...nép előtt, melynek a magyarsághoz fűződő
> viszonya finoman szólva is megkérdőjelezhető! Nem így látja?
Nem. Nem sok emberről tudom, hogy zsidó, vagy nem, de akiről esetleg igen annak semmi ilyen megkérdőjelezhető megnyilvánulásával nem találkoztam. Egyáltalán: a politikusainkon kívül nem tudok felsorolni nemzetellenes cselekedeteket.

> Miért kell történy arról, hogy valami így és így történt?!
> Mivel a "győztesek írják a történelmet! Ön ezzel egyetért?
Nem. De azzal sem, hogy történelmi tényeket, szemtanúk beszámolóit, a saját nagyanyám emlékeit az elhurcolt osztálytársairól megkérdőjelezzünk. Nem vagyok történész, pontosságokat nem tudok, de sejtem, hogy az igazság valahol a kettő közt van.

> Nem gondolja, hogy a legyőzöttek cselekedeteinek is volt mozgatórugója,
> amit fel lehet és fel kell tárni az utókor számára,
> hogy a megtörtént dolgokat objektíven megítélhesse?
De, ebben történetesen egyetértünk. Azonban éppen ezért azt gondolom, hogy a maga módján mindenki írja azt a történelmet, mindenki szépít a maga szerepén. Ajánlom a Doni tükör c. filmet.

> A szovjet megszállásról mi a véleménye?
nem értem, hogy kerül ez ide.

> Arról, hogy egy magyarországi zsidó szervezet vezetője áldást kér
> a Magyarországot letaroló, magyar asszonyok tömegét meggyalázó szovjetekre, mi a véleménye?
A "szeresd az ellenségedet" törvényét minden vallás erénynek tekinti, s sokadmagammal hiteles szent embernek tekintek mindenkit, aki képes megbocsátásra és a bűnösökre való áldás őszinte gyakorlására. János Pál pápa áldást kért merénylőjére és az áldás meg is fogant. A konkrét esetről nem tudok, így nem tudhatom, hogy milyen célzattal, milyen körülmények közt történt, de nem gondolom, hogy haragudnom kellene érte.

> Arról, hogy ugyanaz a zsidó Magyarországon egyszer magyarnak mondja magát
> (vagyis neki minden közjog ugyanúgy jár, mint az ország nevét adó nemzetnek)
> egyszer pedig zsidó, ha a talmudról van szó, mi a véleménye?
Ha a talmudról van szó, az a vallásával kapcsolatos. Ha a közjog, az az állampolgársággal. A kettőnek semmi köze egymáshoz. Nekem egy krsna-hívő is magyar, de egy jó katolikus is lehet idegenszívű. Mert gondolom erre gondolt a példájában.

> Én és sokan mások is úgy látjuk, hogy a magyarságot, az emberiség egyik legősibb,
> legnagyszerűbb népét végleg el akarják törölni a föld színéről.
Én nem így látom. Ezer éve itt élünk és sem tatár, sem török, sem osztrák, sem szovjet, nem tudott minket eltörölni. A globalistáknak sem fog sikerülni.

> vajh' kik állnak mögötte, ezt sem árt tisztázni:
Ez pedig... no mindegy

> 2./ fizikailag írtják népünket a rájuk szabadított /
> szaporított gyilkosokkal, akik mögött jogi védőhálót építenek ki
Ilyenről nem tudok, de ha jól sejtem, hogy mire gondol, arról éppen ön állította, hogy a peticiónak köze sincs hozzá!

> Emellett még folyik egy igen undorító provokáció, gyalázkodás is a magyarok ellen
> az u.n. publiciszták és értelmiség egy része részéről,
Ebben a mondatban csak az alanyt kell kicserélje és máris használhatja az ön által emlegetett "ellenoldal" is.


> valamint a magyar történelem és néphagyomány értékei elleni becstelen támadások
> (pl. az emberiség egyik -ha nem a- legrégebbi írásos rendszere, a rovásírással
> készült helységnév tábláink ellen, történelmi szobraink, keresztény kegyhelyek meggyalázása.
Nem a helységnévtáblák, hanem az azt favorizálók más megnyilvánulásai ellen. Kegyhelyeket pedig mindkét oldal primitívjei gyaláznak. Zsidótemetőt egyébként gyakrabban.
Amúgy használom a rovásírást - de azt is tudom, hogy BÁRMIT le lehet írni vele, pl. azt is, hogy a sokszínűség szép - és a trikolórt is, sőt fontos történelmi zászlónak tekintem az árpádsávot, csak én nem felvonulásra és az éppen jelen petícióban vitatott korszakkal való riogatásra használom.

Inco

#106 Nem faj hanem vallás.

2013-01-26 16:31

Kedves emberek, polgárok.

Ezúton szeretném önöket tájékoztatni arról, hogy a zsidó mint szó egy vallást jelöl. Nincs se félvér, se tiszta.

A probléma fő okozói azok az un. "új zsidók", akik e vallást felvéve visszaélnek előjogaikkal. Valljuk be, igen is vannak előnyei ha zsidó vallású vagy. Ezek az "új zsidók" gazdag üzletemberek, akik rontják hiteleinket és országaink pénznemeit. A céljuk az, hogy kontinentális, ha úgy tetszik világméretű háborút robbantsanak ki, melyből szintúgy profitálhatnak.

Én, mint egy magyar állampolgár, kijelentem, hogy a magyarság ellen elkövetett bűnök, SOHA SEM ÉVÜLNEK EL.

Na és?
Még sem hánytorgatom fel, mégsem kérek kártérítést azért mert üknagyapám vérét adta ezért az országért.A mi Magyarországunkért.


Előre is elnézést kérek az egész emberiség által elkövetett bűnökért,
Üdvözlettel: Jézus

Inco

#107 hm

2013-01-26 17:17

Amugy remélem azt is tudják hölgyeim, uraim, hogy a vitát lelehet zárni ennyivel:

A magyarországi zsidók deportálásáét a zsidó állam a felelős. Ugyan is nem engedélyezték a magyar nemzetérzelmű zsidók menedékjogi kérelmét, s így őket vitték el....de gondolom a média nem tájékoztatta önöket erről sem uraim...

Vendég

#108

2013-01-26 17:43

"Ha a JóIsten velünk, akkor hát ki ellenünk?!"

Vendég

#109 Re:

2013-01-26 18:15

#108: -

A sátán népe!

Apáthy István

#110 Re: Re: Re:

2013-01-26 21:49

#104: - Re: Re:

Tisztelt Uram!

Tákékoztatásul közlöm, nem én írtam ezeket a sorokat, bár én is írhattam volna! Szívemből beszélt a levél írója, akiről én egyébként tudom ki Ő!

Sajnos, munka helyi helyzete miatt nem vállalhatja a nevét e - mai világban ( gondolom,ez sem a minket megszállni és ki szipolyozni készülő népcsoportnak köszönhető, hisz nem vagyunk mi rabok még a saját hazánkban 1005% - ig, csak 85% - ig).

Mint látja, én vállalom nevemet, arcomat, így hát kérem, ha meg szólít, tegye így Ön is!

 

Üdvözlettel:

 

Apáthy István

 

cinnamon

#111

2013-01-27 02:02

"... Emeld fel fejedet, büszke NÉP!..,"
azigazatazigazat

#112

2013-01-27 02:13

http://www.youtube.com/watch?v=Ozmc9CkFhbM&feature=youtu.be
Norman Finkelstein a krokodilkönnyekről
Morgóna

#113 Az iskolákban...

2013-01-27 03:55

- Nálam akkor telt be a pohár, mikor a tanítónő KARÁCSONYKOR egy zsidó család HANUKA ünnepét játszatta el a keresztény magyar gyerekeinkkel néhány éve az általános iskolában. Ez a pofátlanság netovábbja volt!
- Most pedig a gimnáziumban tartanak kötelezően holokauszt emléknapot. Aznap beteg lesz a gyerekem...
Pozsonyi csata_907

#114 Re: Re: Re:

2013-01-27 10:18

#104: - Re: Re:

Tisztelt Uram!

 

Ez az Ön véleménye, az enyém pedig az, amit leírtam. Nem változott, max. 1 betűvel: "történy" helyett helyesen: "törvény".


Vendég

#115

2013-01-27 12:21

Elég már a holokamuból!A zsidó menjen Izraelbe haza,(ja nincs is hazájuk mert az Palesztínát illeti az a terület)Miért akarnak ide beilleszkedni és hirdetni a zsidó szokásaikat,mikor megvan a mi Magyar szokásaink és ez bőven elég!NEM KÉRÜNK A ZSIDÓKBÓL!!!!!!!
Történelem és Új Testamentum

#116

2013-01-27 17:34

Amit itt a Holokauszt Emléknapján a tudatlan, tanulatlan és semmilyen fokon nem müvelt "hölgyek" és "urak" összehordanak, miközben büszke magyarok, szégyen.
Pozsonyi csata_907

#117 Re:

2013-01-27 17:55

#116: Történelem és Új Testamentum -

neked nem akarunk megfelelni! Az általános, konkrétumokra nem válaszoló gyalázkodás, becsmérlés módszerét jól ismerjük!

Apathy Istvan

#118 Re:

2013-01-27 18:13

#116: Történelem és Új Testamentum -

Tisztelt hozza szolo! En elfogadom az On velemenyet,pedig - gondolom, - On velemenye szerint,ha igy gondolkodom,nem lehetek demokrata (persze, az Onok demokraciajabol sokan nem kernek!). De kerem, fogadja el a masik velemenyet is, hisz allitolag ez a demokracia!!! Mint latja, ellentetben a mai.nagy Magyar Demokratakkal, en nem.torlom.a mas velemenyt hangoztatok hozza szolasat!.Itt a szabad velemeny nyilvanitas mindenki szamara nyitott.

Udvozlettel:

Apathy Istvan.

a peticio letre hozoja es hazigazdaja.

csongorbela

#119

2013-01-27 18:21

#110: Apáthy István - Re: Re: Re:  

 

A tévedésért elnézést kérek, egy korábbi hozzászóláshoz adott válaszából úgy gondoltam, Ön, aki a petíció elindítój, azonos a Pozsonyi csata nick alatt kommentelő felhasználóval, aki az előző hozzászólásomra a választ írta és arra reagálok. Korábbi hozzászólásom s nicknevem alapján megtalálható vagyok, nem rejtőzök, csak a sietségben ezen hozzászólásomban elfelejtettem a nicknevet beírni. Mégegyszer elnézést kérek érte.
csongorbela

#120 Re: Re: Re: Re:

2013-01-27 18:33

#114: Pozsonyi csata_907 - Re: Re: Re:  

 

Rendben. Mivel előző válaszában azt írta kíváncsi lenne a véleményemre, hát leírtam. További sok sikert a petícióhoz, amit én az ismertetett okokból én nem támogathatok.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-01-27 18:48


Pozsonyi csata_907

#122 Re: Re: Re:

2013-01-27 19:07

#121: Történelem és Új Testamentum - Re: Re:

Az általános műveltséget egészen biztos, hogy nem egyformán értelmezzük! Ha olvasgatta a hozzászólásokat, akkor bizonyára (?) elgondolkodik a Tom Lantostól és Köves Slomótól származó idézeteken. Avagy? Ez nem fér bele az általános műveltségébe?

Mert ezek alapján mint a mai napon emlékező "eseményvédő", e fórumon arról is írhatott volna, hogy valóban igaztalanul vádolják kollektív bűnösséggel a magyar népet. De nem ezt teszi, mert nem érdekli a magyarok önérzete. De elvárja, hogy mi, magyarok "megtépjük ruhánkat és jajveszékelve" sajnáljunk valamit. Mint a petíció is tartalmazza, ez a "dolog" nem a magyar nép tragédiája, hanem a magát mindenkitől elkülönítőké és mindenkivel ellenségeskedőké.

Mivel a magyar ember mindigis igen magas emberi értékekkel rendelkezett, így természetes, hogy ártatlanul megölt emberek iránt részvétet érez. De csak ennyi, nem több.

Gyász, nemzeti gyász: az ország sorsát tragikusan befolyásoló események jelentik. A most gyászolóknak azért felhívom a figyelmét a magyar tragédiák némelyikére, melyek esetében a két nép közti kapcsolat milyensége ugyebár az általános műveltséghez kapcsolható: Mohács (fortunátus imre),  1849 (haynau, rothschild), Trianon (baruch, rothschild), 1919-es vörös terror (kohn-kun, szamuelly), vagy a II. v.h után az idegenszívű, de magyarul beszélő gyilkosok (rosenfeld-rákosi, gerő, csermanek-kádár - ÁVO, ÁVH) által megkínzott, megölt magyar emberek. De ezt egyszer már leírtuk a petícióban!

Apáthy István

#123 Re: Re: Re:

2013-01-27 19:15

#121: Történelem és Új Testamentum - Re: Re:

Kedves Valaki!

 

Ha figyelte volna, mobilról küldtem!

De semmi gond, megszoktuk! Vagy antiszemiták, rasszisták, fasiszták,nácik és nyilasok vagyunk, vagy mélymagyarok vagyunk, vagy nem vagyunk magyarok!

Ha nem tudja a demokráciáról írt szavaimat értelmezni, biztos én vagyok a műveletlen!!!

 

Én adom a nevemet,ön nick név mögé bújik! De én vagyok a műveletlen! Bocsi, hogy  egyenrangú vita partnernek képzeltem!

Pozsonyi csata_907

#124 Íme az igazság a zsidó gettókról

2013-01-28 10:33

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-01-28 13:21